Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért terrorizálja a kutyát?

Miért terrorizálja a kutyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy házi macskám, ivartalanított kandúr. Van emellett egy kis benti kutyánk (bichon havanese), aki kan, és nincs ivartalanítva. Sokat játszanak, nagyon aranyosak, kedvelik egymást.


Néha azonban észreveszem, hogy a macska kissé furcsán viselkedik. Rámászik a hátára, harapja a tarkóját, és rendesen olyan mozdulatokat végez, mint párzáskor. A kutya meg valamiért csak tűri, néha nyüszög, gondolom fáj neki a harapás.


Még az előtt ivartalanítva lett, hogy ivarérett lett volna, mert azt olvastam, hogy ha elkezd jelölni, lehet nem szokik le róla az ivartalanítás után sem. Szóval biztosra mentem. Teljesen benti cica, kap oltásokat, minden rendben van vele.


Mégis miért csinálja ezt? A kutya meg miért viseli el? Azt tudom, hogy kutyáknál ez a dominancia jele, macskáknál mit jelent? Simán le tudná rázni magáról, kicsit nagyobb, és mégiscsak kutya, de mégsem teszi..


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 12. 08:01
 1/1 anonim ***** válasza:
A macskaknal is a dominancia jele.
2015. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!