Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam le a fotel...

Hogyan szoktassam le a fotel kaparásáról?

Figyelt kérdés

Két cicám van, egy ivartalanított kandúr és egy nőstény, mindketten 1 év körüliek.

A problémám a sráccal van: hozzászokott, hogy a fotelt kapirgálja - ami mellesleg nem is a miénk! -, és semmivel sem tudom eltántorítani tőle.

Egy 170 centi magas, széles kaparófájuk van és két kisebb is. Imádja őket, egész nap rajtuk fekszik és játszik, de ezeket sosem "bántja" karommal. A macskamentára konkrétan immunis, egyet szimatol és már ott sincs. Ellenben mindent megrágcsál. Már gondolkoztam rajta, hogy kutyának képzeli magát, köztük született :D

Próbáltam már hogy felkapom és átviszem a kaparóra, neadj' Isten még a mancsát is ráteszem, de ilyenkor csak megijed, nem érti. Mutattam hogy ott kell kaparni, szintén nem érti. A másik cicánk egy szó nélkül átszokott magától, neki ilyet sose kellett magyarázni, sehol máshol nem tesz kárt. Ezért is vagyok tanácstalan... A fiúcska minden hülyeséget megtanul tőle, de ezt valahogy nem akarja.

Mit tehetek még, törődjek bele?


2015. máj. 24. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy erősebb sugarú vízipisztolyyal szó nélkül spricc a macskára.
2015. máj. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van,vizipisztoly!A lényeg,hogy akárhányszor rajta kapod,spricceld jól le.Kösse össze a fotelt a kellemetlen élménnyel.
2015. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt inkább dicséretnek venné, mániásan imádja a vizet :D

Ha este nem úsztatom meg a kádban, képes még a mosogatóba is bemászni... lassan ha melegebb lesz, be is iktatok neki egy lavórt a konyhában, hadd pancsoljon magában.

Viszont a fújó hangoktól fél, talán errefelé tényleg érdemes lenne elidulni.

2015. máj. 24. 14:13
 4/8 anonim ***** válasza:

2 macska, 2 kaparófa. A nőstény használja azt ami van, így a kandúr nem fogja. Szerezz be egy másikat és rakd közvetlenül a fotelhez, hogy ne tudja használni magát a bútort. Aztán ha átszokott, oda rakhatod ahova akarod.


Értelmetlen megmutatni neki, meg az ide-oda pakolgatás, ők úgysem értik. Mi is csak 2 különböző kaparófa után tudtuk leszoktatni, egyik se tetszett neki, de vettünk egy szőnyeget (a kutyáknak...), ami bent maradt és rájött hogy ez neki mennyivel jobb mint a bútor. Azóta azt használja~

2015. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Nem fogod tudni leszoktatni, mert a macskák nem szeretnek "szót fogadni", csak ha épp olyan kedvük van.. tudja nagyon jól, hogy a kaparófa való a karomkoptatásra, de ennek ellenére rá fog járni a fotelra is, hiába sprickolod, tülkölsz neki.. akkor lehet elszalad, de legközelebb már újra ott fogja tépni a kárpitot :)
2015. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kaparófát oda kell tenni, ahol a macsek kapar. Van ilyen behajlítható, felszögezhető kaparó-lap, én ahogy láttam, hogy a cicám a kanapé szélén élezi a karmát, odaszögeztem a lapot a kanapéhoz. Azóta csak azt használja.
2015. máj. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy erősebb ütés a vízsugárral nem = a fürdéssel. A lényeg, csak a kellemetlen érzéssel összekötött tettet lehet elhárítani. Van maccs, amelyik az első alkalommal már felhagy az adott hely kaparásával, van, amelyiknek tovább tart, mire belátja--ott munkálkodok, valami nem jó érzés lesz az eredménye.
2015. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a fújó hangok a mumusok számára, akkor bármilyen gázos spré megnyomása kaparáskor talán használ neki.
2015. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!