Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a cicámnak? A...

Mi lehet a baja a cicámnak? A többi lent.

Figyelt kérdés
7 hónapja nyoma veszett a cicámnak, hetekig kerestük, de nem találtuk meg. Kb 2-3 órája egyszer csak berontott az ajtón. Fogalmam sincs hol volt. Le van fogyva szegénykém a csípőcsontja teljesen kint van, de a hasa kő kemény. Evett főtt csirkehúst és cica tápot is, ivott sok sok vizet. A hasa nagyon aggaszt, a széklete pedig híg.Előszőr nagyon örült nekem, bújt, dorombolt, most eléggé bágyadt. Adtam neki multivitamint ( macskáknak valót). Reggel elviszem állatorvoshoz, de szeretném ha addig is jobb lenne neki. Valakinek valami ötlet?

2015. jan. 29. 00:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy kandúr, és mikor kicsinek hozzám került, minden szükséges oltást,féreghajtást, vitaminokat megkapott.
2015. jan. 29. 00:35
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Ivartalaníttasd.

A kandúrok csavarognak elég sokat párzási időszakban- mondjuk a 7 hónap elég extrém távollét.


SEMMIKÉPP ne etesd túl!

Tartsd meleg helyen és adj neki sok vizet.

Holnap az állatorvos megmondja, mi baja

2015. jan. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már ivartalanítva van. Mikor befogadtam az utcáról ivartalanítva volt, csak beteg volt, és valami nyomoréknak könyebb volt kirakni egy dobozba mint állatorvoshoz vinni. :(

Remélem jobban lesz!

2015. jan. 29. 00:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg baja lehet, de ha most jutott haza hozzatok (7honap? siman lehet, bebujt egy auto motorjahoz, es veletlenul elvittek.. nagyon messze), akkor remelhetoleg kibirja addig, amig elviszitek allatorvoshoz.
2015. jan. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
vidd el egy ellenkező nemű cicához, és az megmondja hogy mi a pisztolytáska van.. ha ő sem tudja megmondani kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.
2015. jan. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Majd írd meg, mit mondott az orvos!

Tudod, hogy sok, macskáját kétségbeesetten keresőnek adtad meg a reményt, hogy akár hetek múlva is hazatalálhat a kedvenc?:))Ki tudja, honnan gyalogolt vissza, ami elismerésre méltó képesség és cselekedet.

Öröme érthető, hisz végre megérkezett oda, ahova ösztöne hajtotta, s most már lehet lenyugodni, pihenni, szeretetet bezsebelni.

Gyerekkoromban kaptunk egy macskát. Lakásban tartottuk, hogy szokjon. Az első nap, amikor kiengedtük, eltűnt. Mondtuk a volt gazdának, hogy elment a cicus.

Tudom, mondta, hazajött. Pedig fél városnyi távolságra laktunk!

2015. jan. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon okosak a cicák! :) Nagyon-nagyon örülünk , hogy végre itt van. Szegénykémnek több baja is van/volt. De a dudor a pociján a férgesség miatt van, de már kisebb neki, kapott féreghajtót, távozott belőle rengeteg :( Az orvos azt mondta, hogy valószínűleg, meg is volt fázva, lázas is volt, kapott 3 fajta injekciót is, fertőtlenítette a száját,a fülét, viszont ma koplalnia kell, amíg ki nem ürül a kis gyomra, és a belei a férgektől. De láthatóan jobban van! :) Kecske tejet és vizet ihat csak, na meg kamilla teát kellene adnom neki, de nem ízlett és kiköpte :) És igen elképesztő , hogy 7 hónap után hazajött, és olyan szeretetet adott, mintha csak tegnap váltunk volna el! Elképesztő:)
2015. jan. 29. 16:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj, de jó, hogy megírtad!:)

Ha beszélni tudna, mit élt át.

De szívósak a macskák.Gyógyulást a cicusnak, s legyen egymásban sok örömötök!

2015. jan. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De edes! :)) A mi cicaink is szoktak ilyen kirandulasokat tenni, noha eddig a leghoszabb 1 het volt, es mar gyartottuk a posztereket a cica kepevel es telefonszammal, hatha...de pont akkor visszajott :D
2015. jan. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagy kirándulók a cicák az biztos! :) Szerintem végig a szabadba volt, és nem fogadta be senki,ezt onnan veszem, hogy véletlen leesett egy zsák a földre és ő egyből rohant és belebújt. Viszont képzeljétek azóta ki sem akar menni a lakásból,mondjuk nem is szívesen engedném ki. Most már jó a közérzete, az étvágya is,csak azt nem tudom mitől megy a hasa ennyire. Az orvos azt mondta, várjak még pár napot, mert szerinte elszokott a szervezete a rendes ételtől. Remélem teljesen felépül!:)
2015. febr. 1. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!