Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha füladkája van a macskámnak...

Ha füladkája van a macskámnak akkor elêg lenne ha vennék az állatpatikába erre egy fülcseppentőt ês magam cseppegtettnêk a fülêbe heti egyszer vagy ezért vigyem az állatorvoshoz vissza?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldjatok me?

Ti cseppegtettek vagy az orvos?


2015. jan. 26. 20:57
 1/9 anonim válasza:
Szerintem vidd el orvoshoz ha jot akarsz neki! Kulonben meg ha mar voltal biztos felirt ez ellen valamit! Szegeny cicus
2015. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Állatorvoshoz vidd. Nem csak egy sima fülcseppet fog kapni a cicus, hanem erre és hasonlókra kitaláltat, és kell neki 1-3 hónap (az orvos megmondja mennyi), hogy hasson. Utána vissza kell vinned, hogy kitisztítsa. Semmiképp se állj neki te kitakarítani. Ha súlyos már, akkor lehet, hogy mégegyszer végig kell ezt játszani.


Cicekemnek épp pár hónapja volt, szegénykémnek már nagyon odavolt a füle, de bízd orvosra.

2015. jan. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*atka

Vidd el orvoshoz, először megcsinálja ő, megmutatja hogyan kell, felírja a megfelelő gyógyszit (valszeg Garoson lesz, nézd meg van-e otthon, aztán otthon folytatod.

2015. jan. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Létezik már másik módszer a fülatka ellen, ha szerencséd van, az állatorvos ezt fogja alkalmazni. Kitisztítja nyilván először a fület, utána viszont a nyakára, hátközepére cseppent picit (mint a bolhairtót szokták), ezután 2 napig nem szabad simogatni. Előnye, hogy a hagyományos megoldással szemben nem kell otthon neked tisztítanod+csepegtetned a cica fülét hetekig. Az én cicámnak tökéletesen elmúlott ettől.

De mindenképp orvos bármilyen megoldás is lesz, ő tudja melyik cseppeket kell felírni.

2015. jan. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sebok ***** válasza:

Szia!

nemrég estünk túl sajnos ezen.mindenképpen el kell vinned dokihoz mert másként nem kapsz fülatka,fülrühesség ellen hatásos szert.Mi advocat nyakra cseppentőt tettünk rá.1 hónapig van hatása. de a doki még ki is mosta a fülét ott hogy jól bele tudjon kukkolni. nekünk ugyanis fülgyulladással együtt jött sajnos. hordtuk is vissza. utána kaptunk a gyulladásra egy csöppet amiben atka ölő is volt.mi magunknak csepegtetjük.mindig odalopózunk amikor alszik és mire észbe kap már meg is vagyunk.utána jön a jutalomfalat. ne félj tőle. úgyis cseppet kapsz a nyakára. advocat vagy vectra. de ezeket sajnos recept nélkül nem adják ki.Jah és fertőző másik macskára,kutyára ha többen vannak őket is kezelni kell...

2015. jan. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


2 macskàm van,a fiatalabbat tüszögéssel,emberi megfázáshoz hasonló tünetekkel elvittem dokihoz,kapot gyógyszert rá(semmi komoly),de megemlïtettem neki hogy az idősebb milyen tűneteke produkál,őt nem tudtuk vinni csak 1 hordonk van(fülvakarás,kaparás,fej rázás)és ekkor mondta atka lehet,gyorsan a kicsit megnézte és a kicsinek az van,a fiatalabb cicának nem voltak füladkás tűnetei.


A kicsi fülét(1 éves lesz,de nagyon gyerekes)fülcuccàval kitísztította,és becsöppögtetett neki fülcseppet és mondta hogy hozzuk vissza 1 hét múlva,meg hozzuk a nagyobbik cicàt is,ezt a hét vége fele,vagy jövő hêt elejên tesszük meg és akkor megnézi.


Az a baj,hogy az orvos azt mondta hogy 3-4 alkalom kellene a füladka kezelésére,heti 1 alkalommal csöppögtetésre lehet vinni kellene,de a családunkba 1 jogsi van,vidéken lakunk,és nem megoldható.


Nem igazán akar gyógycseppet kiírni,azon nem ketesne,tudom,hogy ez csúnyàn hangzik.


De gondoltam hogy a 2 macskuszt elvitettem, majd most dokihoz hogy kitísztítsàk a fülüket és jó lenne ha itthon csöppögtethessek neki.


Nincsenek utazáshoz sem szokni,múltkor is sajnáltam a picit,úgy sírt,bàr haza fele tetszett neki hogy karba vettem,és az ablakban nézelődhet.

2015. jan. 28. 21:13
 7/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok, utánaolvasva neten valószínűleg az Advocate rácsepegtető oldatot kaphatta a cicám az orvosnál és egy kezelés elmulasztotta. Ez az, amit nem a fülébe, hanem tarkóra, hátközépre cseppentette. Sokan nem tudják amúgy, hogy a rühatka nemcsak a fülben tenyészhet (a fülben látható fekete cuccok nem az atkák, hanem a peték) tehát a fül kezelése nem mindig elegendő.

Ennek az Advocate cseppnek a használati útmutatója is azt írja, hogy egyszeri kezelés elegendő, egyes állatoknál szükség lehet másodikra.


Link:

[link]


(Mi ezért az egyszeri rácsöppentésért+tisztításért 2500 Ft-ot fizettünk, de Budapesten, kisebb városban lehet, hogy olcsóbb).

Nem tudom, merrefelé laksz, de próbálj olyan orvost keresni, aki alkalmaz ilyesmit, azért 3-4 alkalmas kezelés elég lehúzásnak tűnik. Pláne, hogy amikor régen lakótársam cicájának volt fülrühe, akkor az orvos kiírta a receptet egy fertőtlenítő cseppre meg egy fülrüh ellenire, aztán otthon kellett csepegtetni. Kutyámnak volt fülgyulladása dettó, otthon kellett kezelni naponta.

2015. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja igen nagyon fontos, ha végül az orvos cseppeket írna ki otthoni használatra. Mindkét macskát folyamatosan kezelni kell, addig amíg mindkettőnek el nem múlik, mert rögtön visszafertőzik egymást. Ha van más állat azt is, még akkor is, ha tünetmentes. Ha kijárós cicák, akkor lehet, hogy sosem fogsz tudni megszabadulni a fülatkától. De ha benti, akkor is bármikor kijöhet, ha kölyök, vagy valami miatt le van gyengülve az orvos szerint.
2015. jan. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké,köszi,kijáros cicák,mindenképpen elviszem mégegyszer dokihoz őket,aztàn ennek a cseppnek utána nézek,ez az àr nagyon is elfogadható szerintem a cseppért.Legközelebbi város,ahova jàrok Győr.

A macska megfázasa elmúlt szinte teljesen,csak a füleket kell megoldani.

2015. jan. 30. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!