Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 éves anyamacska gyenge...

Jozzi99 kérdése:

6 éves anyamacska gyenge kiscicákat hozott világra. Van esély arra, hogy megmaradjanak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdés igazából lényegretörő... Nagyon szeretném, ha megmaradnának, mert 4-ből 2 már elpusztult és szegény anya cica nagyon odaadóan és szívvel lélekkel gondozza őket... Nagyon kedves cica és nem szeretném, hogy elveszítse a kicsiket. A picik nagyon gyengék, 1 hete születtek de ahogy nézem szopiznak, viszont attól félek, hogy az anyacicának nincsen már teje. Van esély arra, ha kezembe veszem az irányítást és 24 órás felügyelet alatt etetem őket macskatej táppal cumisüvegből, hogy megmaradjanak? Nagyon szép két kiscica, az egyik koromfekete, a másik kendermagos és nagyon szeretném, ha életben maradnának. Tudom, hogy kevés az esély, mert nagyon gyengék a picik, de ha valaki esetleg volt hasonló helyzetben és sikerült életben tartania a kiscicákat, kérem írjon, mert akkor azonnal megyek és indul az életmentés...

Köszönöm előre is a válaszokat!



2014. máj. 26. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kellene inkább olyantól megkérdezned aki állatokkal foglalkozik? Talán többet tudna mondani. Azt tudom, hogy van ilyen mű macskacici, én ilyet akartam venni amikor kiscicák keveredtek hozzánk, az anyjuk meg sehol, de nagyon drága volt, 20 ezer körül, nem volt ennyi pénzem és hát nem is lett happy end, nagyon nehéz őket megetetni, csak szopizni tudnak.
2014. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Falun a szüleimnél már volt ilyen eset, hogy pici és gyenge volt a megszületett kiscica. De megmaradt. Az anyját is nagyon jól kell táplálni hogy legyen bőven teje. 24 órás felügyelet felesleges, jól eteted az anyját és ha van bőven teje akkor simán megmaradnak és megerősödnek.
2014. máj. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
11%
A 2-es vagyok ismét. Ha teheted, akkor szerezz az anyjának tehéntől frissen fejt tejet. Mert abból még nem vonta ki a tejüzem az értékes anyagokat. Sajnos a boltban vásárolható tej az közel sem ugyanaz mint a frissen fejt. Tejgazdaságban is dolgoztam, tudom.
2014. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezzel csak az a gond, hogy a macskáknak a tejtől hasmenésük lesz, lehet viszont kapni macskának való tejet, vegyél azt.
2014. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, szóval a lényeg, esélyes, hogy megmaradnak. Ez jó hír... Akkor a legjobb lenne, ha a kicsiket, ahogy terveztem etetném imitt-amott táppal, illetve az anyamacskát is nagyon jól el kell látnom... Remélem sikerülni fog.
2014. máj. 26. 21:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Simán menni fog, ha egyébként az anyjuk gondozza őket és csak a tápszerezésbe kell besegíteni.


Javasolom ezeket az oldalakat:


[link]


[link]

2014. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm Csoszri, sokat segítettél!

Remélem sikerülni fog, mert szegénykék nagyon gyengék, erőtlenek... De az anyacica folyamatosan velük van... Nem értem, miért lehetnek ilyen rossz bőrben...

A linkek is nagyon jól jöttek!

Köszi mégegyszer mindenkinek!

2014. máj. 27. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!