Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állkapcsa beleakad...

A macskám állkapcsa beleakad a nyakörvébe. Megoldás?

Figyelt kérdés
Túl laza lenne esetleg? Mennyi az ideális hely a nyak és a nyakörv között?Már 2x arra lettem figyelmes, hogy ül, első 2lábával próbálja kiszabadítani magát és nyávogni próbált. Mosdás közben akadt be. Félek, nehogy megfulladjon ha nem vagyok otthon, ugyhogy most levettem, de szeretném ha rajta lenne a cím/telszám tartó miatt.
2010. febr. 5. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vedd olyan szorosra a nyakörvet, hogy egy ujjad (mondjuk a mutató) beférjen alá kényelmesen. Abból nem húzza ki a fejét, és nem is szoros neki, és mosdásnál sem akad bele.

Ha szabadulni próbál tőle, akkor az azért van, mert szokatlan neki, esetleg még eddig nem hordott nyakörvet, vagy nem olyat, mint a mostani... nekem a kuytusom szokja meg az új nyakörveit nagyon nehezen. Ezen a perióduson sajnos át kell esni, mert az viszont tényleg fontos, hogy rajta legyen az adataidat tartalmazó kis fityula. :)

2010. febr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok.

Elfelejettem mondani, hogy a macska azért próbálhatja még kihúzni belőle a fejét, mert érzi, hogy mozog, tehát nagyon laza, így zavarja mozgás közben, meg egyébként is biztos irritáló egy mozgó-forgó nyakörv.

Én mindig az egyujjas módszert alkalmaztam a icánál, ha bővebb volt, akkor ő is igyekezett levenni, de úgy megvolt vele.

Vigyázni kell, ha hízik, lazíts tovább rajta, ha fogy, akkor húzd beljebb.

2010. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szorosabbra! Ez így veszélyes is mászáskor!
2010. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd le róla ,ha teheted tetess bele chippet.Az is tartalmazza a cica adatait és nem fenyegeti az a veszély hogy megfullad.
2010. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam a chipre, csak az a baj, hogy sokan azt sem tudják, hogy olyan létezik, míg azért egy telefonszámot egy idősebb ember is felhív ha arról van szó. Bár panelban lakunk, szóval olyan nagy veszély nem fenyegeti.
2010. febr. 5. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan nyakörvet vegyél, ami gumis, ha felakad vele valahová a cica, nem szorul meg és ki tud bújni belőle.
2010. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez volt a baj.Mi is levettük róla a nyakörvet.Szerintem túl laza a nyakörv.Tedd rá a nyakörvet,és kb annyi helyet hagyj a nyak és a nyakörv között hogy beférjen a mutatóujjad.

Remélem hogy segíthetem.

2010. febr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!