Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskával?

Mit tegyek a macskával?

Figyelt kérdés

A macskám (3,5 éves, nőstény) pár napja egyre betegebben néz ki. Először csak azt vettem észre, hogy annyira gyenge, hogy már egy magasabb székről is visszaesik, az alacsonyabbra is alig tud felmászni. Ha felkel a helyéről inni, pár másodperc múlva úgy támolyog vissza, és szinte roskad össze a párnán újra, mintha maratont futott volna. Nem eszik semmit, tegnap megpróbáltam adni neki egy saját készítésű, energiában dús pépes eledelt, de másnap reggel kihányta. Sokat iszik, de egyébként csak fekszik, bágyadt, piheg. Megpróbáltam megmérni a lázát a hónaljánál, nem mutatott lázat, bár tudom, ez nem annyira pontos.

Felhívtam az állatorvost, ő azt tanácsolta, tegyem meleg helyre és adjak neki Béres cseppet. Ez megtörtént, de szerintem szart se fog érni.

A macska már mindig is beteges volt. Születési helyéről bolhákat, férgeket hozott magával, sokszor hányt az évek során, csontsovány, pedig általában eszik. Egyre gyakoribbá váló köhögés után bronchitist diagnosztizáltak nála, kapott egy ideig gyógyszert, de nem lehet folyamatosan szedetni vele, mert az a veséjének ártana. Néha szoktak lenni olyan időszakok, amikor többet köhög, és ezért többet alszik, nincs étvágya, de most még erre se fogható ez az egész, mert nem köhög... Tegnap még dorombolt, ma már azt sem...

Nem tudom, hogyan segíthetnék rajta itthon :( Kérlek, mellőzzétek az olyan hozzászólásokat, hogy miért nem vittem már el orvoshoz, mert azzal nem haladunk előre, és ha nem javul, úgyis el kell vinnünk mihamarabb.


2015. márc. 27. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Mar ne is haragudj, de mit varsz? Tavgyogyitast? Az meg a tv-ben sem mukodott! Vidd el orvoshoz mielott nem pusztul el. Lehet, hogy benyalt valami merget!
2015. márc. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem mihamarabb, hanem most kell elvinned, vagy kezdj el gödröt ásni. Már az első tüneteknél csomagolnod kell volna a macskát és vinni a dokihoz.
2015. márc. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mérgezés, pl. fagyállót ivott, ilyesmi. Vidd dokihoz, de szerintem azért ásd ki a sírját is, sajna ennyi idő után már semmi sem garantálja, hogy megmarad. :(
2015. márc. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Azzal haladnal elore ha megfognad a cicad es elvinned allatorvoshoz nem itt varnal a valaszokra. Szerencsetlen allat nem tud beszelni hogy elmondja mi a baja mi faj. Csak hozza erto szakember!!! Mire varsz hogy utt talaljuk ki mi baja lehet? Es gyogymodot is irjunk? Agyrem!!
2015. márc. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lázat végbélben kell mérni! Ez az egyik. A másik: telefonon nem fog tudni segíteni a doki, általános dolgokat mond csak és nyilván azt is, hogy vidd el. Lehet, hogy májelégtelensége vagy veseelégtelensége van. A gyengesége abból ered, hogy lassan éhen fog halni, mert nem eszik. Mikor az én cicám vesebeteg lett, a doki mondta: nem azért beteg, mert nem eszik, hanem azért nem eszik, mert beteg. Gondold végig.
2015. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hogyvan a cicád? van valami hír?
2015. márc. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!