Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel etessem a 6 éves ivartal...

Mivel etessem a 6 éves ivartalanított kandúr macskámat?

Figyelt kérdés
Féltem a húgykövességtől. Nem csak táp, hanem egyéb étrend is érdekel. (hús, hal, receptek stb.) Sajnos a neten egymásnak ellentmondó cikkek vannak-pl. a tejjel való itatásról) (Nálam csak vizet iszik) Olyan macskatrtóktól várok választ elsősorban, akiknek ennyi, vagy idősebb, egészséges ivartalanított kandúr cicáik vannak.

2015. ápr. 1. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kifejezetten ivartalanított macskáknak való táppal, ez segít megelőzni a húgykövességet, elhízást. Én szoktam nekik főzni itthon, rizset, zöldséget és csirkehúst, néha kap nyers májat, főtt tojást.
2015. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is éppen egy 6 éves ivartalanított kandúrom van :)))

én száraztáppal etetek, Purina One-nal

sokfélét gyárt, de én leggyakrabban a Steril és a Urinary Care tápjait használom (az utóbbi kifejezetten a húgyutak egészségét támogatja)

mindkét cicám imádja az ízét, és nem is túlzottan drága

egyébként másik cicám 10 év feletti ivartalanított nőstény, és nagyon jót tett neki is a táp :D

2015. ápr. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%

előző vagyok

macskatejet adhatsz nekik, mert sok vitamin van benne, éa nem okoz hasmenést :)

2015. ápr. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Maxitabi ***** válasza:
89%

Tej semmiképp; ügyelni rá, hogy ne túl sok száraztápot egyen-jó minőségű legyen az is,a konzerv is és nyershús.

A macska ui nem iszik eleget,mivel eredetileg a táplálékkal= zsákmánnyal vette magához a nedvességet.A száraztáp teljesen idegen ezért a húsevő ragadozó számára. (viszont kényelmes a gazdinak)

Tehát: konzerv - magas hústartalommal (min 60%),gabonamentes(!!)-(kukorica sem), ne növényi,hanem állati fehérje legyen benne, semmi(!!) cukor (más formában sem),lehetőleg kevés mesterséges adalékanyag stb.

Ez a száraztápra is vonatkozik!!

A legegészségesebb azonban az ún. BARF (nyers) etetés volna,mivel ez áll a legközelebb a természetes igényeihez. Viszont ebbe bele kell ásnia magát az embernek,nehogy hiánybetegségek lépjenek fel.Alább találsz tippeket,ötleteket.

[link]

Én amúgy nem etetem a macskákat máshogy az ivartalanításuk óta (5 éve), előtte is jó minőségű tápot kaptak, ritkán nyershús(minimális mennyiség fogy egyszerre) és naponta-kétnaponta nedvestáp a száraz mellé. A kandúrom válogatós,inkább a száraztápot eszi sajna -ezért különösen ügyelek, hogy eleget igyon. Három edényben van a lakásban friss víz,macskaszökőkút beszerzését is fontolgatom.

2015. ápr. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!