Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a hím és...

Mi a különbség a hím és nöstény cicák között? Viselkedésben? Melyiket ajánlájtok jobban?

Figyelt kérdés
110 négyzetméteren lenne. szeretö családba udvarra nem nagyon tudna kimenni. melyik az agresszivabb?
2010. febr. 27. 14:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Lakásba egy ivartalanitott kandur szerintem ideállis nagy és "lusta" és nyugodt jó társ lehet!
2010. febr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekünk volt mindkettő, egyik sem volt agrasszív. A kandór az kóborlósabb főleg párzási időben, amikor szépen össze is karmolják, harapják más kandurok.

Mondjuk ha nem nagyon tud kimenni, akkor szerintem mindegy.

2010. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*kandúr/kandúrok
2010. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetéretk az első hozzászólóval. A herélt kandúrok a leginkább lakásba valók.
2010. febr. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igazából mindegy. Nekünk egy tarka kavalkád van, négy fiú, két lány, és még ebből a mennyiségből sem tudok átalánosítani, nemhogy az összesből. Lényeg, hogy ivartalaníttasd, és akkor nem lesz baj vele. A nőstény elviselhetetlen, ha tüzel, fetreng, vinnyog stb. a kandúr meg össze-visszahugyozik és kornyikál.
2010. febr. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden macska egyéniség. Nekem eddig 6 macskám volt az első mindig a hátunkra akart mászni, nagyon kis virgonc fiú cica volt. A következő kettő egy testvér pár volt, ők leginkább egymást szórakoztatták , nem szerettek ölbe lenne, majd sajnos meghalt az egyik, és a tesóját azután, bármikor leültünk kirobbantani nem lehetett volna az ölünkből ( mindkettő fiú volt). Utána meglett az első lány cicánk, mint valami anya tigris, kicsit álszent kinézete van néha, de akit szeret, mintha mindentől óvni akarna, és mintha ő vigyázna ránk. Lettek kölykei is egyiket megtartottuk és sajnos nagyon vad lett, pedig ugyanolyan nevelést kapott mint a többi, nem sokáig maradt velünk:(elpusztult egy kocsi által (fiú volt). Újra lettek kis cicái a macskánknak, és egyet megint megtartottunk, hát valami haláli az a macska, sokáig nem tudott mosdani, mert eldőlt a nagy hordó hasa miatt, ahhoz képest hogy lassan 1 éves kandúr lesz, nem sok jelét mutatja, hogy bármi kandúroshoz kedve van, pedig nem ivartalanított, pedig tök olyan a viselkedése és a kinézete is, egész nap csak itthon fekszik, eszik, alszik.
2010. febr. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. febr. 28. 13:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Először lányt akartam, de ahonnan elhoztam a cicát, a sok picike közül, mégis egy kandúrt választottam. Jobban mondva ő választott engem. Aztán kapott maga mellé játszópajtásként egy kislányt is. Mind a kettőt ivartalanítottam, ez nagyon fontos akkor, ha nem tenyésztésre vesszük a cicát. Mind a kettő nagyon barátságos, lehet őket gyömöszölni és simogatni. Imádják. És mi is őket.
2010. febr. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mint az előző, én is lány cicát szerettem volna egy ismerősöm jó tapasztalatai miatt.


Viszont egy külföldi utamon egy kis kölyök kóbor kandúr kiválasztott engem, pacsit adott, felmászott a nyakamba, beült a kocsimba... Hát elhoztam, azóta sem bántam meg, nagyon aranyos, játékos-bújós (ivartalanított) a hangja meg nagyon kedves.


Csak azt tudom tanácsolni mindenkinek, hogy a megérzésre hagyatkozzanak mikor kisállatot választanak gondozni, ez már többször bejött!

2010. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!