Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám kb.2-éves. Amikor...

Bobo05 kérdése:

A macskám kb.2-éves. Amikor pár hónapos volt egy rotwejler megtámadta. Szerintem nagy trauma érte. Azóta nem dorombol. Simogatom csak nyög, szen'tem próbál dotombolni. EZ A TRAUMA MIATT LEHET?

Figyelt kérdés
1-2...2-ÉV MI LEHET VELE?

2014. nov. 15. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Macskáknál a dorombolás az érzelmek kifejezése. Lehet ez jó és rossz értelemben is. Tehát dorombolhat boldogságában de mérgében is. Szerintem lehet összefüggés a traumával, de pontosan még állatorvos sem jelentheti ki. Simogasd, szeretgesd, sajnos többet nem tudsz tenni. Ez sajnos nem olyan, hogy elviszed orvoshoz, ad neki egy injekciót és elkezd dorombolni. Szeresd akkor is, ha nem dorombol.
2014. nov. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az én macskámat a mamám kutyája (kertszomszéd) 1 éves koráig 2x-is eléggé "megnyagatta" (1x mikor még az anyjával volt 2 hónaposan, (akit a kutya nem szokott bántani), bár nem sérült meg, meg az anyja is rohant hirtelen segíteni, meg mi is :) másodszor meg amikor már kb. 7 hónapos volt és a direkt neki kialakított felüljáróhoz valahogy felugrott a kutya és lehtúzta, na ekkor volt a nagyobb bunyó mert ez már durvább volt és ekkor már az anyja sem ment segíteni, mert már úgymond felnőtt volt, meg nem is tartózkodott a közelben. Na a lényeg, hogy ekkor mikor "megmentettük", 3-4 napra elbújt, aztán mikor megjött akkor semmi baja sem volt és onnantól kezdtem megfigyelni, hogy nem igazán dorombol... ritkán meg akkor is halkan... (persze innen kezdve sokkal óvatosabban közlekedett, míg 1x csak egy betegségben meg nem halt a kutya, azóta bátran jár kel ott is, de a dorombolása azóta is olyan...).

én úgy gondolom, lehet köze a támadásnak a doromboláshoz, de én még arra is gondoltam, hogy a sok simogatás miatt már nem dobja fel a simogatás... nemtudom te mennyit simogatod :)

2016. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. vagyok: ja és az eset még 2008,2009-ben történt azóta így van dorombolásos dolog.
2016. jún. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!