Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Van egy házimacskám...

SOS! Van egy házimacskám aminek tegnapig volt 5 db egészséges kiscicája de ma reggel óta csak 3db kiscica van meg! Hova tűnhettek? Hova kóboroltak? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2015. jún. 18. 09:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
*áttam = "így láttam"
2015. jún. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha nálatok, külföldön már olyan jó a helyzet, hogy sehol nincsenek csavargó, beteges kóbor cicák, akkor örülj neki. Lehet, hogy nem találsz minden sarkon kölyökmacskát, de így legalább azoknak, akik élnek, van rendes gazdájuk. Nálunk ez nagyon nem így van.


Tudod, sokan örülnénk neki, ha már keresni kellene a nőstényekhez a kandúrokat. Ha csak akkor születnének almok, ha a kölyköknek garantálva lenne a boldog élet, és a teljes ellátás. Viszont itt nagyon nem ez a helyzet.


Az itthoni problémákra nem az a megoldás, hogy idejön valaki egy másik világból, és fennhangon hirdetni kezdi, hogy "szaporítsatok nyugodtan, különben kihalnak Európából a házimacskák". Nálunk éppen elég gazdátlan kölyök van így is, és a felnőtt állatoknak sincs értéke. Sokan tesznek nagyon sokat azért, hogy legalább néhányukat megmenthessék. Ez anyagilag is, időben is, és lelkileg is hatalmas energiabefektetéssel jár. És már engedtessék meg nekik, hogy felháborodjanak, amikor azt látják, hogy még mindig, még a huszonegyedik században is rengeteg olyan ember van, aki megfojtja, kidobja a kölyköket, és még több olyan, aki szerint az a jó, ha a macska nyakló nélkül szaporodik bele a világba, és miközben szaporodik, ugyanabban a tempóban pusztul is.


Nem túlzok, amikor azt állítom, átlag két évig élnek. Sőt. A kandúrok még rövidebb ideig. Amikor már túl sokan vannak, olyankor a természet szabályozza önmagát, és felbukkan egy-egy járvány, macskanátha, panleukopenia, herpesz, leukosis, ami aztán megtizedeli őket...

Azért vannak ennyien, mert mellettünk élnek. Éppen ezért felelősek vagyunk értük.

Láttam a privát leveled is Ho9rst. De amiről te írsz, az nem az, ami itt nálunk van.

Cicahiánnyal küzdötök? Gyertek ide, és fogadjatok örökbe tőlünk! Minden korú, minden nemű, minden színű cica van itt a szaporításnak köszönhetően... Kölykök család, oltások és esély nélkül. Kölykök, akiknek két év jut az életből. Kölykök, akik hiába gyönyörűek és kedvesek, de senkinek sem kellenek már. Kölykök, akikre nem kell vigyázni, mert ha eltűnnek, pár napon belül már hozható helyettük másik. Mert itt van utánpótlás...


Nem értem, hogy miért nem érted meg mindezt. Nem értem, hogy mi a célod azokkal, amiket leírsz. Bár nálunk is kincs lenne minden kölyök, az is, akinek nincs törzskönyve. Bár itt is várni kellene még a házicicára is. Bár így lenne...

2015. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Még csak annyit: igenisd jó ötletnek tartom, hogy van, ahol a házicicákért is pénzt kérnek el.


Ha valamiért fizetsz, azt később jobban megbecsülöd. Ha nem vagy képes fizetni azért, hogy a tiéd legyen, hogyan fogsz fizetni, ha majd beteg lesz, és ellátásra szorul? Hogyan fizetsz majd az ennivalójáért, az oltásaiért? Hogyan fizetsz a cókmókjáért, az alomért, a dolgaiért?

És főleg, hogyan fizetsz majd akkor, ha már öreg lesz, és speciális ellátásra szorul...?

Vagy talán mindez nem számít, és ezt is rábízod a természetre...?


Mi háziasítottuk őket, ezáltal feleősséget kaptunk a nyakunkba. Cserébe ők megszépítik az életünket. Tartozunk nekik annyival, hogy megbecsüljük a létezésüket, és betegségek, meg természetes szelekció nélkül segítünk nekik abban, hogy boldogan, minden ellátást megkapva élhessék az életüket mellettünk.

2015. jún. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Ha valamiért fizetsz, azt később jobban megbecsülöd."

Biztos ebben is van igazság, de aki szereti az állatot, nem zsámít hogy adott-e pénzt.

Én egy magyarországi ismeröstöl kaptam kiscicaként, a chipet, vizsgálatokat és oltásokat költöttem rá, és nem hiszem hogy panaszkodhatna a sorsára, ha tudna beszélni.

(annakellenére hogy én inkább kutyás voltam, a párom akart macskát, a cica meg úgy döntött hogy az én cicám)


Elérni nem akarok semmit, sajnálom ha így van. Lehet hogy most ez a megfelelö lépés, de mi van ha átesünk a ló túlodálára?


Németeknél pl. régen Volt Farkas, hiúz, magyaroknál aranysakál. A 20. sz. végére mind kipusztult.

