Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Száraz a cicám orra. Ez...

Száraz a cicám orra. Ez betegség jele lehet?

Figyelt kérdés
Evett és ivott ma rendesen. Most este elég sokat alszik egyhuzamban, de előtte egész nap szinte semmit sem aludt.
2010. febr. 27. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ugyan dehogy. Van mikor száraz és van mikor nedves a cica orra. Az orrtükör (ez a renedes neve) milyenségének semmi köze sincsen a betegségekhez. Persze ha folyik az orra vagy ha tüsszög az persze már más.
2010. febr. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A héten antibiotikumos gyogyót kapott hasmenésre... lehet hogy attól száradt ki neki? (bár időnként nedves, de most kifejezetten száraz)
2010. febr. 27. 22:29
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ, akkor megnyugszom... csak olyan kis bágyadt volt, de most elővettem a kajáját és rögtön pattant, szóval nagy baj nem lehet :)

érdekes, hogy reggel, amikor fel akarja ébreszteni a gazdit, az orra mindig hideg és nedves...

2010. febr. 27. 22:30
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

A macskáknál éppen fordítva van, mint a kutyáknál – még mielőtt itt a sok idióta elkezdené hinteni az igét, 25 éve tartok macskákat! Az egészséges kutya orra nedves, a macskáé száraz. Ha a macska orra nedves, akkor taknyos, náthás, megfázott. Akkor egészséges, ha száraz és meleg az orra.


Úgyhogy nyugodjál meg! Semmi baja a macskádnak.

2010. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást. én még csak két hete tartok cicát, és ő amúgy is olyan kényes fajta, állandóan figyelem, hogy nincs-e baja : )
2010. febr. 27. 22:55
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Nahát, én meg úgy tudom, ha száraz az orra, akkor beteg. Az egészséges macskáknak nedves, és csillogó az orrük, de nem taknyosak, és ne folyik semmi az orrukból.

De amúgy valamikor nedves és kicsit száraz, változó.

Van macskám, ezt már megfigyeltem.

2010. febr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Az egészséges cica orra picikét nedves. Viszont, ha alszik, akkor utána mindig száraz lesz :)
2010. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Az enyém orra mindig száraz,és makk egészséges.
2013. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!