Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nagyon félős,...

A macskám nagyon félős, tudnék valahogy segíteni rajta?

Figyelt kérdés
Már 3 napja megvan, kiscica kb 2 hónapos. Már a kezdetektől fogva fújt rám, nem engedi hogy simogassam. Az 1m távolság minimum. Egész nap az ágy alatt van így ha próbálnám se tudnám nyugtatni, mert szinte egyfolytában nyávog. Viszont annyival jobb hogy kicsit ki szokott jönni, felfedezi a szobát, de Ennyi. Étellel se tudom nagyon bíztatni csak ha 1 méterre kb ledobom neki. Tud belőle olyan macska lenni akit lehet sokat szeretgetni? Vagy tippek hogy hogyan bízzon meg bennem jobban?

2015. júl. 8. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Légy türelmes. Attól, hogy szerinted ő cuki, te még nem leszel cuki neki. Nyilván hiányoznak neki a testvérei, az anyja. Próbálj neki játékot adni, gurulós dolgokat, diót, gurigát, az hátha tetszik neki, és kicsit lefoglalja.
2015. júl. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ :)
2015. júl. 8. 22:31
 3/7 anonim válasza:
Nem fél, csak azt érzi 💩💩💩
2015. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem túl jól szocializált a cica, gondolom, nem nagyon látott embert eddig. De ennyi idősen még simán "szelídíthető".


Ne erőltess semmit, de amennyit lehet, legyél mellette a szobában, csak úgy, nem hangoskodva, hogy szokja a jelenléted. Ha csak tőled 1 méterre eszik, akkor 1 méterre kapja az ételt, az is jó. Leteszed oda a tálját, és nem teszel hirtelen mozdulatokat, amíg megeszi.


Kölyköt valószínűleg leginkább játékkal tudsz megfogni, lengess előtte egy madzagot. Egy csábítóan elhúzott madzagnak nem sok macska tud ellenállni. A távolságot itt is a cica reagálásától függően lehet csökkenteni. Aztán a játék hevében picit hozzá lehet érni, nem hirtelen, nem felkapni, csak picit megsimizni. Figyeld, mi sok már neki, mi az, ami még rendben van, és annak megfelelően haladj, csak türelmesen. Lehet, hogy pár nap alatt megérti, hogy nem bántod, lehet, hogy több idő kell neki.

2015. júl. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Most kicsit jobb lett, nagyon lassan közeledtek miközbenbeszéltem hozzá, és bár nyávogott, engedte hogy felemeljem és dorombolt. Viszont miután ismét szeretgetni szeretném, megint nagyon lassan kell közelednem különben fúj rám. Egyáltalán nem értem, mert tudja hogy nem bántom, bújt is a nyakamhoz/arcomhoz, dorombolt, de amint leteszem kezdhetem előről..
2015. júl. 10. 04:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem hangzik rosszul!


A kiscicáknál az az alapállapot, hogy az anyjuk eldugja őket, nem is mozdulhatnak onnan, amíg haza nem ér. Bármi idegen dolog potenciális veszélyforrás, ezért első szabály, hogy nem láthatja meg őket, ha mégis, akkor meg kell próbálni elriasztani. Ezért bújik el az ágy alá a kölyök, és fúj, ha megijeszted.


De ha így tudod simogatni, akkor ez hamarosan teljesen rendben lesz :-)


A nyávogás valószínűleg nem ellenkezés a részéről, csak kommunikál. Lehet, hogy épp azt mondja, hogy simogasd meg, vagy éhes, vagy magányos (hallani, látni kéne, hogy tippeljek, épp melyik).

2015. júl. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kökény555 ***** válasza:
Nagyon ügyes vagy, ha már így feltudod venni. én a környékünkön cica szelídítő vagyok. ha mozdulatlanul ülsz, és játékot mozgatsz ( zsinór, simi labda, macska játék ) akkor könnyen elérheted hogy alábadon mászkáljon. minden evés utn, egyre bizalmasabb lesz benned. ha ugyanabban az időszakban etetsz, könnyen elérheted, hogy ciccegés közben a lábadnál doromboljon, és kaját követeljen. még sétálni is tutsz úgy vele, a lakásban, de legalább 3-5 perc után agyj neki enni, mert elveszti a bizalmát..
2015. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!