Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen trükköket lehet macskák...

Bogi0505 kérdése:

Milyen trükköket lehet macskáknak tanítani, és hogyan?

Figyelt kérdés
Helló. Nekem 2 cicám van, legalábbis az egyik személyesen az enyém a másik a tesómé. Az osztálytársamnak is van cicája és szerinte bármit megtanulhat egy cica. Ez igaz? És hogyan lehet tanítani a macskákat,és milyen falatot kell használni? Mert én amikor az első napokban szoktattam a cicáimat a nevükre akkor romlott sonkát használtam és bevált.Most viszont sajttal próbáltam magam után csalogatni őket. Ezt a dolgot még is hogy lehet?

2015. máj. 9. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
egy rokon szerű akárkinél volt egy macska az azt tudta hogy lefeküdt a földre és forgott.
2015. máj. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
meg hát a apádra/vejedre ütök vilmből ismert malőr wc- t tudta használni.. youtube on van is egy ilyen videó csak nem tudom melyik. de hogy hogy lehet megtaníttatni velük azt nem tudom. nekem is van macsekom de nem próbáltam
2015. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem visszahozta a kis szivacslabdát, nagyon aranyos volt
2015. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyan az az elmélete mint a kutyáknál csak sokkal nehezebb motiválni őket.
2015. máj. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Letérdelsz, a cicát odeteszed elébed és a kezeidet összekulcsolod előtte amit át kell neki ugorni. A térdeddel noszogatod és a lábai alatt áthúzod akezed de óvatosan. Előbb utóbb rájön hogy mit akarsz tőle. Ha már tologatás nélkül is átugorja akkor fokozetosan emelheted magasabbra a kezed. Valami parancsszavat is mondogass neki. Egyszerre hosszú ideig nem kell erőltetni még akkor se ha már szápen átugorja. Pár alkalom és aztán jutalmazd meg és hagyd békén. Ha megtanulta akkor már átugrik egy méter magasat is és nem kell hozzá letérdelni.

Mivel szeretnek mászni így arra is meg lehet tanítani hogy felmásszon a nyokadba. Azt kajávl lehet megtanítani neki.

2015. máj. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Klikkeres modszerrel es egy kis idovel kb barmit meg tudok tanitani egy legalabb atlagosan okos macskanak...

Csak azt nem tudom, hogy lehetne megtanitani az embereknek, hogy ne adjon romlott etelt az allatainak.

2015. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt beirányozhatod :-)

https://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ


Pozitív megerősítéssel működik náluk a tanítás, pl klikkerrel, ugyanúgy kb, mint kutyánál. Enyém egyik ül, fekszik, forog, pitizik, pacsit ad, ebből a fekszik nehezebb valamiért macskáknál, a többi elég egyszerű.


Romlott ételt ne adj neki. Olyasmit válassz jutalomnak, amiről tudod, hogy szereti, ha a sajt ilyen, akkor az is jó. Leülsz a cicával, megmutatod neki, hogy mi van a kezedben. Ha nem mászik a nyakadba lelkesedésében, akkor nem jót választottál, láthatóan akarnia kell a falatot. Aztán pl ül tanításához tökugyanazt eljátszod, mint amit egy kiskutyával tennél:

https://www.youtube.com/watch?v=l_UD2ZMNGR8

2015. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A cicát még wc-re is lehet szoktatni!:)
2015. máj. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
wc-re is van szoktatva. de legalább már tudják a nevüket.
2015. aug. 21. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!