Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macska fajta a leg jobb?

Melyik macska fajta a leg jobb?

Figyelt kérdés
2010. febr. 20. 07:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
a plüss macska leg jobb
2010. febr. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
NINCS LEGJOBB MACSKAFAJTA, MINDENKIHEZ ILLIK EGY CICUS. DE IGAZÁBÓL MINDEGYIK MACSKÁVAL JÓL KI LEHET JÖNNI, TE DÖNTESZ, MELYIK SZÁMODRA A LEGJOBB. A MACSEK TULAJDONSÁGAI ALAPJÁN IS VÁLASZTATSZ.
2010. febr. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
ha kiállításra vinnéd, akkor a fajmacskák, ha csak társ, akkor sima házimacsek
2010. febr. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A sima házi. Kiállításra is lehet őket vinni, ha valakinek ilyen ambíciói vannak.
2010. febr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én az egyiptomi mau cicába vagyok szerelmesedve,de nagyon.Mióta kaptam,annyira gyönyörű.

[link] Nézd meg,aztán írd meg hogy tettszett.A nőstények jönnek be jobban nekem.Szeretnék majd kiscicát,de nem találok fiut.Pedig igény lenne rá.

2010. febr. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Megmondom neked, hogy szerintem a sziámi cicák a legjobbak. Oké, az tiszta sor, hogy a macskák hűségesek, meg a többi jó tulajdonságuk, de nekem 16 évig volt egy sziámi cicám és rajta kívül egyetlen másfajta macskát sem láttam, aki ennyire szobatiszta és olyan "macskás" lenne, érted (márpedig én nem szoktattam semmire).. :)


Szóval a lényeg, hogy a SZIÁMI a legjobb ! :)

2010. febr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Természetesen a házi. Mit akarnál a fajmacsekkal? Kiállításra? Szaporítani????

Miért nem jó a házi?


Amikor elkezdtem macskát tartani, én is szörnyen igényes voltam, és sziámit akartam, mert az olyan szép. Aztán egy barátnőmmel beszélgettünk, amikor arra jött a lány egy ismerőse, és kiscicákat ajánlott neki. Előadtam a tervemet a sziámiról, ő meg rábeszélt a házira. Amikor meghozta, azt láttam, hogy KETTŐT hozott, ráadásul cirmos-fehéreket. Nem tetszettek, de nem akartam visszaküldeni, úgyhogy megtartottam őket.

GYÖNYÖRŰEK lettek. Szép, fényes szőrük lett, makulátlanul tiszta, sárga, nagy szemekkel, hatalmas fehér mancsokkal, hibátlan fogakkal, tökéletes egészségggel, és olyan okosak és hűségesek voltak, mint a legjobb kutya (mellesleg a kutyával is remekül kijöttek, bár ez inkább a kutyát dícséri :)).

Két hónap alatt rájöttem, milyen mázlista vagyok, hogy őket kaptam, és nagyon sok örömömet leltem bennük, roppant büszke voltam rájuk.

Négy évesek voltak, amikor először a kandúrt, aztán fél év múlva a kislányt is elcsapta egy-egy autó...iszonyatosan sokáig gyászoltam őket.

Aztán kaptam barátnőktől más cicákat is, mert a kutya meg én nem bírjuk macska nélkül. Most egy aranyos kis vörös házikandúrom van, én választottam az alomból, akartam egy vörös cicát, kicsi korától itt van velem, szeretjük is nagyon, de a régi cicáimnak, azoknak, amelyikeknek eleinte nem tetszett a színük, a nyomába sem ér.


Szerintem nem azon múlik, milyen fajta vagy milyen színű a cica. Minden macska szép és különleges, ha szereted és élvezettel szemléled. A macska költészet, mindegyik az, és egyik sem telefonkönyv.

2010. febr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én a thai macskára voksolnék, mivel nekem is ilyen fajta van és egyszerűen haláli. Több energia és kíváncsiság van benne, mint az egész családban. Nagyon értelmes és ímád játszani, mellesleg gyönyörű kék szemei vannak ami illik a fóka jegyeihez. Mindig megcsodálják mikor valaki elmegy a kerítésünk mellett. Egy igazi társ macska, benne sok örömöt lel az ember csak ajánlani tudom.
2010. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Tök mindegy. Mind igazi egyéniség, mind szerethető, mind gyönyörű és főképp mind macska, így mindben meg is van az, amiért a macskákat szeretni lehet.


Aki azt írta, hogy még jó, hogy nem sziámija lett, ha akkor sziámit szerez, most azt írná, hogy csak a sziámi. MIndegy milyen macskád van, úgy meg lehet szeretni, hogy azt érzed még jó, hogy ő van nekem és nem egy másik. És ha a másik lenne nálad, akkor is ezt gondolnád.

2010. febr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Természetesen a házi. Szívósabb, nehezebben betegszik meg, nem terrorizálja a lakást és ha ivartalanítod tulajdonképp semmi baj nem lesz vele.

És természetesen gyönyörűek..

[link]

[link]

2010. febr. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!