Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cestal Cat-től lehet hasmenése...

Cestal Cat-től lehet hasmenése a macskámnak?

Figyelt kérdés

Tegnap és tegnap előtt is kapott egy tablettát, azóta folyamatosan hasmenése van. De annyira, hogy naponta 5-6-szor irdatlan nagy adagokat rak le. A lakás meg bűzlik tőle, pedig azonnal összeszedem, már ha nem hajnali 3-kor csinálja. Aztán persze a "terméket" a használati utasításnak megfelelően gondosan el is égetem.

Lehet, hogy a gyógyszertől megy a hasa?


2010. febr. 21. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Abszolút lehet, mivel tartalmaz pl. laktózt, amire simán lehet allergiás a cica. De akár más összetevőire is.
2010. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is pont a laktózra gondoltam. Mivel az tejcukor, ugye, azt a cicák nem tudják megemészteni és hasmenésük lesz tőle. Bár ilyen kis tablettában nem tudom mennyi van...

Normál, azaz nem laktózmentes tejből is egy kisebb pohárral meg kell vele itatnom, hogy probléma jelentkezzen.

Tegnap már nem adtam neki gyógyszert. Figyelem az almot, hogy most már rendben van-e.

2010. febr. 22. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:
De minek adtál neki annyit? Egyszer kell neki adni az adagját és utána két hét múlva ismételni. Nem naponta!
2010. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mert a használati utasításában ez állt:


"...három egymást követő napon át adjuk az előírt dózisban, majd a kezelést 14 nap múlva meg kell ismételni."


Így is csak két nap adtam neki.

Amúgy itt a gyógyszer teljes leírása:

[link]

2010. febr. 22. 19:47
 5/5 A kérdező kommentje:

Mellékhatásról egyébként érdekes módon nem írnak. "Mellékhatások a klinikai vizsgálatok során sem mutatkoztak."

Ma háromszor tojt a macs, és elég hígat, nem a szokásos "kolbászkát". :( Pedig ma már nem kapott gyógyszert sem és direkt csak száraz kaját adtam neki.

De mondjuk neki elég gyakran megy a hasa. Ha pl rendes kaját kap, nem macskaeledelt, mondjuk főtt csirkebőrt, attól is hasmenése szokott lenni.

2010. febr. 22. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!