Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajta cicát vegyek?...

Milyen fajta cicát vegyek? Házit vagy valami egzotikusat? Nagyon tetszenek a burma cicák, és a maine coon cicák, de sajnos a fajtiszta cicákkal - Brit cicákkal- rossz tapasztalataim vannak. Egyszóval: BUTÁK voltak!

Figyelt kérdés
Volt brit cicám 2 is, de sajnos azt vettem észre, hogy nagyon buták a britek. Nekem volt házi is, sajnos őket elötötte az autó ahol laktunk, de azok hihetetlen okos cicák voltak. de a britek nagyon buták. azt szeretném kérdezni, hogy főleg a maine coon cicák mennyire okosak? mert nem szeretnék befürödni , vagyis a szüleim sem szeretnének anyagilag befürödni :D sajnos a briteket el kellett ajándékozni mivel költöztünk de most 2 év múlva megépült a házunk és újra lehet cicám :)
2015. jan. 7. 00:30
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Én mindig is arra gondoltam, ha lesz egy saját lakásom, saját életem valahol, lesz majd egy macskám vagy egy kutyám! =-]


Ezek rózsaszín álmok voltak, arany csillámporral - aztán egyszer csak *PUKK*, képszakadás. Annál a résznél, amikor megveszem az állatkákat...


Mer'hogy legyen azaz állat akármilyen butus, akármilyen tündéri, mindegy milyen cicc vagy kutty, imádom az állatokat, és ha egy állatkereskedésbe kellene mennem, és ott kellene megvennem egy állatot, nem tudnék választani (jó, biztos volna egy szimpi állatka, akit kiválasztanék, de amúgy biztos, hogy a sok kölyök közül nem tudnám kiválasztani a tökéletest). Így inkább más nézőpontra váltottam: mindig úgy képzeltem, hogy az én személyes házi kedvencem egy befogadott, az utcán talált, véletlenszerűen, a sors által utamba sodort, égből pottyant állatka lesz =-]


És tessék... tavaly nyáron, Augusztusban a szomszédban sírt három cica... kettőt elajándékoztunk, egyet pedig (anyum mondta, hogy Ő legyen) megtartottunk.


Azóta Ő Életem Cicája =-]


Szóval azt akarom mondani, hogy ha nem érzed 100%-ik biztosan, hogy MOST jött el a TI időtök (a Te és jövendőbéli cicád élete), ha csak egy ici-picit is van benned ellenérzés, várj még, hátha a sors hozzád is ilyen kegyes lesz, hogy az utadba sorol egy kiskedvencet, aki a szívedhez nő =-]


Ha 100000%-osan biztos vagy a dolgodban azonban... akkor hajrá, szerezz egy cicust. Én mindenképpen egy házi macskát ajánlok, azoknál jobb nincs! =]

2015. jan. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Én egy hónapja kaptam egy Maine Coon keverék cicát(a másik fele Ragdoll).Nekem eddig mindig házi macskáim voltak,és azokhoz képest hihetetlenül értelmes a mostani,de sajnos nem tudom,hogy ez melyik fajta miatt van.Viszont ha igazi ölbe cicát akarsz,akkor a Maine Coon nem jó választás,mert nem igazán igényli.A kandúrok még csak-csak,de a lány cicák nem igazán hízelgős típusok.Ellenben a Ragdoll-ok nagyon szeretik a simogatást,és igénylik is.Nekem egyébként az a kedvenc macskafajtám,
2015. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az szamit, hogy minel intelligensebb legyen, akkor bengal, szomali, vagy savannah cicat keress. Ok meg differencialegyenletet is tudnak oldani. :) De egy sima hazi macska is jo, mint az elso irja. A skala masik vegen a brit, orosz, perzsa cicak vannak - ok nem kifejezetten atomfejek.
2015. jan. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy buta cica... nekem szibériai erdei macskám van, nagyon okos, vicces, intelligens és semmitől nem fél.
2015. jan. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
61%
A házi macska is nagyon szeretetreméltó és semmivel sem rosszabb mint a fajtiszta macskák. :)Nekem egy házi és egy fajtiszta macskám van és mindkettőt nagyon szeretem. :)
2015. jan. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első válaszoló megy a zöld kéz igazad van!
2015. jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A faj a macska, a fajTA, amiről írogattok.
2015. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kedves első válaszoló irtózatosan bájos volt, jót mosolyogtam.
2015. aug. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!