Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mt csináljak ha az anyamacska...

Mt csináljak ha az anyamacska elhagyja újszülött kölykeit? Hogyan neveljem fel a kicsiket?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos cicám, aki nemsokára fialni fog, de mivel az első cicái, még elég fiatalka is, félek tőle, hogy nem fogja gondozni a kölykeit és elhagyja őket, mit tegyek abban az esetben ha ez megtörténik?
2015. jún. 5. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gondozni fogja, bár nem tesz jót neki, ha ilyen fiatalon fial, de már mindegy. Javaslom a későbbiekben ivartalanítsd majd, mert félévente ez lesz, ami nagyon tesz jót a cicád egészségének, meg a sok világrajövő újabb cicára sincs szükség. Tudom, már a csapból is ez folyik, de nem lehet elégszer elmondani.


De hogy kérdésedre is válaszoljak, ha netán mégsem gondozná a kicsiket, akkor lehet kapni macskatápszert, azzal kell őket szoptatni szemcseppentővel, mert a rendes cumisüveg túl nagy. Mindezt éjjel-nappal kb. 2 óránként eleinte (de úgyis sírnak, ha éhesek). A kakilás sem megy nekik önállóan, nedves vattával kell etetés után törölgetni a popsijukat, mintha az anyja nyalogatná. Embert próbáló feladat, de megoldható.


Az anyacicának készíts számára is biztonságos helyet a lakásban lehetőleg, eldugott helyen, ahol nyugiban lehet, ahol megellhet, és etesd jó minőségű táppal, vagy hússal. A kicsiknek 2 hetes korban kell az első féreghajtást kapniuk. Majd ha meglesznek a cicák, konzultálj állatorvossal.

2015. jún. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fiatalon is nagyon gondosak tudnak lenni, az enyém 1 év körül fialt először, és ügyesen felnevelte a kicsiket.

Nekem volt már olyan, hogy az anyamacska (nem a fent említett ez régebbi) a 4. fialásánál (minden évben 2 alom volt) a kiscicák 2 hetes korában eltűnt. Falun lakunk, fogalmam sincs mi lett vele, de erős a gyanúm, hogy "valaki" megette. Szóval két pici cica, éppen hogy kinyílt a szemük, itt maradt nekünk. Higított tehéntejet kaptak jobb híján, meg akkoriban volt a boltban ilyen pici cumisüveg amiben cukorka volt. Cukrot kipakoltuk, tejet bele, aztán megvolt a cumisüveg is. Sikerült felnevelni őket, olyanok voltak mint ha a gyerekeim lettek volna :)

Sajnos egy baleset következtében az egyik elpusztult olyan 3 hónapos korában, a másik pedig az anyjához hasonlóan eltűnt. Falun ez megszokott sajnos. (Nem mellesleg volt egy helyi "crazy cat lady" is akkortájt aki begyűjtötte a falu összes macskáját.)

2015. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*minden évben 1 alom volt, bocsánat, javítottam
2015. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
mit tegyel, hat mit is tegyel, mondjuk vidd el ivartalanitani? ehhez sem kell ket agysejtnel tobb, elkepeszto, hogy vannak, akik eddig sem jutnak el.
2015. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es, egyszer már ezt leírtad. Nem ez a válasz a kérdésre. Mi lenne, ha arra válaszolnál, vagy inkább befognád? Az előző mocskolódásod is töröltetve lett.
2015. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
persze, hiszen neked mondhatjak, teged nem erdekel. hisz minek is hallgatnal a nalad sokkal ertelmesebb, felelossegteljesebb es jobb emberekre te ostoba kis falusi taho :D
2015. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok a tahó, mégis te ítélsz meg embereket két komment alapján. Nézz magadba.
2015. jún. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
nem ket akarmilyen random komment alapjan itellek meg te szerencsetlen, hanem az alapjan, hogy a meg ki sem fejlett, lenyegeben meg kolyok macskat is elleszted. mert meg nincs eleg mi? nincsenek tele a menhelyek. nem ut el eleget az auto. nem nyirnak ki meg eleget a nyavalyas utcakolykok. kell MEG MEG MEG. kismacska. mer az olyan aranyos. meg mert az ivartalanitasra sajnalod a szaros par ezret mert nyilvan olyan ostoba es csoro vagy, mint ide irak. atkozott falusi alkeszivadekok.
2015. jún. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de tudsz te szöveget értelmezni? Mert úgy látom ez nem működik.

És de bizony, két kommentből ítéltél meg, és ez alapján könyveltél el ostobának, csórónak és még sorolhatnám.

Te tartod magad intelligensnek? Egy intelligens kommented nem volt még, csak köpködni tudsz... Hallod, inkább egy majommal társalognék, te szerencsétlen... Ha te városiként vagy ekkora paraszt, akkor én büszke vagyok arra, hogy annak idején falun laktam.

2015. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!