Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Növény a lakásban és macska...

Növény a lakásban és macska együtt? Hogyan neveljük meg?

Figyelt kérdés

Már láttam ehhez hasonló kérdést,de itt nem egy kis cserepes virágról van szó amit felakaszthatok a falra.

Van egy már több mint 20 éves citromfánk,óriási cserépben ami csurig van földdel.Télire nem maradhat a szabadban,ilyenkor a nappaliba kerül(mert ott a legtöbb a fény+dögnehéz,épp elég addig elcipelni)

Hiába citrusféle,a cicát nagyon érdekli(fel akar rá mászni,kikotorni a földet stb)ha mandarint eszek olyankor is egyből jön és szimatol.

A nappali-konyha-folyosó egy nagy nyitott tér,ha a cica nincs épp bezárva hozzám vagy egy másik szobába a növény és a földje szabad préda,ráadásul csupa tüske.


2014. nov. 24. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:

A lényeg:

a macskát nem zárhatom be

a citrusolaj nem használ mint elriasztó szag

a növény helye fix,azt se lehet bezárni


nem tudom elkülöníteni őket egymástól,így elsősorban nevelési tippek érdekelnek!

2014. nov. 24. 13:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Hitesd el vele, hogy az a FA utálja őt. Pl ha a közelébe megy, lődd le vízipisztollyal, de ne lássa, hogy te csináltad. Esetleg fóliázd körbe a cserepet és a fa alját (ez nem tudom milyen hatással van a fára). A lényeg, hogy kellemetlen élmény társuljon a fához, és ne vegye észre, hogy miattad.
2014. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A föld kikotorására jó megoldás, ha szép nagy kövekkel borítod, még jól is néz ki.
2014. nov. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a cserepesnövényhez az OBI-ban vettem akváriumba való díszkövet, többféle nagyságban van. Pár napig piszgálgatta a cicus, aztán megunta. A tüske miatt ne félj, hamar rájön, hogy szúr :)
2014. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A föld kikaparása és a fa megmászása nem feltétlen nevelési probléma,a fa földjét valószínűleg azért kotorja ki,mert oda szeretné végezni a dolgát-a természetes föld mindig jobban tetszik a macskáknak mint a legtöbb kristályos és kőzetalapú alom.Ezenfelül érdemes lenne egy nagyobb kaparófát,cicabútort beszerezni,hogy azon töltse ki a kedvét,ne a fán.
2014. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!