Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám már 3 napja mintha...

Cicám már 3 napja mintha szülni akarna, de semmi. Miért csinálja? Meddig tarthat?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy tényleg szülni fog, csak napokig vajúdik?

Azért találom furcsának, mert már vagy 15 éve tartunk macskát, mindig van szaporulat, de amikor rájuk jött, akkor lehetett látni, hogy órákon belül szülni fognak. Olyankor bújik, fetreng, nem bír megülni, bemászik az előkészített dobozba. 3 napja is így csinált, de délutánra elmúlt. Azóta is reggelente rájön, de nincs kiscica.

A pocakja nem vmi nagy, de neki mindig csak 2 kölyök van. A kis cicije is meg van duzzadva, szóval tényleg nem tudom, mi van.



2015. ápr. 25. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
LEhet hogy csak felkészül. Ha úgy látod, hogy fájdalmai vannak, akkor érdemes lenne orvoshoz vinni.
2015. ápr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg el kéne vinni állatorvoshoz.

Igazából nem is értem, minek szaporítotok macskákat, amikor tele van minden kóbor macskával. Okosabb lenne ivartalanítani.

2015. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem, nincsenek fájdalmai. Amikor fetreng, bújik, vagy szülni készül, ez normális. Most itt alszik az ágyon, semmi baja.

Ezt a felkészülést nem hinném, mert azt nem napokkal a szülés előtt szokta elkezdeni. De lehet, hogy ez most más, mint eddig volt, és felkészül, nem tudom.


Nem szaporítjuk szándékosan. házi macska, falun lakunk, ő pedig ha akar, kint van, ha akar, bejön. Ha lesz 2 kiscica, mindkettőt megtartom, mert már csak 2 nagy van. Sajnos az évek során volt már több cicám, amit elütöttek, volt amelyik egyszerűen eltűnt, volt, amit valószínüleg lemérgeztek valahol. De ezeket nem lehet elkerülni, mindet megsirattam, de nekik szükségük van rá, hogy elmenjenek vadászni, világot látni a környéken.

És 15 év alatt minden kiscicát vagy elajándékoztunk, vagy megtartottunk, de mindnek volt helye.

Ezért unom már nagyon, és elegem van belőle, hogy minden egyes vemhes állatos kérdésnél előkerül, hogy "miért nem ivartalanítod?", "minek szaporítasz?". Azért, mert jó helyük van. Vagy az ismerősök már hónapokkal korábban jelzik, hogy ha lesz kiscica, nekik kellene.

Nem az út szélére teszem ki dobozban.

Sőt, már vártam is, hogy legyen, mert ez lesz ennek a családnak az 5. generációja, és nagyon egészséges, erős macskák. Mivel már csak 1 lány van ebből a családból, mindenképp megtartom a kicsiket.


Nem is értem, talán azt írtam ki, hogy "született 5 kismacskám, segítenétek, hogyan öljem meg őket?" na akkor lehetne írni, hogy minek szaporítok, de könyörgöm, ezen az oldalon nem lehetne egyszer a kérdésre válaszolni???????????????????????????????????

2015. ápr. 25. 18:22
 4/6 A kérdező kommentje:

Az elsőnek ment a zöld kéz.

Ő megpróbált segíteni.


És nálunk nincs tele minden kóbor macskával. Konkrétan egyet sem tudok.

2015. ápr. 25. 18:23
 5/6 anonim ***** válasza:

"Sajnos az évek során volt már több cicám, amit elütöttek, volt amelyik egyszerűen eltűnt, volt, amit valószínüleg lemérgeztek valahol."


Erre gondoltál, amikor azt írtad, hogy jó helyük van?


Na mindegy. Én azért felhívnék egy dokit, ha úgy látnám, hogy már ellenie kéne, de mégsem történik semmi. Nehogy esetleg valami baja legyen.

2015. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 kinti macskáknál ez előfordul. Azért még nem kell állatkínzónak, meg felelőtlen állattartónak nevezni valakit, mert kint tartja a macskáit.

Ivartalanítás persze mindig ajánlott, de ha minden kiscicának van hely, az még 1000x jobb, mintha menhelyre kerülnének vagy csak simán kiraknák őket valahova.

2015. ápr. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!