Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan növény, amit a...

Létezik olyan növény, amit a macskák nem rágcsálnak le, de nem is menekülnek ki a világból tőle?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a virágokat, megvannak a magam kis zugai pulton, asztalon, ahol ott lenne a helyük. Viszont van két bolond kismacskám, akik mindent tönkretesznek amit oda merek tenni, legyen az cserepes vagy vágott...

Hiába vannak letiltva a konyhapultról például, persze hogy elég egy éjszaka ahhoz, hogy varázslatos módon öngyilkos legyen bármi, ami ott van.

Tudtok olyan növényről amit nem fogyasztanak olyan szívesen (de nem is mérgező :))?


2015. febr. 20. 11:39
 1/7 A kérdező kommentje:
A kaktusz lenne a kivétel, azt nem szeretnék tartani :D
2015. febr. 20. 11:44
 2/7 anonim ***** válasza:

korallvirág, muskátli...

de ha felmennek az asztalra, akkor mindegy mi van a cserépben, le fogják verni...

nálunk is előfordult ilyen, aztán leszoktattam róla őket:

az ablak belső párkányán voltak a cserepes növények.

az ablak alatt van a gázkonvektor, amit nem használunk.

erről ugrálta fel az ablakba és aztán leverék a cserepeket, meg ették a vízipálmát.

ezért egy virágalátétbe tettem egy kis vizet. ezt a konvektorra tettem úgy, hogy ha a macska a konvektorra ugrik, magára rántsa-öntse a vizet. nem sok vizet, kb fél-egy deci elég. Utálja a vizet, meg még az alátét is zörög...

bevált :)

2015. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
HA macskafüvet tennél nekik, talán nem fanyalodnának más növényeidre, egyébként meg sajna akaktuszt ajánlottam volna. Szerintem az aloe verát se biztos, hogy megrágják.
2015. febr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kövirózsa :) hónapok óta megvan,szép és a macskák nem eszik :)
2015. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van füvük, sajnos nem elégednek meg vele, mindent megkóstolnak :(


Sajnos még a kaktusz sem bombabiztos, anyuéknál az egyik cica lerágcsálta a tűit :D


Köszönöm a tippeket, mindenképpen megpróbálom őket! Sajnos a víz az itt nem válik be, az egyik kis disznó mániásan imádja. Előbb fürdene meg benne, mint hogy elriasztaná :)

2015. febr. 20. 14:44
 6/7 A kérdező kommentje:
2015. febr. 20. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az aloe verát megrágja a cica, de én ültettem neki búzát, amit imád, jobb mint a boltban kapható macskafű, mert ahhoz hozzá sem szagol.
2015. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!