Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem dorombol?

Miért nem dorombol?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos benti kandúrom akit bárhogy szeretgetek,puszilgatok egyszerűen nem hajlandó dorombolni és néha még morog, harap, karmol is olyankor.... Még nincsen ivartalanítva, de utána fog változni a helyzet? Mi a tapasztalatotok?

2015. ápr. 2. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztos szimpi vagy neki.
2015. ápr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

(,)

némacska. Nem lehet, hogy kutya?? :D

2015. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

( ,)

némacska. Nem lehet, hogy kutya?? :D

2015. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

( ,)

némacska. Nem lehet, hogy kutya?? :D

2015. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
a hülye válaszszerkesztő nem viszi át a zárójelbe tett ékezet poénját :(
2015. ápr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mit értesz szeretgetés alatt? Lehet, hogy túlságosan meggyötröd ilyenkor.
2015. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ne aggodj, az en macskam sem nagy dorombolos tipus, csak nagyon ritkan ejt meg egy egy hangot, pedig egyebkent bujos, dorgolozos fajta. nem hiszem, hogy az ivartalanitastol meg jon a kedve a dorombolasra, de biztos h nyugodtabb lesz a hormonok hianya miatt.
2015. ápr. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Múltkor is simogattam erre megkarmolt.. :( az előző macskám sose csinált ilyeneket teljesen tanácstalan vagyok...!
2015. ápr. 2. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:

A mi cicánk 7 hónapos kandúr, 4 hónaposan ivartalanítattuk, kicsit hasonlóan viselkedik, mint a tied.

Szerintem nálunk a következők miatt:

-Túlteng benne a felfedezési vágy, energia -> napi min 2* fél órát játszunk vele (egeret, tollat, cipőfűzőt kerget evés előtt)

-A szülei is elég vad macskák voltak, kicsit kevésbé háziasított típus, egyszerűen ilyen, többet akarjuk dédelgetni, mint ő szeretné.

-Túl korán elválasztotta az anyja (lehet, hogy úgy gondolta "nem éri meg" táplálni? nem tudom, de elég erős benne a szopizási ösztön, ilyenkor (menetrendszerűen hajnalban) jön, szopizik-dorombol-dagaszt-karmol, és megállíthatatlan, "lélekben máshol van", az ösztön irányítja. Máskor sosem dorombol.)

Mi nem aggódunk. Egészséges, életerős cica, bár a természetén az ivartalanítás nem változtatott, azért csináld meg te is, jobb az úgy.

2015. ápr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már találkoztam több olyan macskával hogy simogatás hatására inkább agresszív lett, nem tűrte ha szeretgetni akarták. Arra tippelek hogy lehetett valami kellemetlen élménye emberrel amikor megfogta. Mert volt olyan hogy egyik macskánkat az unokaöcsém megszorongatta amikor pici gyerek volt. Ettől kezdve akárhányszor megfogtam azt a macskát és megsimogattam, agresszívan viselkedett és nem is dorombolt.
2015. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!