Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicánál is jelentkezhetnek...

Kiscicánál is jelentkezhetnek az immunhiányos betegségek tünetei?

Figyelt kérdés
Van egy házi kiscicám, nemsokára lesz 5 hónapos. Igazából minden rendben van vele, eszik, iszik, játszik. Viszont begyulladt az ínye. Olvastam, hogy ez sok esetben a FeLV, FIV tünete. A cica szívesen iszik, egy nap olyan 2dl-t (a macska kicsit több mint 2kg, és az ínye miatt most csak szárazat eszik), ez soknak számít (a sok víz fogyasztás is lehet tünete a fent említett betegségeknek) ? Tegnap még mintha az alomból is evett volna, de lehet, hogy csak játszott vele (sajnos ez is ezeknek lehet a tünete). Szóval eléggé elkezdtem aggódni. Mit gondoltok? Remélem, hogy csak túlaggódom az egészet. Például: lehet, hogy teljesen normális, hogy szeret lefetyelni a vizéből, az alommal meg mindig is szeretett játszani, nem vagyok benne biztos,hogy evett is belőle.

2015. jan. 13. 11:37
 1/4 Ügyet Lenke ***** válasza:
A víz az nagyon fontos neki is mint a legtöbb emlősnek. Ha szárazat eszik akkor méginkább, csak a vízből tudja pótolni a szükséges folyadékot. Mindig legyen friss vize a kicsikének. Az alommal az enyémek is játszodtak, túrták, ásták, sokszor addig, hogy azt hittem egy kis sárga ember felbukkan belőle...:D
2015. jan. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha csináltatsz egy szűrővizsgálatot az állatorvosnál, abból kiderül, hogy fertőzött-e.
2015. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, ha aggódsz, le kell szűretni és ha pozitív, akkor el tudod kezdeni az immunerősítést Vetri DMG-vel és jobban odafigyelni rá, de az ínygyulladás önmagában még nem jelent semmit.


Egyébként mivel ezek fertőző betegségek, a macskapopuláció jelentős mértékben pozitív, csak ugye szinte senki nem teszteli a kijárós házimacskáját, ami aztán párosodással megfertőződik és ezt átadja a kölyköknek is. Vagyis igen, születhet fertőzötten a kölyök.


Nekem két leukózisos macskám volt eddig, az egyik teljesen tünetmentes volt évekig, a másiknak felsőlégúti fertőzései voltak állandóan, de antibiotikumra pár nap alatt mindig rendbejött. Természetesen benti volt mindkettő, ez nagyon fontos, nem csak miattuk, a többi macska miatt is.

2015. jan. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen váltják a fogaikat, lehet hogy csak erről van szó, ilyenkor is legyengülhet kicsit az immunrendszer. Persze FIV-et, Felv-et sajnos soha nem lehet kizárni, csak ha tesztelteted.Két negatív teszt (pár hetes különbséggel) jelent biztos negatív eredményt, ha benti cicáról van szó és nem érintkezhet más macskákkal.
2015. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!