Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskafaj hullatja...

Melyik macskafaj hullatja kevésbé a szőrét?

Figyelt kérdés

Meztelen macska nem érdekel.

Lakásban szeretnék macskát tartani. A szőrkefélés nem gond, csak ne legyen olyan hogy odafekszik a kanapéra aztán ott hagy millió szőrt.

Ragdoll cicát szerettem volna, de úgy látom az eléggé hullatja a szőrét, ráadásul nagyon drága is.

Az ár azért számít mert rendesen törzskönyvezetten vennék majd kennelből.



Kezdő állattartó lennék majd (családban mindig volt kutya, de udvaron szóval az más) így minden nagyon új.


Még ha lehetne két plusz kérdésem: a lakásban tartott macskánál meg lehet előzni a bolhákat és a tetveket?


Valamint mikor kell fürdetni a macskákat? Mert neten láttam hogy néhányan fürdetik őket. Csak akkor kell ha valamiért koszos lesz, vagy valamilyen rendszerességgel kell valahogy tisztítani a bundájukat?



2015. jan. 2. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
2015. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Drága, ha már válaszolsz egy kérdésre, akkor tegyél meg annyit, hogy elolvasod a kiegészítést! Nem unalmamban írtam oda!
2015. jan. 2. 14:27
 3/13 anonim válasza:

Nagyon változó. Rövidszőrűek nyilván kevésbé hullajtják, sőt, az otthoni 2 keverék rövidszőrűmnek szinte egyáltalán nem hullik a szőre. Itt Pesten a párommal befogadtunk a Noétól 2 hosszabb szőrű macskuszt, ők már intenzívebben hullajtják, de ez se vészes. Ha az ember fésüli őket legalább 2 naponta plusz fürdetéskor még félig vizesen, akkor megelőzhető eléggé a dolog. És akkor már a fürdetés, hát, ez is kicsit szőrhossztól függ, meg hogy milyen a cica. Mármint, az otthoni rövidszőrű cicáim imádnak mindenbe belemászni, így sokszor koszosak lesznek, a hosszabb szőrű cicát szerintem ajánlatos tényleg rendszeresen fürdetni, mert úgy a szőrváltás is könnyebb neki. Mi havonta legalább egyszer megfürdetjük őket cicasamponnal, jól bírják, bár tény, hogy a macska alapvetően gyűlöl fürdeni, van, amelyik macska karmol és harap is, hogy ne kerüljön sor a dologra.


Tetvek/bolhák: igen, ha csak benti a maccs, teljesen megelőzhető, ugyanis ha nincs benne és nem érintkezik bolhás/tetves állattal, nem lesz benne egyik sem. Erre jó, ha kap bolhairtó cseppet, mikor bekerül a házba, és ha tényleg nem ér hozzá bolhás állat, akkor elhagyható a bolhanyakörv meg a bolhairtó csepp használata is, nyugodtan.


Tapasztalt macskás vagyok, ha valami még érdekelne ciccekkel kapcsolatban, nyugodtan írj! :)

2015. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olyanról még nem hallottam, hogy egyik többet hullajtja a szőrét, a másik meg nem. Keféld ki sokat, de mást nem tudsz tenni, csak a lakás/ház rendszeres takarításával tudod megelőzni, hogy sok szőr legyen mindenütt.
2015. jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nos nekem csakis benti cicám van Brit shorthair macska. Ha a szőr miatt aggódsz akkor ezt a macskát nem ajánlom, pedig egy igazi tünemény. Ha a szőrzet szerint választanál, és ugye kiesik a szfinx cica (kopasz cica) akkor a perzsa cica az aminek nagyon rövid a szőrzete. Bár ő is hullajtja de annyira rövid a szőrzete, hogy nem szembetűnő.

A bolha viszont akár benti cica esetében is előfordulhat. Mi most éppen bolhával szenvedünk, pedig nekünk a cicánk soha nem megy ki, és az udvaron nincs semmiféle kutya-macska, így nem is érintkezik más állatokkal.

