Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt az újszülöt...

Miért csinálja ezt az újszülött kismacska?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Msot szült a macskánk, 3ból 1 maradt meg, első szüléses. De ez az 1 kismacska is elég furán lélegzik, amikor levegőt vesz a hasa nagyon összehuzodik és nem nagyon akar mozogni. KB 5-10 perce született meg, és enm ugy tünik mintha az annya foglalkozna vele, csak tisztogatja magát. Ez normális? mi kellene történni ilyenkor?

2015. jún. 22. 20:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

7ezer forintért ivartalanították a nőstény cicámat. Sokkal kevesebb költség és energia ezt egyszer megejteni, mint évente egy almot végignézni akár elpusztulni.

Azt akartam tanácsolni, hogy vidd el az állatorvoshoz a kicsit és az anyát, valószínűleg ő tudni fogja mi a teendő és meg is mentheti az életüket, de ahogy a hozzáállásodat nézem, előbb nézed végig, hogy kimúljanak a szemed láttára. Hihetetlenül szomorú, az én szívem szakad meg, ahogy ebbe belegondolok. Inkább add a macskákat egy jó menhelyre, ott legalább esély van rá, hogy mindent megtesznek értük, ha te képtelen vagy erre. De ha menhelyre se szeretnéd elvinni, akkor csak egy macskabarát ismerős, rokon vagy akárki átehetné tőled ezt a hatalmas "terhet".


Úgyhogy, hogy a kérdésre válaszoljak röviden is:

Azért csinálja, mert haldoklik és küzd az életéért. Lehet, hogy meg fog halni.

Mit kéne tenni? Felhívni az orvost, elvinni az orvoshoz, de legalább szólni valakinek, aki hajlandó bármit tenni egy életért. Ezek után pedig mélységesen magadba kéne nézned, hogy téged ez miért nem tud meghatni.

2015. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem az enyem a macska..en nem foglalkozok vele, nem en akartam macskat hanem a szuleim. A menhelyrol annyit,hogy oda nem visszuk. Rokonnal beszeltunk o lehet attveszi. Mint mondtam himet akartunk,nem nostenyt. Himmel fele annyi gond sincs. Aranyos hogy aggodtok,es engem is ugyan ugy elszomorit a halaluk, ne higgyetek hogy hidegveru allatkinzo vaagyok. Allatorvos egy van akozelbe,felhivttuk de szabin van, igy nem ertuk el,ezert irrtamide..
2015. jún. 22. 22:57
 13/34 A kérdező kommentje:
Ja meg probaaltu
2015. jún. 22. 22:59
 14/34 A kérdező kommentje:
Ja meg probaltuk az anyahoz rakni,segiteni megtalalni a mellbimmbot,de az anya rafekudt es nem is taalalta a kismacsska a bibot.a z anyat nem erdekelte a kismacsska, cssak fekudt
2015. jún. 22. 23:01
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

A kölyök haldoklik.te meg felelőtlen vagy...

Azt hiszed a kandúr nem csinal kölyköket?

Én a 3 babàm(oltasok,fereghajtas,chip,könyv,stb)fizettem 80 ezret.no de ez az életem és mélységesen sajnàlom az összes olyan cicàt akinek ilyen rohadt soher gazdaja van!

2015. jún. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Latom nem erted amit irok. Mond meg mit csinaljak? Mondtam h engem nem erdekel a macska nem en gondozom. Doki szabin. ha olyan okos vagy.mondjad.es kerlek k a gyereket ne hozd ide, szerintem az ember teljesen mas teszta. elhordtok mindennek egy macska miatt ugy hogy nem ismertek.bar szamithattam volna a sok macskaorult kommentre. Tisztelet a kivetelnek
2015. jún. 23. 05:50
 17/34 anonim ***** válasza:

Pl.keress egy màsik orvost.ugyanis ha van egy macskàd azért ugyanolyan felelős vagy mint egy gyerekért.

Felelőssétudat kérlek!bàr ez belőled kimaradt sajnos.ha nem macskàról lenne szó akkor is ez lenne a vàlaszom.

2015. jún. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Csak mert még ez valamiért nem hangzott el a többiektől: felelős állattartó a kandúrt is ivartalanítja. Hogy ne gyártson kismacskákat, hogy ne csavarogjon el nőzni (ivartalanított kandúr meglehetősen otthonülő), hogy ne verekedjen a többi kandúrral (azt utcánkban 3 ivaros kandúrnak hiányzik az egyik szeme), hogy ne nyaljon be közben mindenféle fertőző betegséget...


Az gyakran előfordul, hogy a kismacskák életképtelenek az anyamacska meg bénázik. Viszont ha már az ember hagyja elleni a macskáját, az a minimum, hogy keres egy dokit, aki el tudja látni az állatokat, ha gáz van, illetve szülés után tudja ellenőrizni az alom és az anyamacska egészségi állapotát (pl. maradt-e benn kiscica).

2015. jún. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
"A menhelyrol annyit,hogy oda nem visszuk." - miért? Ott lenne a legjobb helyen, míg nem találnak neki felelős gazdát. A menhelyen beoltják, féregtelenítik, ivartalanítják, etetik, szeretik, és megpróbálnak neki olyan gazdát keresni, aki gondoskodik róla rendesen.
2015. jún. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
szóval akkor téged nem is érdekel, hogy életben maradjon a kicsi? ő is egy kicsi élet, ha nem szopik, akkor meg kéne próbálnotok nektek gondoznotok, külön erre a célra vett tápszerrel vagy kecsketejjel, fecskendővel. vagy lefogni az anyát, hogy a kicsi szophasson, ha nincs más megoldás. csak erősebbek vagytok egy macskánál
2015. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!