Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak lehet adni száraz...

Macskáknak lehet adni száraz kutyaeledelt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy már vannak ilyen kérdések, de mindegyik a konzerv eledelre vonatkozik. A cicáim napi 2X kapnak konzerv macskaeledelt, és kiegészítésnek adok száraz eledelt. Legutóbb kutyakaját vettem, mert olcsóbb és több volt. Nagyon ízlik nekik, jobban, mint az eddigi macskakaják. Lehet bajuk tőle? Olvastam, hogy nincs benne taurin, de az gondolom a konzervben van.

2015. márc. 20. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hosszu tavon nem igazan jo, de ideny jelleggel semmi bajuk nem lesz tole.
2015. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

annyi bajt okozhat, hogy abból nem jutnak elegendő mennyiségű tápnyaghoz, mint amennyire szükségük lenne

a konzervből sajnos sok minden kiveszik a gyártás során, azokban kevesebb a hasznosítható tápanyag

én hosszútávon nem javasolnám a kutyatápot; mert sokkal inkább a kutyák szükségleteihez van igazítva. És nagyon sok benne a gabona: a macskák teljes mértékben húsevésre termettek, ezért bélcsatornájuk viszonylag rövid. A kutyák a természetben a húson kívül növényi eredetű táplálékot is fogyasztanak, így bélszakaszuk is hosszabb, így a gabonatartalmú tápokat is könnyebben megemésztik. Szóval a kutyatáp nagyrészét a cica nem tudja megemészteni, így emésztőrendszeri problémák is kialakulhatnak nála.

2015. márc. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még annyit tennék hozzá, hogy a cicáknak taurinra is szükségük van, ami a kutyatápokban nincs meg. Azt nem tudom mennyire számít, de a tápszemcsék mérete is a kutyákra van optimalizálva, bár nyilván el tudja rágni a macska is. Szóval az eltérő tápanyagigény miatt én sem ajánlom.
2015. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor szerintem maradok a macskaeledelnél, biztos ami biztos.

A búzával kapcsolatban még annyi, hogy ahogy láttam, a száraz macskaeledelben is annyi búza van, mint a száraz kutyaeledelben (a konzerveknél ugyan ez). Én is haragszom érte, a legdrágább konzervet kellene vennem, hogy sok húst kapjanak, de 3 macskára nem lehet...

2015. márc. 21. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!