Macskafürdetésről:

A macskákat nem kell fürdetni, mert ők mindennap tisztogatják magukat. A macskák amúgy sem szeretik a vizet, így csak kínoznád a fürdetéssel. Benti cicát meg pláne nem kell fürdetni. A heti 1-2 alkalommal elég átfésülni a bundáját, és ha a szeme csipás akkor azt szedni. Legyen macskakaparófa, és akkor a körmével sem kell foglalkoznod, mert azt is megoldja magának.

Érdemes utána olvasgatnod, hogy melyik macskafajta lenne ideális neked, mert macskák között is sok az eltérés.

PL. a ragdoll macska erősen szőrápolást igényel, és igencsak hullik a szőre. Mivel társaságkedvelő, értelmes, így mindig le kell kötni a figyelmét. Ha unatkozik, akár el is szökhet.

Vannak macskák akik önfejűek, lusták, virgoncak stb..


tanácsolom, hogy a youtubon néz végig a 101 kiscica kisfilmeket. Ott minden cicafajtáról elmondják a lényeget, hogy melyik milyen betegségre hajlamos, mi a jellemző viselkedése stb..

2015. jan. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A perzsa cicákat tudom javasolni, igaz nagyon dús bundája van de nem hullajtja max néhány szálat ha hagy maga után. Barátnőmnek ilyen macskája van mindenhová viszi magával. Ha 1 napnál több időt tölt nálunk ide is mindig hozza magával, ami engem csak azért nem zavar mert normális cica, nem alszik az ágyban, nem dobja le a szőrét és nem mászik fel mindenhová ahová nem kéne, és nem kapar szét semmit. Persze ez már rászoktatás kérdése, de lényegében ezek kifejezetten szobacicák, úgy tudom drágák ha úgy veszed őket fajtisztán tenyésztőtől, de milliószám lehet találni a neten hirdetéseket hogy ingyen elviheted csak benne van a kockázat hogy nem fajtiszta.

A bolhákat meg a tetveket meglehet előzni, lehet is vásárolni ilyen cseppeket ami arra jó hogy 1-2 hónapig ne legyen vele gond, meg persze bolha nyakörvet.


A fürdetés az elég kényes dolog nem szabad közvetlenül vízbe tenni nedves kefével enyhén a zuhany alatt kell megtisztítani úgy hogy lehetőleg ne tocsogjon az egész macska a víztől, utána meg szárítani, de ezt célszerű kozmetikusra bízni, barátnőm 3-4 havonta viszi ilyen szakemberhez baráti alapon jelképes összegért megfürdeti mivel még új a szakmában és régi jó barátnője, az átlag árát én nem tudom mi mennyi. Meg persze célszerű elvinni állatorvoshoz beadatni különféle oltásokat, meg mindent de többnyire ez csak lehúzás mert olvastam valahol hogy macskáknak nem kell ennyi minden mint a kutyáknál, nekem a régi macskám soha nem volt állatdokinál, semmi injekciót meg oltást nem kapott, és igazi túl élő volt, azt is túl élte amikor a szomszéd srác aki enyhén nem normális megmérgezte szándékosan, már lélekben eltemettük a macskát, dokihoz akkor ünnepnap miatt nem tudtuk vinni aki kijött volna az sem ért rá és alapból egy vagyon lett volna, de érdekes mód kiheverte nagyon jól bírta szerencsére. Azóta is megvan a macska kinti cica és semmi baja bár már máshol lakik mert elkóborolt és egy 12 éves kiscsaj befogadta amire teljesen véletlen jöttem rá fél évvel később amikor lemondtam róla akkor láttam meg a saját macskámat amikor a kutyám vittem állatorvoshoz és a kislány a szüleivel vitték be a macskámat valami betegség miatt, fekete macska volt de volt rajta egy különleges fehér folt amiből a világon nincs még egy ez alapján ismertem fel és mondták is hogy ők fogadták be amikor az ajtajuknál nyávogott mert összeverekedett egy másik macskával és durván megsérült a lába.

