Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá anyát egy...

Hogy vegyem rá anyát egy második kismacskára?

Figyelt kérdés
Másfél hónapja kaptam egy kicmacskát aki most három hónapos.Három hétig füztem anyát,hogy megengedje...azért volt nehéz mert nem szereti a macskákat.Most egy rokonunkhoz került egy árva kismacska...szerintem úgy 2 hetes lehet, de neki nem kell.Senkinek nem kell az a kismacska,de én szívesen elfogadnám.A mostani kismacskám kint van egy fészerben ami félig fedett.Nem tudom,hogy a kiscicák jól kijönnének-e egymással,de szerintem igen.Mert mindketten barátságosak.(Mert a másik cicát már láttam.) Fogalmam sincs,hogy hogyan vegyem rá anyát erre a kiscicára.Eddig vagy 40x megkérdeztem de nemet mondott.Mit csináljak???
2015. júl. 1. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Örülj neki, hogy egy cicát megengedett tartani. Pláne, ha nem szereti. A cicatartás sem ingyen van ám, etetés, féregtelenítés, bolha-kullancs elleni kezelés 3 havonta, oltásokat, betegség esetén állatorvos, ivartalanítás... mindez egy csomó pénz, amit 2 cica esetében kétszer kellene kifizetni.

Azt nehezen hiszem, hogy 2 hetes lehet a másik kiscica, mert az még szopik, egyedül enni nem tud, de még járni sem, alig nyílik a szemük ki ennyi idős korukban.

Inkább segíts a rokonodnak a kiscicának jó gazdit találni!

2015. júl. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy egy két hetes cica még szopik.Meg még a szemük sincs teljesen kinyílva,de szerintem ennek a kismacskának meghalt az anyja és valahogy odakerült a rokonunkhoz.Ez a kismacska tud járni és a maradékot is megeszi.Meg olyan macskakaját veszünk amit a mostani cicám szeret,úgyhogy finom.(Szerintem :D)Nagyon sokat úgysem költenénk rájuk.Csak az oltások meg az ilyesmik.Meg egy-egy bolhairtó nyakörv.Egyépként lett volna aki befogadja,csak azok hamarabb találtak egy kismacskát,úgyhogy már mindegy.
2015. júl. 1. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Örülj hogy édesanyád egy cicát megenged tartani!

Egyébként a cicákat ne kell féregteleníteni bolhátlanítani!

Ha bolhás beszórod matadorral, és vagy a bolha, vagy a macska elpusztul. Nincs tovább probléma!

Etetni kell, hacsak rá nem kap a szomszéd kiscsirkéire!

Akkor viszont a szomszéd valószínűleg totális féregtelenítést csinál, és elpusztítja macskástul.

A háziállat, mint a nevében is benne van állat!

Ha odaviszel egy macskát, és ezreket, tízezreket költesz állatorvosra, nagyobb állat vagy mint a macska!

Az állatorvosok utaznak a pénzre!

Ha kell mindenét kioperálják a macskádnak, hogy pénzhez jussanak!

Ők tudják, hogy csak egy macska!

2015. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindegy..köszönöm mindkét választ.Majd próbálok neki gazdit keresni,mert kár lenne ha elvadulna vagy ilyesmi.Nagyon hálás kismacska,annyit tudok róla :) :)
2015. júl. 1. 09:02
 5/6 anonim válasza:
Ha tényleg nagyon szeretnéd azt a kismacskát, és nem sikerül neki gazdit találni, próbáld azzal megfűzni anyukádat, hogy 2 kismacska jobban elvan egymással mint egyedül, van kivel játszaniuk, ezért nem fog rosszaságokat kiművelni mint esetleg egyedül tenné unalmában, kevesebbet fog nyávogni, stb. általában 2 kisállattal kevesebb a gond, mint eggyel! Nekünk is ha kutyusunk vagy cicánk volt, mindig hoztunk hozzá mésikat, mert egyedül unatkozott, sirt, rosszalkodott stb :)
2015. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen..a mostani kiscica elég rosszcsont..és neki is volt egy tesója akivel nagyon kijöttek.De ugye elválasztották öket és most unatkozik.A múltkor leverte az üveg tányért az asztalról.Azért egy picit mérges voltam.De biztos vagyok benne, hogy ha ketten lennének ilyen nem történne meg. :)
2015. júl. 1. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!