Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafüvet/szőroldó...

Milyen macskafüvet/szőroldó készítményt adtok csak benti macskátoknak? Hol érdemes ilyesmit beszerezni?

Figyelt kérdés
Az állatorvos ugyan adott egy pasztát, hogy heti egyszer adjunk belőle a cicának, de nem eszi meg, nem ízlik neki. Szívesen nevelnék simán valami fűfélét, de így télen elég sötét van, a panzi dobozos változat nem csírázott ki rendesen (Fressnapfból). Van valami tanácsotok?
2015. jan. 27. 01:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sima füvet vetettem egy cserépbe és mindig rendesen kinőtt. Igazán csak a frisset szereti, ami már öreg és lekonyult, azt nem annyira, szóval elég sűrűn kell újravetni. Sokszor segített is neki. Paszta nem volt soha.
2015. jan. 27. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbálj ki másik fajta pasztát. Esetleg add oda valakinek akinek van macskája és tud adni "kóstolót" egy másik fajtából.

Ahogy az 1. válaszoló mondta: sima fű (mondjuk az enyémek a snidlinget is megennék :) ). Az nő ki legbiztosabban és nem is olyan kényes, mint a macskafüvek, amiknek nálam nyáron se kelt ki a fele sem dupla annyi gondoskodás mellett, mint amit egy sima fű igényel.

2015. jan. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Búzát vagy zabot szoktam vetni erkélyládába. Egy virágcserépnyi csak elfér az ablakban, ott bőven elég fény van a csíráztatáshoz.
2015. jan. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, néha mi is búzát vetettünk, azt hiszem.
2015. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az OBI-ban és Praktikerben is lehet kapni kimondottan gyorsan növő macskafüvet. Többfélét is vettünk már, de egyikkel sem volt gond. Jelenleg Trixie márkájú van itthon.

Egy cserépbe szedj virágföldet, szórd meg fűmaggal, locsold meg alaposan, és pár nap múlva már nő is. Én 3 cserépben növesztem, 1-1 hetes különbséggel ültetve, mert elég hamar kipusztul, és a macskánk is a friss, zsenge füvet szereti a legjobban. Ahogy elkezd világosodni a fű színe, vagy satnyul, már lehet is kidobni földestől.

2015. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Közönöm! Végre egy mindenre kiterjedő válasz :)
2015. febr. 8. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!