Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi szárazeledelt adhatok...

Mennyi szárazeledelt adhatok a cicámnak?

Figyelt kérdés
A cicám 4hónapos és imádja a szárazeledelt(juniort szoktam venni)Persze konzervet is kap de a szárazat jobban szereti, ha meghallja hogy szórom a táljába már szalad oda.Állítólag nem szabad sokat adni belőle, mert nem egészséges. Szoktassam le róla vagy keveset kaphat?
2007. nov. 2. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem kutya. Csak mert a leírásod alapján "kutyamód" bánsz vele :)

A macska előtt mindig legyen tiszta víz (naponta cserélve, hogy friss legyen) és szárazeledel. MINDIG. Folyamatosan. A macsek beosztja a kajáját, és egy nap tízszer is harapdál belőle! A fontos, hogy tiszta víz legyen előtte!!

Minőségi táptól max. szépen fejlődik és egészséges szőrzetű cicád lesz, nem beteg...

2007. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A cica sose eszi túl magát! Komolyan! Az én cicáimnak mindig ott van a száraz kaja, akkor esznek belőle, amikor akarnak.

Megtörténik, hogy egyáltalán nem kívánják. Néha viszont többször szemezgetnek belőle. Egyszer azt olvastam valahol (lehet, hogy épp itt), hogy a cicák nem szeretik a friss csapvizet. Meglepődtem, elgondolkodtam és rájöttem, hogy valóban nem isszák. Ez nagyon érdekes volt számomra. Persze azért nem hagyom napokig állni a vizet:-),de most többet isznak a kis vederkéből, mert ez is szimpatikusabb nekik:-). Azelőtt folyton az esővizet itták az öntözőkannából. Ne éheztesd, egyen, ha kívánja!

2007. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj ,hogy ne azon éljen én nagyon ritkán adtam neki,mert volt előtte egy cicám ami sajnos vese elégtelenségben halt meg,a boncolás szerint a sok száraz kaja miatt ,mert ők nem vesznek annyi folyadékot magukhoz,mint pl.egy kutya.

Amúgy nekem imádta a főtt csirke farhátat,meg csontot is mikor már annyira megfőtt,hogy könnyen megette...mondjuk ezt ne 4 hónapos korától add,de 6 hónaposan már eheti.Hidd el sokkal szebb lesz a cicád és egészségesebb,ki tudja mi van ezekben a tápokban,és amiről ne feledkezz meg ,hogy ő akkor is egy ragadozó!!!Szeretik még a csirke belsőséget is meg a fejét is,de sztem érdemes megfőzni kicsit:)

2007. nov. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!