Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem fajtiszta cicával probléma...

Nem fajtiszta cicával probléma? Miért eszik rengeteget? Hogy alakítsuk?

Figyelt kérdés

Ősszel találtam egy kb. 5-6 hetes kiscicát, hazahoztam.

Itthon több állatunk van (kutyák, macskák, nyuszi, stb), mindre nagyon vigyázunk, már azért is állatorvoshoz megyünk, ha a kedvük más, anya velük van egész nap, olyanok neki, mint a gyerekei.

Viszont ez a kiscica szörnyű. A cicák, kutyák feljöhetnek az ágyamra, de nem alszanak ott, csak ha vihar van. De a kiscica csak úgy tud elaludni, ha fekszik mellette valaki és simogatja, máshol nem is alszik el, csak az ágyamban.

Próbáltuk azt, hogy elaludt itt és odatettük a többi közé aludni, de csak az lett, hogy felébresztett mindenkit és úszott a napirend.

Mert úgy van, hogy este 8-9 körül elalszik mindenki és anya olyan 6-7 körül ébred, akkor kel vele az 3 cica és a kutyusok. A kiscica nyár végén lesz egy éves, de a napirendet még most sem szokta meg.

Úgy kellene neki, hogy felkel 7 körül, reggelizik, aztán anya 9 körül kimegy velük az udvarra, 11-12-ig kint vannak, vagy ha jó idő van, akkor tovább. Utána bejönnek, esznek, délután alszanak, majd késő délután megint ki, játszani, rohangálni és 7-8 között anya behívja őket és mind szalad befele.

Kivéve a kiscicát, mert ő baromi rossz, közelharcot kell vele vívni, ha behozzuk.

Sosem akkor alszik el, amikor a többi, volt olyan nap, hogy éjszaka 6 órát aludt, napközben 1-et és ennyivel kibírta. Próbálom azt, hogy felébresztem délután, amikor a többi kel, de semmi értelme, mert az udvaron ugyanúgy bealszik valahol, aztán éjszaka nem hagy senkit aludni.

Fogalmam sincs, hogy mit kéne tennem, hogy beleszokjon a napirendbe...



A másik pedig az, hogy rengeteget eszik.

Pedig semmi baja, állatorvos többször látta. Nagy, erős cica (kiheréltettük), meg 2 állatorvos látta, azt mondták, hogy nagyon nagyra fog nőni.

De eszméletlen, hogy mennyit eszik... Van egy sziámi és egy maine coon cicánk, általában egyszerre esznek (3-4 alkalom/nap). Ő a saját adagját megeszi 5 perc alatt, a másik kettő lassan eszik, de túrja őket arrébb és eszi meg az ő adagjukat is. Nem olcsó macskakaját kapnak, hanem az egyik legjobbat.

De próbáltam azt, hogy nem macskakaját adtam neki, hanem csirkemellet, különböző módon elkészítve, hátha az laktatóbb neki. Abból is úgy evett, mint aki éhezik...

Megeszi a kutyák kajáját is, tegnap a meggylevest kezdte el nyalogatni. Mindenevő és úgy viselkedik, mint aki éhezik. Pedig nem, hatalmas a hasa és egy nap minimum egyszer megy az alomhoz, bár általában kétszer is.



Komolyan, megőrülünk tőle, minden energiánkat leszívja. A másik 2 cicával nem volt soha ilyen gond, bár ők törzskönyvesek és tenyésztőtől vettük őket. De ez a pici nagyon rossz, olyan, mintha hiperaktív lenne.


Mit tehetnénk, hogy kicsit legyen napirendje?


2015. ápr. 23. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs vele semmi baj. Szimplán aktívabb, mint a többi.

Fogadd el ilyennek.

2015. ápr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
100%
Vannak önállóbb, vadóc macskák is. Türelemmel lehet változtatni rajta. Egyébként pedig még fejlődésben van pláne a herélés miatt azért eszik ennyit. Vagy szimplán falánk.
2015. ápr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, hogy január körül lett kiheréltetve. De előtte is úgy evett, mint a sáska.

És tényleg mindent. Szereti a zöldségeket, gyümölcsöket és a Nutelláért egyenesen odavan. A csirkehúst is imádja, reggelenként megeszik 1, vagy 2 virslit (dobáljuk neki kis darabonként).

Ma is behoztam az udvarról 11-kor, hogy megetetem és elaltatom, mert éjszaka 4 órát aludt.

Aha, most is lassan 2 órája szenvedünk, pedig látom rajta, hogy álmos.

2015. ápr. 23. 13:12
 4/8 acelsziv ***** válasza:
100%
Szenvedtek? Mivel? Hagyd a macskát a maga útját járni. A macskák önállóak.
2015. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy macska...nem robot. Minek erőltetsz rá olyat, amit nem akar?
2015. ápr. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Behoztad az udvarról, hogy elaltasd?


A macsek nem kisgyerek szigorú napirenddel.


Az enyém az udvaron alszik napközben ha nem zuhog az eső. Sokszor nem is látom, hol.

2015. ápr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Macskát nem kell elaltatni! Nem kisgyerek, hanem egy önálló, öntörvényű állat. Alszik ő, ha aludni akar. Ne erőltessetek rá semmilyen napirendet, beáll neki a saját napirendje. Ha kint akar maradni, jó idő van, hadd maradjon kint.

Ami a kaját illeti, reggel-este adtok neki enni, annyit, amennyi az ajánlott adagja, hogy ne hízzon tőle, és kész. Ha a többiét el akarja enni, ki kell zárni a helyiségből addig.

2015. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én komolyan végigröhögtem azt amit itt te leírtál. :D Micsoda szörnyű állat, tényleg, hűűű, melletted akar aludni meg akkor alszik amikor neki jó, micsoda szenvedés ez nektek... nem tudom eldönteni hogy ez a kérdés komoly vagy tényleg ilyen buták vagytok. Egy macskának napirend? Fogjátok fel hogy macskáról van szó, nem gyerekről. A macska eldönti mit akar és kész, hagy csinálja már amit ő akar... Vagy miért nem ti alkalmazkodtok az ő napirendjéhez? Na? Milyen szörnyűek vagytok már hogy nem teszitek. :DD

3 macskám van nekem is, mindig is voltak macskáim, de mind más, és mindnek más a "napirendje". Ez így vagy rendben.

2015. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!