Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon sűrgős! Segítség!...

Nagyon sűrgős! Segítség! Rejtéjes macskabetegség?!

Figyelt kérdés

Először is: 8 felnőtt cicánk (ebből 2 anya) és 7 „szinte” újszülött kiscicánk van.

A reggel amikor kimentem megetetni a cicákat, azt vettem észre, hogy az egyik anyacica nagyon gyenge, nem eszik semmit és az 4 kiscicáját sem engedi szopni. Rájuk morgott és elsántikált az eggyik sarokba és ott aludt estig. Utána eltűnt. Közben reggel nagy nehezen megettem az éhes kiscicákat.

Ugyanígy vagyok egy másik cicámmal is. Ő a reggel még evett, de este már szinte járni se bírt.

És a másik anyacica orrából valami folyik, lehet, hogy „csak takony”, de nem vagyok biztos benne.

És mindezeknek a tetejébe az állatorvos nem tudja megmondani, hogy mi a bajuk!

Nagyon kérlek segítsetek! Nem szeretném, ha a kiscicák anya nélkül maradnának! :'(

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 26. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress normális állatorvost, nem házhoz járót, hanem akinek jól felszerelt rendelője van. Lehet bármilyen vírus, macskanátha, netán mérgezés.

Vidd őket rendelőbe.

2015. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Interneten keresztül mégis, hogy várod, hogy segítsünk?! Keress normális állatorvost, Ő majd segít, de ne tőlünk várd már el, hogy így a láthatatlanban keresztül megmondjuk mi baja a macskáidnak.
2015. jún. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért kérdezek tőletek, mert lehet, hogy akad valaki itt, akinek a cicája ilyesmi betegséget kapott el és meg tudja mondani, hogy mitől...stb.

Tehát a kérdés csak azokak szól, akikre a fenti dolgok (volt ilyesmi beteg cicájuk) igazak.

Amúgy az állatorvos nagyon messze van tőlünk.

Ja és köszönöm a 2. válaszoló rettenetsen hasznos válaszát!

2015. jún. 26. 14:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy,hogy mibe lemerem én is fogadni,hogy semmiféle állatorvos nem látta ezeket a macskákat, nem csak most de szerintem soha életükben, ivartalanítva sincsenek, mégis mit csinálsz minden évbe 2 alomnyi kiscicával... Persze biztos kiment az állatorvos (ami ugye messze van), megrántotta a vállát,hogy fogalma sincs mi bajuk ,aztán elment és semmit se adott. De majd Te úgy gondolod,hogy a gyakoris válaszadókkal együtt csak úgy kigyógyítod őket, kamillával meg tejjel meg ilyen semmirevaló házi módszerekkel. Mert itt mindenki okosabb az állatorvosnál.De jó választ nem fogsz kapni ugyanis akinek fontosak a macskái (igazán), az orvoshoz viszi! De nem baj, a lényeg,hogy ooolyan kis cuuukik a kiscicák,lehet újra cicázni, hátha életben marad pár nyár végére.Amúgy rejtélyes :)
2015. jún. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha messze van, ha nem, kénytelen leszel elvinni őket, ha azt szeretnéd, hogy meggyógyuljanak. A későbbiekben javaslom az ivartalanításukat is, hogy ne szaporodjanak már feleslegesen. Oltva, féreghajtva, bolha-kullancs ellen kezelve van a 8 macskátok? Ez is már egy kisebb vagyon.
2015. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Féreghajta, oltva voltak, de nem ivartalanítom őket, mert a kiscicák nagyrészét odaajándékozom embereknek. És tényleg volt állatorvos! De akkor keresek jobbat.
2015. jún. 27. 08:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg látta őket orvos, hát az érdekes, hogy semmit nem tett. Újszülött kiscicák és te etetted őket? Azt hogy? Azt írtad, hogy szinte még újszülöttek. Akkor nem mindegy h szopnak-e még vagy már esznek szilárdat. Vagy tejpótlót használtál és itattad őket? Az is lehet, hogy az elléstől legyengült a cica, meglehet hiszen ilyenkor sok energiára van szüksége, főleg hogy 7 cicának tejet termeljen! Lehet nincs is neki elég teje esetleg tejpótlót itathatnál vele pl. a fressnapfban lehet kapni. Azt lehet adni az anyának is. A bimbója milyen nincsen begyulladva vagy nem akad neki a tej? De nem értem, hogy az orvos nem látta rajta hogy mi lehet a baja. Főleg hogy nemrég ellett.....ilyenkor tudnia kellett volna ránézésre is és adhatott volna injekciókat is. Ha meg fertőzésről van szó azt meg pillanatok alatt megkapják a kiscicák is.
2015. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kiscicák tejpótlót kaptak, és az anyacica is azt. És tényleg az lehetett a baja, hogy legyengült a fialás után, mert mostanra már semmi baja sincs. De azért meg fogok nézetni minden cicát normális állatorvossal is!
2015. jún. 27. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!