Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan tudom hogy gilisztás-e...

Honnan tudom hogy gilisztás-e a vagy himlős macskám?

Figyelt kérdés
2015. jún. 25. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Himlős?

nyílván bélsárvizsgálatból,de ez fel sem merül benned ha 3 havonta féregteleníted.

2015. jún. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Himlős macskáról még nem hallottam.

Férgesség ellen pedig állatorvos ad féreghajtót, amit 3 havonta rendszeresen be kell adni neki.

2015. jún. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Beadod a féreghajtót és utána 3-4 napig figyeled a székletét, látsz e benne bélférget. Ha igen, 2 hét mólva ismételni kell, majd negyedévenként ismételni. Himlőn mit értesz?
2015. jún. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
himlős macska nincs, nem kullancsot vélsz himlőnek???
2015. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Érdekes cikk: [link]
2015. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát tényleg van macskáknál himlő! De nem olyan, mint az embernél. Viszont a macska átviszi az emberre a fertőzést. De ez manapság eléggé ritka! Leginkább vadon élő rágcsálóktól kaphatják el.

Itt is van egy kis cikk amit átmásolnék:

"Macskában a fertõzés marásszerû elváltozást okoz a mellsõ mancsokon vagy a koponyán. Kb. 10 nap múlva maculák, majd papulák és pörkkel fedett fekélyek alakulnak ki. Az állat bágyadt, néha conjunctivitise és légúti tünetei jelentkeznek. Gyorsan meggyógyul, de néha víruspneumoniában elpusztul.Emberben a tehén-/macskahimlõ-infekció aránylag ritka. A diagnózist az anamnézisbõl (tehénnel vagy szabadon élõ macskával érintkezés), a klinikai képbõl és a kórlefolyásból állapítjuk meg, amelyet a szövettan, az elektronmikroszkóp, a szerológia, a CRP stb. megerõsíthet."

Szóval ez ma szinte nem fordulhat elő, de nem lehetetlen.

Viszont tuti, hogy a macskádnak nincsen himlője.

Ha meg férges akkor egyszerűbb, ha elviszed beoltatni és az állatorvos minden éves oltásnál ad neki féreghajtót, ami a következő évi oltásig elég! Nem kel 2-3 hónaponta féregteleníteni.

2015. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves 6-os! Mi az a szer, ami egy évre védettséget ad a bélférgek ellen?
2015. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!

Azt csak állatorvos adja, az éves oltásnál mindig kapnak egy tablettát, ami a következő oltásig elég. Az egyik cicánk nagyobb és erősebb csontozatú is, így ő másfél tablettát szokott kapni. A nevét sajnos nem tudom, de ha elmész az állatorvosodhoz biztos elmondja milyen tablettáról van szó. Helyben be is adja a cicának, nem kell otthon szenvedni vele, hogy megegye :) Ha jól tudom ez vényköteles így egyszerűbb ha orvos adja be az állatnak mint receptre kiváltani egy állatpatikában.

2015. jún. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Közben ahogy írtam eszembe jutott még valami! Na a tabletta olyan , hogy fél darab 6 hónapig tart! De mivel mi évente elvisszük őket oltásra és vizsgálatra, ezért kapnak egyszerre 1 tablettát és így 1 éves védelmet kapnak!
2015. jún. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Megint a 6-os!

Maga a tabletta meg egyáltalán nem drága, pár száz forint és nem kér külön pénzt, ha megkéred, hogy adja be nekik. Csak egy csipesszel lenyeleti velük és kész is.

2015. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!