Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Befogadtam egy 4 hónapos...

S.B. Marianna kérdése:

Befogadtam egy 4 hónapos keverék, kandúr kiscicát. Kb. mekkorára fog megnőni (kg)? Mikor ivartalaníttassam? Keverék cicáknál mennyire öröklődik a fajtajellem vagy külalak?

Figyelt kérdés

Anya brit rövid szőrű, apa házi macska)

Színe jelenleg sötétbarna vagy fekete (attól függ, hogyan esik rá a fény) cirmos csíkokkal.



#keverék cica
2015. febr. 4. 17:49
 1/7 anonim válasza:
100%
kb. most hány kiló??? mert abból sokat meg lehetne tudni, ja és ivartalanítani 6 hónapos kora előtt célszerű
2015. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Kb 4-5 kg.


Az ivarérettsége első jelére, meg kell várni az első ivarzását, kockázatos, ha nőstény és kinti macska, de ha már túlesik az elsőn akkor biztos lehetsz benne, hogy elég idős hozzá. Nem kell megvárni amíg az őrületbe kerget a folyamatos nyávogásával, és hízelgésével, mert közben is lehet ivartalanítani. Az én nőstény macskám is az első ilyen roham után/közben lett elvíve az orvoshoz és semmi baja nem lett. 3-4 napig vártunk mert annyi idő volt találni orvost aki viszonylag olcsón egy akció keretében csinálta (lakásban még nem láttam macskát így szenvedni).


Minden macska más, nem igazán van a keverékeknél meghatározó fajtajellem, de általában a dominánsabb genetikai állományt örökli. Annyira különbözőek a macskák viselkedése, hogy nem lehet látatlanban megmondani milyen egy macska jelleme. Lehet, hogy az anyja, vagy az apja kedves, szelíd, vagy mindkettő, de lehet, hogy a kölyök teljesen másmilyen lesz. Nagyából mint az embereknél.

A külsőségek jellemzőjét pedig már látod, mert megtudod mondani milyen a szőre, színe, hossza, az már eldőlt, az alkata is már kezd alakulni, a pofázmánya is a fogantatásakor kialakult. Szóval, ha most ránézel nagyjából ilyen lesz egy év múlva is, persze arányosan nagyobb.

2015. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, miket írt az előttem szóló ?! Ha nőstény lenne, akkorlátni, hogy mikor tüzel, de egy kandúrnál??? Az állatorvosodat kérdezd, hogy ő mikor látja jónak az ivartalanítást, és bízd rá magad. Mi 5 hónaposan tettük ezt meg a kandúrunkkal, reggel elvittük, és estefelé már kergette a másik cicánkat le-fel a lakásban. Ne félj ettől. Fajtajjellegzetséget meg,hogy örököl-e, majd meglátod. Ha szereted, akkor biztosan nagyon stramm és remek kis legény lesz belőle,hiszen alapvetően a gazditól függ, hogy milyen cicája lesz.Odaadó barát, vagy gonosz kis gazember.
2015. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%

ÖHM! Látni a kandúrnál is. Nem akarok undorítóságokat írni...Nem érdemes előbb kiivartalanítattni, várd meg míg meglátod az első jeleit, hogy ivarérett. (párosodni akar...a kezeddel) [télleg nem akarokundorítóskodni]

Nagykorában, egy jó kandúr 5-6 kiló, hát akkor fekete lesz és ha apja rövidszőrű valszeg rövid szőrű. csak ugye tömött bundája lesz.

2015. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem mostanában ivartalanítsd, mert a nyár végén/ősszel született cicák általában hamarabb ivarérettek lesznek. Az én 5 hónapos nőstény cicámat 2 hete ivartalanítani kellett, mert már tüzelt. Ő is félig brit, anyukája whiskas cica, apukája ismeretlen, elvileg baleset történt. (Nem támogattam a szaporítót, ingyen volt.) Szóval ő külsőre kicsit hasonlít a britre, a pofija leginkább és a szemei is nagyon kerekek. A csigaminta a szőrén meg van, de nem szabályos mint a márványcirmos briteknél. A természete nagyon jó nyugodt, de játszani is lehet vele, keveset nyávog, viszont kicsit bújósabb mint a britek (amit a fajtajellemzőnél olvasni) eléggé ölbecica. Fogékony, hamar rájön dolgokra, tanítani is lehet, de makacs elvégre macska.
2015. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja igen a súlya most 2,2 kg, de már elég nagy is hozzá. Kíváncsi vagyok, mekkora lesz.
2015. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó, szerencsére nem találkoztam még olyan kandúrral, aki szexőrült lett volna, és mindenel párosodni akar, mint a nyúl. Fffff. De biztos van ilyen, mint a kétlábúak között is akad...:)!
2015. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!