Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ennivalót lehet adni...

Milyen ennivalót lehet adni az utcai macskáknak?

Figyelt kérdés
Amióta megszült egy macska a padlásunkon, segíteni akarok az utcánkban élő macskákon. Mit lehet nekik adni? Gondoltam a tejre, de olvastam, hogy attól megy a hasuk.. Olyan kajára gondolok, ami minden háztartásban van, tehát nem kell kotyvasztani. Például: kenyér. Írnátok párat?

2015. ápr. 11. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
az én macskám rendszeresen iszik tejet és nem megy tőle a hasa :) a vizet meg se issza :) A kenyeret annyira nem fogja megenni ha csak pl nem olajozod össze pl halas olajjal. Amúgy én a macskáknak sokszor odaadtam a maradék sonkám amit már amúgy se ennék meg vagy nemsoká lejár. inkább husfélékbe gondolkodj. Nyers marhahús annyira nem jó mert elvielg kukacos lehet tőle, de ezt is sokan cáfolják
2015. ápr. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utcátokban élő macskák jó része valószínűleg valahol lakik.Amúgy sokan olcsó tápot tesznek ki. Amelyik maccs valóban éhes, megeszi.
2015. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az utcai macskáknak is száraztápot adok (olcsóbbat) 600 Ft kg-ja, amúgy ha tényleg utcamacskák akkor erősebb a gyomruk és adhatsz nekik tejet..
2015. ápr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon rossz ötlet. A macskák oda fognak szokni hozzád és szaporodni fognak. A végére több tucat macskát kell majd etetned. Ha egy állatot megszelídítesz, azért felelősséget válalsz. Nemcsak etetned kell, hanem féregtelenítened, orvoshoz vinned és normális kajával (táppal) kell etetned. Inkább fogadj be egy macskát és annak megfelelően viseld a gondját.
2015. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a háztáji gazdaság macskái rendszeresen kaptak frissen fejt tejet, ráadásul amennyi beléjük fért. Szépek voltak tőle. De megkapták az ételmaradékot is, nem válogattak hanem bármit felzabáltak. Vagy ha napközben megjöttek nyávogva ételt kérni, akkor is kaptak mindig valamit, a szüleim néha füstölt kolbászt vagy más disznóhúst is adtak nekik. Persze ez hajmeresztően hangzana a kényes gyomrú szobamacskáknak, de nem a bivalyerőssé hízott házimacskáknak. Szükség volt rájuk mert nélkülük az egerek nagy károkat tettek volna. Persze az ilyen jól táplált macskák túl is szaporodtak, ezért még a szomszéd falvak ismerősei is mindig kaptak ajándékba a szaporulatból. Persze az ivartalanításnak nem lett volna értelme, mert mindig előfordult hogy csavargásaik közben érte valami őket, ezért az utánpótlás kellett nekünk is meg a környéknek is.
2015. ápr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

1. válaszadó: Én is azt gondoltam, hogy húsféléket adok nekik. A biztonság kedvéért nem adok nekik marhahúst. Nem akarok őket még véletlenül sem "férgesíteni". Nálunk amúgy is nagyon ritkán van az. Inkább disznó- és pulykahús.


2. válaszadó: Ezek a macskák nem laknak sehol, csak 1-2. Gondolom azért, mert a környékünkön csak kinti macskák vannak. Tehát csak annyit törődnek a szomszédok a macskájukkal, hogy enni- és innivalót adnak nekik. Aztán a macska lefialt valahol, és a kiscicák "nem lettek automatikusan az anyamacska gazdijának a kiskedvencéi".

Tápot nem hiszem, hogy veszek nekik. Inkább konyhai maradékot adok nekik.


3. válaszadó: Tápot nem hiszem, hogy veszek nekik. Inkább konyhai maradékot adok nekik.


4. válaszadó: Úgy gondoltam, hogy a kajájukat az utcasarokra teszem ki nekik. (Az 4 háznyira van tőlünk.) Szerintem így nem fognak hozzánk szokni. Valamint nem megszelídíteni akarok őket, csak etetni. Örökbefogadnék egy macskát, de benti macska nem lehet, mert megölné a nimfapapagájomat vagy a tengerimalacomat. Kint se lehet, mert ott meg a kiskutyám és a németjuhász kutyám elkergetné. (Szerintem az lesz, hogy csak 1 vagy 2 macskát fogok etetni, itatni. De azokat akkor meg is szelídítem, és megfelelően gondját viselem, ahogy leírtad.)


