Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan irtsuk ki teljesen a...

Hogyan irtsuk ki teljesen a bolhákat?

Figyelt kérdés

Van egy kb. fél éves szobacicám, valamint a lakótársamnak is van egy kicsit idősebb cicája. Sajnos egyik hazautaztatása során bolhákat hozott be a lakásba és persze azonnal megkapta őket az én cicám is és valószínűleg tele lehet a szoba és a lakás.... Almaecettel próbálkoztam, jó alaposan kifürdettem, befújtam, a szobát is körbe mindenhol, porszívózás stb... Akkor úgy tűnt nincs bolha...Sajnos ez a folyamat a másik cicánál nem történt meg, csak a cica lett kezelve, a lakás többi pontja nem. Most nemrég a téli szünetben hazautaztam a cicával együtt és visszajöttem pár napra rá ismét bolhás lett és már a szobában is találok belőlük.... Így az ecetes megoldás már kevés lesz, viszont egyszerűen képtelen vagyok most ezreket költeni vegyszeres kezelésre, főleg hogy most viszem ivartalaníttatni és az sem éppen olcsó dolog. Van valakinek valami hasznos ötlete vagy bármi gyógynövény amivel kicsit olcsóbban ki lehetne jönni? Természetesen akkor az egész lakást át mosnám vele, nem szeretném, hogy szegény cicák szenvedjenek.

Előre is köszönöm a hasznos válaszokat! (:



2015. jan. 17. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt, hogy a macskából a bolha a lakásban is elterjedt. Sajnos olyan szintig, hogy már ugráltak a lábamon. Az Advocate spot-on nagyon hatásos, továbbá ami segített nekem az Insecticide 2000 spray volt. Ezzel befújtam a padlószőnyeget, a fugákat, mindent végig, a macska fekhelyét és pár héten belül megszűnt. Amúgy nagyon rossz, mert írtóra elszaporodnak. Utána már nem kellett használnom. Nekem bejött, ajánlom a kettő együttes használatát.
2015. jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Frontline spot on, annak is az irtó változata, mert van távoltartó is. (ha jól emléksze, 2,5 Ft körül van) Gyorsíthatod a dolgot, ha beszerzel bolhafésűt és azzal gyakran átfésülöd, főleg a nyakrészt és a faroktövet. Kiszedi a bolhát, gyorsan össze tudod nyomni. Sajnos, áldoznod kell rá minél hamarabb, mert ha elszaporodnak, sokkal költségesebb lesz megszabadaulni a bolhától.
2015. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A macskára spot on, (ha drágának találod, akkor Neostomosan kb. 600 Ft egy ampulla, 1-1,5 l vízben felhígítva megfürdetni). Hypos vízben kimosni a fekhelyét, naponta többször porszívózni és Neostomosannal permetezni ahol a macska tartózkodik. Nálam ez irtotta ki a bolhákat, pedig nagyon sok volt. Fontos a megelőzés, érdemes havonta lefürdetni ezzel vagy spot on-t tenni rá. Patikában vagy állatorvosnál tudsz ilyet venni
2015. jan. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! (:
2015. jan. 18. 11:33
 5/5 anonim válasza:
Insecticide 2000 spray és rengeteget takarítottam, állandó porszívózás, mosás. Macskát is bolhátalanítottam.
2015. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!