Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megfostosodtak a 7 hetes...

Megfostosodtak a 7 hetes kiscicáim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem viselkednek máskébb. Hasmenésük van.

Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor naponta fürdetni kell őket. Ez igaz?

Vigyem őket egyszerre állatorvoshoz? (Nem épp a közelünkben van a rendelője)

Mit tegyek?

Segítsetek.



2015. jún. 12. 19:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, 7 éve foglalkozok macskákkal, és igen 2x is előfordult hogy találkoztam fostos kiscicákkal.


Egyik esetben még tudatlan voltam, úgy álltam hozzá mint te, játszottak egymással bunyoztak az anyjukkal verekedtek stb stb. Másnap már az első megpusztult, harmadnap a második egy hétre rá a 3. is, úgy hogy időm se volt cselekedni, mivel az elsőnél még hitetlenkedtem, a másodikon nem is láttam hogy megy a hasa, a 3. meg egy hétre rá kezdett tüneteket produkálni amibe ugye bele is halt.


A másik ilyen sztori akkor történt, amikor elgyukta a kölyköket az anyjuk és mikor észrevettem hogy hol vannak már késő volt, mind2 ott feküdt fostos szőrrel a seggüknél.


Gyakorlatilag ennek lefutási ideje a kismacskáknál 2-3 nap miután jönnek a tünetek. Ritka esetben elhúzodhat 1-2 hétre is.


Most is vannak kismacskáim, nem fosnak :) Amit még tudok, hogy a szemüket sem szabad köpdösni kenyni meg ilyenek, mert begyullad nekik és abba megint belepusztulhatnak. A nap még néha összeragasztja a szemüket, de ha nem piszkáljuk 1-2 hónap és teljesen normálisan fognak látni.


Nem indulatból beszéltem, kismacskáknál a fosás az olyan mint nálunk régen a láz volt. A nagymacskám pl. fosott 2-3 hete, de nála nem is ijedtem meg, mert nagymacska, át is ment rajta 2 nap alatt.

2015. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönik szépen az aggódást és a tanácsokat. Szép, életerős kiscicák. Még mindig.

A fosás hamar végigment rajtuk. Az egyiknek pár napja volt még egyszer hígabb széklete, de egy napig tartott az egész.

Szóval jól megvannak.

Köszi a válaszokat!:)

2015. júl. 3. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!