Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le lehet szoktatni a macskát...

Le lehet szoktatni a macskát a habzsolásról?

Figyelt kérdés

Az egyik cicám valamiért nem rágja meg a száraztápot, csak beszippantja és nyeli. Mostanában ezért többször előfordult, hogy 10-20 percen belül vissza is hányta a rágatlan kaját. Szeretném valahogy leszoktatni erről, ha egyáltalán lehetséges ez, úgyhogy bármilyen tippet, tapasztalatot szívesen elolvasok.

Köszönöm előre is!



2015. jan. 26. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én még nem láttam zabagép macskát, ez most meglepett. De szerintem ráhagynám. Idővel rájönne, hogy neki az nem buli, hogy mindent kihány gondolom.
2015. jan. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En sajnos lattam ilyen zabagep macskat.. Es fogalmam sincs, hogy lehet leszoktatni.

Esetleg, olyan edeny, amibol max egyenkent tudja kihalaszni a kajat..

2015. jan. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 taurina ***** válasza:

Az egyik macskám hasonló cipööben jár... ha gurítom a száraztápot kétfelé, mohó fénysebességgel iparkodik utána... viszont ha tálkából kapja, még nem történt ilyesmi... olyankor tudom csak szegényt megfésülgetni, mert úgy inkább "valami nagyon fontosra koncentrál"...


Gondolkodtam a tápgolyók méretén is, de rá kellett jönnöm, azon múlik, van-e rivális az evésben...


Kívánom, hogy megoldódjon a problémád!

2015. jan. 27. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az egyiket fél évesen szedtem össze és egy vajasdobozból egyszerre megitta az összes vizet annyira éhezett. Ő kicsit mohóbb maradt, pedig már 10 éves, de idővel persze csökkent a mohósága. Egyrészt ha otthon vagyok mindig épp csak annyit tettem ki, amennyitől nem hányt. Ennek viszont az lehet a következménye, hogy csak etetőgépnek néz és állandóan követett és követelt. Amennyire tudom távol teszem egymástól a kajájukat. Igazából az vált be, hogy átteszem papírból jól záró dobozba a kaját és naponta többször teszek. Így mindig "friss", nem érzi, hogy ha most nem falja be akkor később éheznie kell. Igy megszokja, hogy mindig van és csak ritkábban falja mint az őrült. Egy időben volt, hogy kétnaponta tudtam etetni. Akkor megint előjött ez a rossz szokása, most hogy újra velem van megint normalizálódott a helyzet.


Esetleg kicsit megnedvesítheted a szárazat és akkor tömegében nagyobb, talán nehezebb is csak úgy beszippantania.

2015. jan. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!