Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánknak néhány napja...

A cicánknak néhány napja sajnos eltört a lába, de nincs pénzünk állatorvosi kezelésre, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Azt nem tudjuk, hogy hogyan tört el, mert esténként el szokott járni "csavarogni" és akkor történt.
2010. febr. 25. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezgessetek ismerősöket, hátha van a közelben egy rendes állatorvos, aki ad részletfizetési lehetőséget. Mi egy lebénult elütött kutyust találtunk két éve, elvittük orvoshoz, és mivel befogadtuk, ingyen kezelte hónapokig, és talpraállította (Nem mi kértük, ő ajánlotta fel). Ezt csak azért írtam le, hogy lásd nem mindegyik állatorvos pénzéhes. Ha elviszitek a cicát, elmondjátok, hogy nincs pénzetek, talán sikerül megbeszélni vele. Egyébként valahogyan nem tudnátok összespórolni azt a pár ezer ft-ot, amibe a kezelés kerülhet?
2010. febr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen lássa állatorvos. Nem minden törést kell műteni, de jobb, ha orvos dönti el, hogy ez milyen jellegű törés. Maga a vizsgálat pedig tényleg nem túl drága, sima vizsgálati díjat szoktak kérni.

Nem minden doki pénzéhes, érdeklődjetek, hogy ki tud a környéketeken rendes orvost. Meg lehet beszélni részletfizetést, de sokan ilyen helyzetben spec. engedményeket is adnak. A mi törött lábbal talált cicánkat pl. ingyen műtötték meg, pedig csak némi kedvezményt kértünk, mert hirtelen nem volt annyi pénzünk.(a szomszéd gyerekek hozták nekünk a sérült cicát, tudták, hogy mi mindent befogadunk).

2010. febr. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Szia! ha látjátok a törés helyét illetve kitapintható,/már, ha hagyja megtapogatni/sínbe kell tenni, pl. két kis vékony fa, és fáslival rögzíteni.

de lehet, hogy zavarja és leszedi.ha nincs rögzítve nagyon fáj neki és sokat szenved.

ha magatok nem tudjátok megoldani, mégiscsak orvoshoz kéne vinni.összeforr ugyan magától is, de én nem bírnám nézni a szenvedését.

jobbulást a cicódnak!

2010. febr. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
A barátmőmék is így jártak ! Sínbe tették a lábát, de nem jól viselte, és be is dagadt neki körülötte! Szerintem próbáld meg azt, hogy elmész, vagy felhívsz egy állatorvost, és őszintén elmondod, hogy nincs rá pénzed, de nem nézheted tehetelenül, hogy szenved! Csak segít valahogy!
2010. febr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Te ne tedd sínbe, meg ne nézegesd, mert a vége az lesz, hogy rosszul forr neki össze, és sánta lesz, vagy amputálni kell vagy akármi. Vigyétek el orvoshoz, a vizsgálati díj nagyjából két-háromezer forint, és kérdezzétek meg, hogy mit lehet csinálni és mennyiért, és lehet-e részlet fizetést kérni mert ez meg az van. Ennyi.


De most komolyan, csak belátod, hogy egy törött láb komoly baj és komoly fájdalom, és te kb. sikítoznál, ha ellátatlanul hagynának.

2010. febr. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Nekünk is nagyon rossz nézni, hogy fáj neki, bár annyira nem mutatja ki, pedig biztos, hogy piszkosul fájdalmas. Megpróbálok pár ezer forintot összeszedni, max. valami hétvégi munkával. Anyának tényleg nincs pénze, mert még a számláink sincsenek befizetve. Nem szeretném, hogy szenvedjen a cica, arra is gondoltam, hogy felhívok egy állatmenhelyet, hátha tudnak valahogy segíteni. Van rá esély, hogy valahogy segítenek vagy inkább hagyjam?

Ja, és utánakérdezek egy rendes állatorvosnak is.

2010. febr. 26. 16:29
 7/16 anonim válasza:
100%

Szia!

Igen, próbáld meg az állatmentőket. Pl. ők nagyon segítőkészek:

www.noeallatmenhely.hu

Ha pesti vagy, akkor tudok egy szupi állatorvost, nagyon ügyes és lehet nála részletben fizetni.

2010. febr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem pesti vagyok, Kecskeméten lakom. Próbáltam hívni a Mentsvárat, de nem vették fel. Majd még hívogatom őket párszor, hátha felveszik.
2010. febr. 27. 12:18
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el te magad, legalább nézzék meg, a mentsvárra meg ne nagyon számíts, én felhívtam egyszer őket, hogy egy bazi nagy daganattal rendelkező kutya csavarog a környéken. Kezdjük ott, hogy ebrendészetnek jelentkeztek be, közben meg ez egy menhely, nem? Aztán meg közölték, hogy á bocs, ők nem jönnek ki, telefonáljak az önkormányzatnak. Utána volt az adóbevallás időszaka, hirtelen sürgetőnek éreztem, hogy attól az évtől kezdve másnak adjam az 1%om.
2010. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hívd fel a Rex alapítványt, ugyan ők is budapestiek, de nagyon segítőkészek. Nekünk végeztek már ivartalanítást lánycicán (találtuk, befogadni helyhiány miatt már nem tudtuk, de találtunk neki új gazdit, viszont ivarosan nem akartuk odaadni) és egy lábműtétet is ingyenesen (akkor épp nem volt hirtelen annyi pénzünk, csak némi engedményt kértünk, erre ingyen végezték el a műtétet).


[link]


Ha pedig ezen múlik a cica gyógyulása, Kecskemét-Bp. igazán teljesíthető táv. Hívd fel őket és őszintén mondd el, hogy mi a baj és segítséget kérsz! Nagyon szurkolok neked és a cicának is, kérlek, írd meg, hogy mit válaszoltak!

2010. febr. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!