Én nekem nem volt szívem elvenni a macskát tőlük mert a kislány nagyon megszerette látszott rajta hogy szomorú volt amikor ráismertem hogy az én macskám, akkor vissza akarták adni, de mondtam hogy ha a macskám jól érzi ott magát akkor maradhat. egyedül azt bánom hogy azóta rengeteg egerünk lett a házkörül amit nem győztünk irtani meg több ezret dobtunk el riasztóra ami végül hatott is, valamennyire azóta van egy másik macskánk de az sajnos nem egerészik meg el is csapta sajnos a kocsi :( Azóta a barátnőm időnként áthozza a perzsa cicusát és azóta nincsenek itt egerek.

2015. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Macskaszor dolog:

Fesulni kell, sokan eskusznek a furminatorra, mint ultimate megoldasra. Es valoszinuleg igazuk is van. Csak dragabb a cucc, mint egy olcso kinai fesu.

A macskat meg kell tanitani hogy turja a fesules, ezt egeszen kicsi koratol komolyan kell venni, mert fontos.

(legegyszerubb, ha a simogatast kombinalod a fesulessel, az elejen csak egy-ket ovatos vegigfesulessel)

Ha ezt betartod, akkor lenyegtelen, hogy hosszu, vagy rovidszoru, mert nem fogja hullatni a szoret (marmint, nem jobban, mint te a hajadat. :)

Lakasban tartott macskanal a bolhak es a tetvek nem jelentkeznek, mert nincs honnan osszeszednie.

Viszont. Az oltasokrol nem szabad elfeletkezni, mert a cipotalpon keresztul is bevihetsz barmi artalmas dolgot, es a lakascicaknak gyengebb az imunrendszere, ezert veszelyeztetettebbek.

Furdetni meg meglehet a macskat, de nem szokas. Viszont, erdemes kolyokkoraban raszoktatni erre is. (megfelelo hofoku viz, az elejen csak pancsolo meretu, a cicanak kozben jutalomfalat, simogatas. Igy megtanulja, hogy a furdetes nem rossz, max kellemetlen. Es akkor nem lesz vele gond felnott koraban sem.)

Es persze, ivartalanitas. Mert neha kecsegteto lehet, hogy ha ivaros marad, akkor esetleg el lehet adni a kolykoket, de ha a lehetseges szor zavar, akkor inkabb ne akard megtudni, hogy mennyi bajt, kellemetlenseget csinalhat egy ivaros, felnott macska.

2015. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Lakasban tartott macskanal a bolhak es a tetvek nem jelentkeznek, mert nincs honnan osszeszednie. "


hahhóóóó !! Ez nem igaz! Bár nincs olyan nagy esélye mint a kinti állatok esetében de egy benti macska is lehet bolhás. Az én macskám benti macska, Soha nem volt kint. Nincs kint semmiféle állatunk. Mégis bolhás. Mégis 1 hónapja vittem a dokihoz a bolhaírtás miatt. Én sem értettem, hogy a fenébe lehetett bolhás, de a doki azt mondta, ez nem egyedi eset. Sok csak benn tartott cica szokott bolhás lenni. Ugyanis elég ha a gazdi megsimogat egy kinti kutyát, vagy cicát, ha azok bolhásak akkor a bolhát az ember ruhájába kapaszkodva már haza is vittük. Valószínű, én is így vittem haza egy bolhát amikor megsimogattam egy haverom kis yorki kutyáját. Most meg kínlódom az otthoni bolhák miatt..

Szóval a bolháktól nem lehet 100%-as megszabadulni mert csak benti cica..

2015. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

19:48, nem akarlak megcafolni, de ez olyan helyzet, hogy macska nelkul is elbolhasodhat ilyen modon a lakas. :/

Lattam mar olyat. Nah, az durva.

2015. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ma 20:52

Igen, tudom van olyan lakás ahol állat sincs mégis hemzseg a bolháktól, tetvektől. De az a lakás olyan is. Ott csak akkor van tisztaság ha az ANTSZ kimegy és kitakarít.

Bár nem ismersz, de én eléggé tisztaságmániás vagyok. Nem betegesen de jobban érzem magam és a családom is ha ki van porszívózva,portalanítva van, és nincs mosatlan a mosogatóban. igyekszünk is megtartani a tisztaságot. Ennek ellenére mégis a benti cicám bolhás lett. Na azóta naponta kétszer is porszívózom, mert ez is hozzásegít a bolha irtáshoz.

2015. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!