Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érvek és ellenérvek a kandúr...

Érvek és ellenérvek a kandúr cica ivartalanításához?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom eldönteni melyik lenne neki a jobb...

2015. ápr. 4. 09:25
1 2
 1/16 Maxitabi ***** válasza:
87%

Ez nem kérdés. Csakis előnyei vannak. Az egyetlen kicsi mínusz: az altatás rizikója -mivel ez ez egy kisebb műtét.

A többi csak pozitívum: megelőzöd a here elrákosodását, nem fog annyit csavarogni, nem fog verekedni-megsérülni, nem csinál fel 10 nőstényt,ezzel nem szaporítod a kóbor macskák (amúgy is túl sok) számát,nem jelöli tele a kertet,udvart,ház falát a világ legbüdösebb hugyával, nyugisabb lesz egy kicsit-ami nem lustábbat jelent!!

Ha lakásban van,akkor mindenképpen,mert nekikezd a jelölésnek és azt a bűzt semmivel nem tudod eltávolítani...

2015. ápr. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert képzeld el, hogy férfi vagy és dúlnak benned a hormonok. Mindenáron csajozni akarsz, mész bele a vakvilágba, összeveszel minden szembejövő vetélytárssal, hogy az egyszem tüzelő hölgyet elkapd egy fordulóra.

Közben lehet elüt az autó, megkerget 5 kutya, és még a szomszéd is utánad vág egy nagy téglát....


Ha pedig lakásban van, ugyanez, csak még rosszabb, mert még menni sem tudsz a csaj után, hiszen nem érzed, csak azt tudod, hogy menni kell.....


Most már érted miért kell?

2015. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén az ivartalanítás mellett vagyok, mindenképpen.

Az előző cicámat másfél éves koráig nem ivartalaníttattuk, voltunk olyan hülyék, hogy azt gondoltuk, szegény cicának biztos rossz lenne. Amit tapasztaltunk az az volt, hogy marha utálatos volt a párzási időszakban, nem lehetett hozzányúlni, állandóan nyávogott, folyton összeverve jött haza, sebesen, véresen, gyakran egész nap nem tudtuk, hol van (kijárós benti cica volt), alig evett, lefogyott, láthatóan kínlódott. A pont az i-re az volt, hogy elkezdett jelölni a lakásban, na akkor mondtam, hogy ennyi, megy a kés alá. Utána minden gond megszűnt, kedves, ölbebújós cica lett, nem verekedett, csak nagyon ritkán, mikor idejött egy másik macska, elmaradt a jelölés, nyugis volt, jól érezte magát a bőrében (igen látványosan :D ). Ami sajnos megmaradt, az az, hogy mivel már volt saját területe, azt be kellett járni minden nap legalább egyszer, így azért elment a háztól viszonylag messzire (szomszéd utcáig), ez is lett a veszte, elütötték sajna :(


Utána szintén egy kandúr kiscicát hoztunk, na, ő már ment az állatorvoshoz még az előtt, hogy egyáltalán ivarzani kezdett volna (6 hónaposan). Nála már minden más, nyugis, aranyos, bújós, nem verekszik, a szomszéd cicákkal is elvan. Ja, és a mi kertünkön, illetve az egyik szomszéd kertjén kívül sehová nem megy, mindig hallótávolságon belül van, ha hívom, azonnal hazaszalad, így az autók is kevésbé fenyegetik. Ő is kijárós benti, mint az előző, szóval minden körülmény ugyanaz, csak ő időben lett kigolyózva.


Én ezek után mindenképpen az ivartalanítás mellett voksolok, sokkal-sokkal jobb neked is és a cicának is. Sőt, minél hamarabb megy, annál jobb, a legtöbb állatorvos 5-6 hónapos korban már megcsinálja, így el se kezdődnek a hülye szokások, amik az ivarzással járnak. Nagyon pici műtét, másnapra semmi baja, mintha mi sem történt volna. A vágás annyira pici, hogy varrat sincs, a kandúroknak tényleg semmiség.

2015. ápr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat! Legjobban az ellustulástól félek és, hogy ebből következve elhízik..! Most 5 és fél hónapos májusig még várhat az ivartalanítás?
2015. ápr. 4. 13:32
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kinti macskám van.

Ugyanolyan ragaszkodó, ugyanolyan kedves, ugyanolyan játékos, egyáltalán nem lusta és ugyanúgy védi a területét, mint ivartalanítás előtt.

Örülök, hogy ivartalaníttattam.

2015. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok. Épp tökéletes korban van a cicád az ivartalanításhoz, de igazából szerintem ez az egy hónap már nem oszt-szoroz, ha valamiért jobb neked májusban (anyagiak, akármi), kivárhatod.

Egyébként nem feltétlenül hízik el. Nekem az előző pl. nem lett kövérebb, de igaz, hogy ő alapjáraton is egy lusta macska volt, elég nagydarab is (nem dagadt, csak olyan aranyosan kerek :D).

A mostaninál még örültem is volna, ha hízik végre valamit (elég véknya alkatú), de ő sem lett kövérebb az ivartalanítás miatt. Ha észreveszed, hogy hízik, fogd vissza kicsit a kajáltatást. De lehet kapni ivartalanított cicáknak való tápot is, azok elvileg fogyisak.

2015. ápr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Katica71 ***** válasza:
100%
Az összes hozzászólónak igaza van. A családban van egy brit rövidszőrű, nincs ivartalanítva, néha kiengedik. Egyik ilyen alkalommal annyira összeverekedett egy másik kandúrral, hogy az egyik szeme majdnem tönkrement. Két hónapig kellett csepegtetni, meg kenegetni naponta többször. A szeme szerintem még mindig nincs rendben, az a bizonyos picit kisebb. Kár érte... Úgyhogy jót teszel a picivel, ha "kigolyóztatod" :-) /ez a "kigolyózás" aranyos:-)
2015. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5. vagyok


Én megvártam, hogy kicsit nagyobb legyen (10 hónapos), így szép nagy jószág lett. :)

2015. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azért nem most ivartalanítom, mert nekem kell fizetni (anya csak így engedi) és még gyerek vagyok nincs fizetésem így a spórolás maradt... De ezek amiket leírtatok meggyőztek nem szeretném ha párzási időbe elcsavarogjon örökre...! Köszi mindenkinek!!! :)
2015. ápr. 4. 19:53
 10/16 tamasmester válasza:
0%
Tiltakozom a férfi nem nevében! Maradjon csak tökös legény az a macsek!
2015. ápr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!