Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen ötlet egy 17-18 éves...

Milyen ötlet egy 17-18 éves macska mellé egy kiscicát hozni lakásba? Hím a cica, fiút vagy lányt érdemes?

Figyelt kérdés

2015. máj. 21. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

A kiscica idegesíteni fogja legalábbis ez a tapasztalat.

Ha még nem választottál cicát, ajánlom neked védenceimet!

2015. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem stresszelnék ilyennel egy ennyi idős macskát. Kivéve persze, ha mindig is volt mellette másik cica, és hiányzik neki a társaság, ekkor is lehet, hogy idegesítené egy kölyök, de jobbak az esélyek. Ha eddig egyedüli szobacica volt, akkor sokkal valószínűbb, hogy sértődés, fújásmorgás, éhségsztrájk satöbbi lenne a műsor, mint hogy örüljenek egymásnak.
2015. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

rossz

4 éves macska 2 hétig nem állt velünk szóba,

mi untuk meg, ment a kicsi ....

2015. máj. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tapasztalt vagyok és átéltem már szövődményeket, úgy írok:


SEMMIKÉPP!!


A macskák nem társas lények. Ha nincsenek együtt kicsi koruk óta egymáshoz kell szoktatni őket, ami 1 hónapos is lehet (akármilyen másik állatról van szó). Hozzászokhat a másikhoz, de a tartos stressztől struvitos lesz ami fiúknál nagyon gyakori. Az enyém pont másik cica miatt lett hugyköves. Habár elvannak, de addig nem múlik el, amíg a másik cica nem megy el. Plusz öreg cica nehezebben szokik hozzá ha egész életében ő volt középpontban.

2015. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi az a struvit? amugy koszi mindenkinek!
2015. máj. 22. 21:56
 6/9 anonim ***** válasza:

struvit-hugykő

a macska pisije um kristalyos, amit szabqd szemmel nem latni. A hugyholygjabol kicsi kristalyok valnak le , amit kipisil. Alapbol nincs baj ezzel, de ha egy macska stresszelve van, pl koltozes, uj allat, vagy a macska maga stresszes tipus, rossz etkezes(pl ezert sem szabad emberi kajat adni), genetika stb. Akkor a hugycsove eldugul, mert a kicsi kristalyok nm oldodnak fel hanem osszeallnak akar kicsi kavics meretre is. Fiu cica hugycsove vekony, neki konnyeben alakul ki.

Kezdetben sokat wc-zik kis eredmennyel, aztan eldugul neki, rossz ewetben begyullad a holyagja, legeslegrosszabb esetben daganatos is lehet (egyik macskom belehalt, orvosi hiba is benne volt).

Dieta vagy mutet segithet rajta, valtozo.

2015. máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ertem. koszi. sajnos kiderult hogy daganatos a cica :( egy ilyen idos macseknal mar nem erdemes mutetbe kezdeni, mar abba belehal szerintem :(
2015. máj. 24. 08:51
 8/9 anonim ***** válasza:
ugye nem hugyhólyag? ha már arról volt szó
2015. máj. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, a hasan van. Valamelyik oldalon
2015. máj. 25. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!