Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Nagyon fontos,1...

Kökény555 kérdése:

Mit csináljak? Nagyon fontos,1 napos kiscicák életéről van szó.....

Figyelt kérdés
születtek ma este kiscicák egy kórház udvarában. éppen haza fele mentem, hallottam vékony nyávogást. bementem, és egy kis lyukban ( betudok nyúlni, és hozzájuk tok érni ) megláttam őket. 3-man voltak, és az egyik nagyon nyávogott. az anyjuk viszont sehol... most nem tudom, hogy kivegyem és felneveljem, vagy várjak holnapig, hogy vissza jön -e? az anya:)! előre is köszönöm a válaszokat XD!

2015. ápr. 24. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
egynapos cicákat sehogyan sem tudsz felnevelni...
2015. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Természtesen visszajön, biztos vadászik. Ne fogdosd össze őket, mert rajtuk marad a szagod, és eltaszítja őket az anyjuk.
2015. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan biztos ám, hogy visszajön az anyjuk.

Az állatvilágban, macskáknál bizony nagyobb qůrvák is vannak, mint emberek között.

2015. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
egynapos cicákat is van esélye felnevelni (bár nem tudom, hogy egynaposakat láttál-e mert azon nagyon-nagyon picik), de szerintem egyelőre nem kell hozzájuk nyúlni, mert a kiscicákat az anyjuk nem hagyta ott, hanem csak elment kajáért. Persze ilyenkor történhetnek olyan dolgok, hogy elüti egy autó vagy hasonló. Olyan is előfordul, hogy a cica egyesével elkezdi átköltöztetni a kiscicáit egy másik helyre, és egyet ottfelejt, vagy valami megijeszti, és nem mer visszamenni. Az a baj, hogy ilyen kicsi korban nem nagyon tudod leelenőrizni, hogy az anyjuk volt-e ott, mert a kiscicák alszanak, és ha éhesek, vagy ha érzik a mozgolódást vagy az érintést a környékükön, akkor azonnal elkezdenek sivalkodni. Ebből viszont nem tudod megmondani, hogy most nagyon éhesek-e vagy csak bekapcsoltad a reflexeiket azzal hogy elkezdtél közöttük matatni. Ahhoz hogy megnézd, hogy egy kiscica evett-e ki kellene venni (ha evett, akkor domború a pocija), az viszont nem jó ötlet. Esetleg csináld azt, hogy teszel oda valami kaját az anyamacskának, olyan távolásgba, hogy ha más macska találná meg, akkor ne veszélyeztesse a kiscicákat. (véletlenül se tejet). Ha az anyának nem kell elmennie kajért, akkor ott bent lesz a kiscicáival, és látni fogod, hogy ott van. Ha a kaja mondjuk fél napig érintetlen és a kiscicák egyedül vannak, akkor kezdhetsz gyanakodni. (a kiscicák nagyjából egy napig kibírják kaja nélkül a tapasztalataim szerint, de azért ez nem készpénz) Ha ez a helyzet áll elő, akkor a kiscicákat föl kell markolni egy ruhákkal kibélelt kosárba óvatosan (ahogy megérzik a kézmelegedet el fognak kezdeni sírni, és/vagy keresni a kezeden a cumit). Jó meleg ruhákat kell választani, és olyanokat, amiket nem tudnak magukra tekerni. (20 fokban egy kiscica megfagy, mivel a macskák testhője, amit az anyja lead neki 38,5-39,5 fok között van. Ezután el kell velük menni egy állatorvoshoz, aki megmutatja, hogy hogyan kell őket cumiztatni. Lehet kapni nagyjából 2000 forintért újszülöteknek való cicatejport (másfajta cicatejek is vannak, de azok immunerősítők felnőtt macskáknak, és nem jók) meg cumit. Fecskendővel is lehet a kiscicát etetni, sőt van olyan, amikor szükséges is, de az kezdőként kicsit nehezebb, és ezt kell megmutatnia egy állatorvosnak. (az a lényege, hogy nem szemből, hanem oldalról kell beletenni a cica szájába a fecskendőt a szája sarkába, mert ebben az esetben nem ő szívja, hanem te adagolod a kaját, és ha szemből csinálod, akkor belenyomhatod a légcsövébe, amitől megfullad. Ha oldalról csinálod, akkor a cica nem nyeli le ha esetleg túl sokat nyomnál, és egyszerűen kifolyik. Illetve a cicát nem szabad hanyattfekve etetni ugyanezért. A legjobb függőlegesen tartani, ami azért nem olyan egyszerű, mert a kiscica ösztönösen