Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica és kisbaba? Hogy férnek...

Cica és kisbaba? Hogy férnek meg egymással?

Figyelt kérdés
2010. febr. 27. 12:42
 1/9 anonim válasza:
10%

Szerintem sehogy!

A macskák szőre nagyon apróra tud törni, amit a baba belélegezhet. De én egyébként sem vagyok híve az állatok lakásban tartásának.

2010. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól. :-)


Napi porszívózással a macskaszőrt távol tudod tartani a gyereltől. A cicát soha ne engedd be a gyerekszobába. ha kandúr, akkor ivartalanítttasd, úgy lenyugszik. És bár a macskákat nem kötelező oltani, és javasolnám, hogy minden szükséges oltást mielőbb kapjon meg a cicus.

2010. febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk így kinti cica lenne ,De ha mégis játszanak a (kislányom 2,5 éves kisfiam 11 hónapos)kicsik vele nem lehet baj?
2010. febr. 27. 13:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell megértetni a nagyobbikkal, hogy akármilyen cuki, ne nyúzza halálra mert ha a cicának elege van és szabadulni szeretne, megkarmolhatja.


A kicsivel kapcsolatban meg majd megkérdezem az ismerősöm a tapasztalatokról, de szerintem nagy probléma nem lehet mert nekik mindig volt cicájuk és kutyájuk is.

2010. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kutya és macska mellett nőttem fel, és soha semmi bajom nem volt tőlük. Sőt: megtanultam velük bánni, és nem féltem tőlük.


Oltasd le és rendszeresen féreghajtasd a cicát, akkor minden rendben lesz. Az előző is hasznos tanácsokat adott: tanítsd meg a kicsiket, hogy a macska nem játék, tiszteletben kell tartani, a farkához pedig soha nem nyúlunk, mert azt nem szereti. A kicsik testi és mentális egészségére is jó hatással lesz a cicus.

2010. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát.
2010. febr. 27. 19:43
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Régebben faluhelyen nem csak, hogy kutya macska mellett nőttek fel a gyerekek, de a gazdasági állatok mellett is. Egész kicsi korukban már segédkeztek a tyúkok etetésénél vagy ott sertepertéltek az istállóban. Semmi bajuk nem volt, nem lett.

Én is azt javaslom, legyen beoltva, ivartalanítva a cica. Amig nagyon kicsi úgy sem hagyod felügyelet nélkül a gyereket, ha nagyobb, akkor meg meg fogja tanulni, hogy nem nyúlkál a szájába. És megtanulja hogyan kell bánni az álattal.

Semmi gond nem lesz

2010. márc. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Cica vagy bébi?


Megfertőzheti a kismamát a macska toxoplazmózis-betegsége? Az emberek többsége ugyanis a macskához köti ennek eredetét is. Íme a legenda, a valóság és a legfontosabb teendők!

Asztma és allergia


Manapság egyre több gyerek születik asztmásan vagy allergiára való hajlammal. Allergiát okozhat a pollen, különféle táplálékok, de háziállataink szőre is. Irritációt, illetve túlérzékenységet válthat ki továbbá a környezetbe kerülő lehámlott állati bőrfoszlány, vagy a macskák tisztálkodáskor a szőrre került nyál is. Az allergének finom (szinte észrevehetetlen) por formájában kerülnek a levegőbe, amelyek belégzése és bőrre jutása váltja ki az allergiás reakciókat (mint például hirtelen jelentkező nátha, csöpögő orr, könnyező szemek, viszkető bőr).

Sajnos ilyenkor az állat eltávolítása az egyetlen gyógyír. Persze az is előfordulhat, hogy a gyerek nagykorára kinövi az allergiát, sőt, a tünetek bármelyik életkorban megszűnhetnek.


Cica vagy bébi?

A steril környezet átka



De vajon miért alakult ki ez a nagyfokú érzékenység bennünk? Lehet, hogy a túlságosan steril környezetbe való burkolózás okozza a vesztünket? Mindentől óvjuk csemetéinket, legtöbbször állat közelébe sem engedjük őket, amíg el nem érnek egy bizonyos kort...

"Pedig azoknál a gyerekeknél, akik kutya vagy macska mellett nőnek fel, jelentősen csökken a későbbi allergia kialakulásának kockázata" - állítja dr. Dennis R. Ownby, a Georgiai Orvosi Egyetem Allergológiai és Immunológiai Tanszékének vezetője.

A kutató munkatársaival több éven keresztül vizsgált állattal és állat nélkül felnövő gyerekeket, illetve azok allergiára való hajlamát. Az eredmény megdöbbentő volt: a háziállat nélküli gyermekek 15,5%-ánál alakult ki macskaszőr-allergia, míg ez az arány csak 11,6% az egyetlen kutyával vagy macskával élők, és csupán 7,7% a két állattal egy fedél alatt élők között.


Tehát megdőlni látszik az az állítás, miszerint egészséges gyerek csak akkor nevelhető fel, ha állatot legfeljebb fényképen lát. "Hiszen mi is történik akkor, amikor egy gyermek a kutyájával, macskájával játszik? Az állat megnyalogatja, ezzel baktériumokat ad át, mely a gyermek immunrendszerének reakcióváltozását eredményezi, ami az allergia elleni védekezésként hat." - mondja Dennis R. Ownby. Érdemes tehát legalább elgondolkodnunk, mielőtt elutasítjuk a gyereket, ha négylábút szeretne kapni...

2010. márc. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én két évesen a csirkeudvarban ültem az etetőben és szórtam a fejemre a tápot, de van olyan unokatestvérem, aki még a csirkeszart is felette, és kösz jól vagyunk és szerintem ehhez képest egy macska a lakásban kispályás.
2010. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!