Mostanában hallani hogy magyarországon megint lesz 1-2 sakál, meg némteknél Farkas. Meg folyamatosan próbálkoznak a hiúz tenyésztésével majd a természetbe való visszaszoktatásával. Mindez azért mert amikor sok Volt belölük akkor levadászták öket mert kártevönek számítottak,és nem tudták mikor van az elég.

2015. jún. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A macskák nem juthatnak arra a sorsra, mint a túlvadászott vadállatok, mert a macskák háziállatként élnek mellettünk, hozzánk alakították a teljes életüket, így mindig lesz annyi megszületett cica, amennyit az adott társadalmunk még képes normális körülmények között tartani. Legfeljebb eljön majd az az idő, amikor már nem lesz elég átmenni a szomszédba kölyköt választani, hanem kicsit messzebbre kell majd menni érte. Hogy a macska ilyen sikeres tudott lenni, az nekünk, embereknek köszönhető. Ha ők most hirtelen visszavadulnának, akkor a tizedüknek nem jutna természetesen vadászható élelem. Ők hozzánk tartoznak, tőlünk függenek. Akkor szaporodnak túl, ha hagyjuk nekik, és akkor pusztulnak ki, ha lemondunk róluk.


Nem személyesen ellened szól a szaporítók elleni kirohanásunk, hiszen te normális körülmények között tartod a cicádat. Mindenhol így kellene. És mindenki számára, aki segíti, vagy legalábbis nem gátolja az újabb almok megszületését, természetes kellene, hogy legyen, hogy a kiscicáknak előre keressen gazdát, még a megszületésük előtt, és nem utólag. Természetes kellene legyen a mamacicának az orvosi ellátás (ha szükséges), a kicsiknek az orvosi kontroll, az oltások, stb. Mindaz, ami felelős állattartóvá tesz egy embert.


Van még valami, ami elgondolkodtatott. Azt írtad, nem találtál volna kandúrt a nőstényednek, mert a környék egyetlen kandúrja ivartalanítva volt. De én tenyésztőként úgy gondolom, hogy ha valaki számára fontos, hogy jó kandúrt találjon, az hajlandó kicsit távolabb is szétnézni a megfelelő példány után, és nem áll meg a kereséssel az utca végén. Vagyis, ha komolyan gondoltad volna, akkor kereshettél volna te is fiúcicát a nőstényednek, csak ehhez már nem voltál eléggé elszánt. (A tenyésztők néha országokat átutaznak egy megfelelő randi összehozása érdekében, lehet, hogy a szomszéd városig neked se lett volna olyan nehéz eljutni.)


A macskák számára szerintem semmiképpen sem az a jó megoldás, ami itthon nálunk is van (vagyis az, hogy egy háziállat populációjának az alakulását felelőtlenül a természetre hagyjuk, gondolj bele, mi történne akkor, ha pl. a tehenekkel, vagy a lovakkal csinálnánk ugyanezt - náluk ugye már rég csak mesterséges megtermékenyítéssel hoznak létre utódot, és nem "összevissza"), hanem az, ha finoman szabályozva segítjük őket abban, hogy csak annyian szülessenek, ahányan még boldogan élhetnek mellettünk, velünk.

2015. jún. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"hogy ha valaki számára fontos, hogy jó kandúrt találjon, az hajlandó kicsit távolabb is szétnézni a megfelelő példány után,"


Ez igaz hogy nem voltam elég elszánt, bár nem csak az utcában néztem, kérdeztem ís egy-két embert, de nem az lett volna a fontos hogy megfelelö legyen, hanem egyszer akartam kicsiket, de amikor elkezdett aprilisban tekergözni meg láttam hogy hogy szenved, meg nem eszik, azt mondtam, most megyünk úgyis látogatni szülökhöz, akkor mindjárt megy is az orvoshoz.


De most meg jön a patthelyzet, hogy 3 év után kellene mellé még egy hogy ne unatkozzon annyira, neki akartunk volna kicsiket, de nem tudom hogy hogy venné. Lehet hülyeség, de amilyen inteligensek tudnak lenni, lehet nem esne neki jól.

2015. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ők általában jól elvannak egyedül is, bár persze ők sem egyformák... Az internet szerintem ebben is segítségedre lehet, még ha nem is jössz Magyarországig egy kiscicáért.

Ott nincsenek menhelyek? Nincsenek olyanok, akik pl. tőlünk mentik a gazdátlanokat, és aztán otthon örökbe adják? Szerintem érdemes lehet körülnézni.

3 évesen még ugyan fiatal, de már felnőtt a cicád, szerintem biztosan összeszoktatható másikkal, csak türelem kérdése...

2015. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Voltam itteni menhelyen, de elég furák voltak. Nem tudom honnan menthették ki, de agresszívak voltak, fúj és csak pár ilyen volt. Budaörsön voltam segíteni kutyát sétáltatni a menhelyen az éves látogatásunkkor, ott legalább csak kicsit bizalmatlanok voltak, de nem támadtak legalább.


Legszivesebben mindig hoznék pár kutyát és cicát amikor a látogatásokat csináljuk, de itt meg azt súlykolják, hogy ne vegyen senki keleteurópából, mert sok a szaporító és beteg kicsiket hoznak. Lehet rám is furán néznének ha hozni akarnék.:S

2015. jún. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!