elkezd egy taposó mozgást végezni a két kis mellső lábával, amikor jön a kaja, amivel sikeresen mindig ellökdösi magától a cumit. Amikor nagyobb, akkor megtanulja, hogy ezt nem így kell. Ha véletlenül többet teszel a kiscica szájába mint amennyit le tud nyelni, akkor inkább dönts meg úgy, hogy kifollyon belőle, nehogy félrenyeljen). Kézmeleg tejet kell a cicának adni. A cicatejen kívül csinálhatod feles vagy kéthamrados tejjel is (egyharmad víz, kétharmad tej), amire mindenki azt mondja, hogy nem szabad, de ez így nem igaz, én neveltem fel cicát kétharmados tejjel, és semmi baja nem lett. A cicatejporral az a problémám, hogy rosszul oldódik, és csomós maradhat, viszont valóban egészségesebb. (sok cica laktózérzékeny ezért nem jó nekik a tehéntej) Ha egyszer a cicát valamivel elkezdted eteni, akkor azon nem szabad változtatni legalább egyhónapos koráig a bélflórája sérülékenysége miatt. A kiscicák 3-4 óránként esznek nagyjából 4-5 ml-t az első két hétben (a cica egyébként jelzi, hogy neki mikor elég, és az lehet 3 ml is meg lehet 6 is. Semmit nem szabad eröltetni), vagyis éjjel is fel kell hozzájuk kelni egyszer. Ha éhesek elkezdenek sírni, és azt hallani fogod. Amikor a cicák jóllaktak, akkor elégedetten elpillednek, elfordulnak a cumitől, esetleg büfiznek és visszateheted őket a dobozba. Naponta egy párszor, esetleg az evés után valamennyivel meleg nedves vattával kell a cicák hasát és a feneküket simogatni, mert ettől jön meg a pisilési és a kaki-inger. (az anyja nyalogatását imitálod vele) A kiscicák nagyrészt bogyókat kakilnak, amik sárgás színűek vagy barnák. Ha a kiscicának hasmenése van, akkor orvos, illetve valószínűleg abba kell hagyni vele a kétharmados tejet. (a hasmenés az evés után gyorsan megjön, és a kiscica felsír, mert összekakilta magát. Ha olyan helyzetben vagy, hogy pillanatnyilag nem tudod orvoshoz vinni, akkor ) Nagyjából az első két három hétben eszik a kiscica négyóránkén, ahogy egyre nagyobb, úgy egyre ritkábban kell neki enni adni, illetve nyilván többet (hogy mennyit, azt az orvos megmondja a kiscicák mérete alapján)A kiscicák nagyjából egy hónapos korukban kezdik el megpróbálni a szilárd kaját, és két hónapos korukban hagyják abba a cumizást. (ezt ők döntik, el és látni fogod, mert nem akarnak majd cumizni, és kimennek a kezedből). A kiscicáknak 9-10 napos korukban nyílik ki a szemük és elkezdenek mászkálni. Érdemes hetente-kéthetente megnézetni őket egy orvossal ( de ezt majd ő meggmondja), mert lehetnek férgesek, náthásak, vagy lehet például húgykövük, ami nagyon veszélyes. (ez az utólsó inkább már 2-3 hónapos koruktól vetődik fel, de egész életükben lehetnek húgykövesek. Ez olyan, mint az embereknál a vesekő) A kiscicákat egy hónapos koruk körül, vagy akkortól, amikor már stabilan járnak lehet alomra szoktatni.
2015. ápr. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja még azt lehagytam, hogy ha a cicák nagyon sipítoznak, akkor inkább az a valószínű, hogy jól vannak, és nem az, hog valami bajuk van, csak nagyon szívszaggatóan tudják előadni a műsorszámot, és az ezzel egyébként az anyjukat is kompett idegroncssá változtatják a szoptatás idejére.
2015. ápr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát aztán amúgy kiderült hogy az anya lazán otthagyta a kicsiket. és biztos nm elégedettek hanm éhesek voltak.. sajnos meg is haltak:,,( 1 napos kiscicát simán fellehet nevelni. 2 napos kisegereket is felneveltem már.. a kisnyusziknál is tom hogy kell, de a cicáknál nincs olyan sok tp-m...
2015. júl. 12. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Na akkor kérdező:


Machettát szépen kézhez venni, járni a környéket, és ha felnőtt macskát találsz, és nőnemű, szépen szétverheted az állkapcsát.

Bár a kollektív bosszú nem hozza vissza a kismacskákat, a többi szenvedését megelőzi.

2015. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!