5. válaszadó: Apukám egyik ismerőse állattenyésztő és neki is van körülbelül 10 macskája, akik az egereket, patkányokat irtják a telek körül. Köszi, hogy ezt leírtad!


Köszönöm a válaszokat! :)

2015. ápr. 12. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan a legjobb szándéktól vezérelve rengeteget ártanak, amikor olyan kóbor macskákat etetnek, amelyek ellenőrizetlenül szaporodhatnak. Ez egy tragikus tévedés, ami az emberiességünkből és a helyzet abszolút félreértéséből fakad. A jó szándékú emberek e cselekedetéből ugyanis nagyságrendekkel több tragédia származik, mint a macskát nem szeretők kártételeiből. Miért is van ez így? A macskaszerető eteti a kóbor macskákat. Azok, a megbízható táplálékforrást kihasználva azonnal szaporodni kezdenek. A nőstények évente 2-3-szor ellenek 4-5 kölyköt valahol egy padláson, pincében vagy sufniban. Az ellenőrizetlen szaporulatot az első perctől kezdve számos betegség tizedeli. Az ilyen anyák nem viszik le néhány hetesen a kölykeiket a macskatartóhoz bemutatni, így azok anélkül nőnek fel, hogy emberrel találkoztak. Ha a napi 5 perces simogatás elmarad a korai szocializációs periódusban, az azt eredményezi, hogy a cica soha nem lesz képes beilleszkedni az emberi társadalomba, vagyis vad marad. Ha túlél, valaki etetni fogja, ő meg szaporodik, tovább gyártva az áldozatokat. Összességében így elmondható, hogy a nem ivartalanított kóbor macskákat etetők nagyságrendekkel több macskát pusztítanak el, mint a legelvetemültebb macskagyűlölők, vagy mint az elkeseredett szomszédaik, akik nehezen viselik a környezeti következményeket, a zajt, a bűzt, a bolhákat és a kezeletlen macskák orsóférgeit gyermekeik homokozókban. Az ilyen macskabarátok, akaratlanul ugyan, de maguk okozzák a sok-sok nyomorúságot, ezért sok országban ezt a tevékenységet annyira károsnak tekintik, hogy a törvény erejével büntetik is!


Közgazdasági szempontból is csapás, amit a macskaetetők művelnek. Ha egy kóbor nőstényt etet valaki, ott megjelenik három másik. Ha négyet, abból tíz, harminc, akár száz is lehet. Ez iszonyatosan sok macskatápot jelent, s az illető - ha igyekszik megfelelni az egyre népesedő csapat igényeinek - idővel akár több százszorosát költheti macskaeledelre annak, amibe az első macska ivartalanítása került volna! Nem beszélve arról, hogy újratermeli a problémát, ami felemészti az állatvédelem pénzét is.


Nem szeretnénk ezzel azt sugallni, hogy ne gondoskodjunk az éhezőkről! De csak és kizárólag az a magatartás felelősségteljes, amikor a macskabarát előbb meggyőződik arról, hogy az etetett kóbor macska nem szaporodhat ellenőrizetlenül, vagyis elviszi állatorvoshoz, ivartalaníttatja és levágatja a cica bal füle hegyét, hogy az egész világ tudja: ez a macska kevésbé veszélyes a társadalomra, mert ivartalanítva van. Ha mindenki így tenne, maradna pénz a kóbor cicák védőoltásaira és rendszeres parazita ellenes kezeléseire is (nem csak etetésből áll a gondoskodás!) és sokkal kevesebb lenne a világon a nyomor. Aki viszont tonna számra cipeli a szupermarketből a macskaeledelt, az csak szaporítja a bajt."


Dr. Csikós Károly

állatorvos

Mancsok Állatorvosi Rendelő

2015. ápr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ezt bemásoltad.


(Ez nem sértés.)

2015. ápr. 13. 14:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy egy macskát megszelídítek, és ivartalanítom, féregtelenítem és oltatom.
2015. ápr. 13. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jól döntöttél!
2015. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!