Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen tavoli rokonsaggal...

Milyen tavoli rokonsaggal lehet fedeztetni a macskakat?

Figyelt kérdés
Nekem van egy kandurom, akinek a nagyanyja az uj kislany anyja.

2015. máj. 14. 09:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Közvetlen leszármazottal/testvèrrel is lehet, tenyèsztèsben bevett szokás. Persze akinek fingja nincs mèg erről se annak lehet nem kène fedeztetni...
2015. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod, egyszer mindenki valahogy elkezdi... legalabb kerdezek es probalok tanulni.
2015. máj. 14. 09:44
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
ezt nem itt kell elkezdeni, felelőtlen, családon belüli szaporítással..
2015. máj. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na akkor valaki tudja a valaszt? Mert ugy latom ti is csak okoskodtok, es kritizaltok!

Ja es bocsassa meg utolso de nem azert aldozok 1500 eurot egy cicara, hogy szaporitsam... egyszeruen azert nem tudom a valaszt, mert van tenyeszto, aki igy csinalja van aki meg ugy , es mindenki arra eskuszik, hogy neki van igaza...

2015. máj. 14. 10:26
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
a vonaltenyésztést szokták alkalmazni, az is rokonok fedeztetését jelenti, de annak komoly genetikai okai vannak, a fajta nemesítését szolgálja, de te nem ismered a macskáid genetikáját, így ne kezdj bele! ne szaporíts már kérlek..
2015. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt, egy macskam van... es a legszomorubb az egeszben, hogy a tenyeszto akar nekem eladni egy rokon macskat.. meg jo, hogy en vagyok lehurrogva....

Es ki a fszom akar szaporitani? Gondolod foglalkoznek egy ilyen kerdessel?!

2015. máj. 14. 10:56
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

ha végignézel itt a gyakorin, rengeteg ember akar elelőtlenül, ész nélkül szaporítani, szóval amint meglátom a "fedeztetni" szót, be tudok pipulni, főleg, hogy nem írtad le, hogy nem akarod szaporítani, így az ember hajlamos a legrosszabbra gondolni. ha nem akarsz szaporítani valóban, akkor bocsánat.

valóban létezik főleg kutyáknál és macskáknál a vonaltenyésztés, de azt indokolt esetben használják, bizonyos gének, tulajdonságok megerősítésére.

2015. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek a utolsoval.

Van, amikor "ez igy rendben van" de ez mar rokontenyesztesnek szamit. Meghatarozott cellal lehet es szokas is csinalni ilyet, de a cel definialasa nelkul felelotlenseg.

2015. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

"Na akkor valaki tudja a valaszt? Mert ugy latom ti is csak okoskodtok, es kritizaltok!

Ja es bocsassa meg utolso de nem azert aldozok 1500 eurot egy cicara, hogy szaporitsam... egyszeruen azert nem tudom a valaszt, mert van tenyeszto, aki igy csinalja van aki meg ugy , es mindenki arra eskuszik, hogy neki van igaza..."

A hangsúly a TENYÉSZTŐN van, aki nem kevés pénzt befektetve indít kennelt, és ELŐTTE néz utána a mikéntnek, és nem UTÁNA. 1500 euro? Ne röhögtess.Befektetsz állítólag majd félmillió forintot és itt a GYK-n akarsz "tenyésztést" tanulni? Az még szaporítással sem fog a büdös életben visszatérülni, nemhogy pluszt hozna. És bármennyire nem tetszik, bizony SZAPORÍTÓ leszel, aki ész nélkül fogja világra elletni a genetikailag beteggé váló állatokat.

2015. máj. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen szoktak csinálni vonaltenyésztést,de annak is megvan a mértje és hogyanja.

Ismerd meg a vérvonalatkat és a hibáikat/pozitív dolgaikat és ne rokont vegyél a cicádhoz.ha gondolom adok én neked tenyésztési etikát és szabályokat/előírásokat fajtákra is lebontva.

2015. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!