Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szeressem meg az új cicát?

Hogy szeressem meg az új cicát?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fura kérdés, ezért légyszi ne értsétek félre, nem vagyok gonosz vagy szívtelen.

Részletezem:


Van már egy macsekom több mint 5 éve. Kicsin került hozzánk. Nagyon-nagyon szeretem, és bár "közönséges" házi cica, nekem nagyon tetszik a mintázata is és úgy összességében az egész cica kinézetre és tulajdonságra is.


A napokban hozzánk került egy új macska. Elég kicsi, talán még nincs is 2 hónapos. A párom hozta haza, mert a munkahelyén meg akartak tőle szabadulni (gondolom nem kell részleteznem, hogy hogyan).

Felmerült, hogy megtarthatnánk.


Viszont nekem olyan rossz érzésem van, mert nekem a régi macskánk a kedvenc, a mindenem, és amikor a picivel foglalkozom (etetem, itatom, játszok vele), akkor olyan mintha "megcsalnám" a nagy macskát.


Jobb lenne, ha gazdát keresnék a kicsinek?


2015. júl. 9. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk már régóta 2 macskánk van. Tudom mire gondolsz, mert nekünk is meglettek a "kedvenceink", ami nem szép dolog, és néha én is rosszul érzem magam miatta, de ez van. Időnként azt, amelyiket "kevésbé" szeretem, tudatosan egy kicsit többet "szeretgetem", hogy meglegyen az egyensúly. Azon felül anyámnak meg a másik a kedvence, tehát rendben vagyunk:)

Ha nem számít, hogy 1 vagy 2 macskát tartotok, akkor szerintem adj egy kis időt mindannyiótoknak - nézd meg, hogy jön ki a nagy a kicsivel (mert ugye azért a nagynak is lehet, hogy tetszeni fog a fajtárs), hátha egy-két hét múlva már a kicsire is úgy fogsz tekinteni, mint amelyik szépen beilleszkedett a családba. Ha nem így lesz, akkor keress neki valami jó helyet.

2015. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Időbe telik, míg összeszoksz vele, megszereted, nem megy azonnal, hiszen nem is ismered. Minden barátsághoz idő kell, ismered a Kis herceget, meg kell egymást szelidítenetek. Az ember a saját gyerekét is egyre jobban szereti, ahogy megismeri. Ez olyan, mint egy második gyerek. Ne dobjátok ki szegényt, legyen nálatok jó sora.
2015. júl. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nálunk tesók a cicák, de mégis féltékenyek egymásra. biztos, hogy lesz kis csetepaté és ha az 5 éves kandúr akkor ő lesz a góré kettőjük közül. de ettől még jól meglehetnek, aludhatnak majd együtt, mosdathatják egymást stb.

szerintem kezdetben ne lássa az idősebb macska, hogy a kicsit tutujgatod. legalábbis te mondjuk simizd a nagyot, párod meg a kicsit. vagy ülj olyan távolságra tőlük, hogy mindkettőt tudd simizni, játszani vele.szóval egyik se érezze magát mellőzve. nehéz ügy, de én 3 macska között csináltam ezt évekig, úgyhogy brutál féltékeny macskáim vannak. de meg lehet oldani

2015. júl. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor még nem adom fel, várok hátha másképp fogok érezni a kicsi iránt.
2015. júl. 9. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Még ha nem is szeretik meg egymást, akkor is jobb lesz nekik nem egyedül.


Ha más nem, lesz valami érdekes az életükben, egymást kerülgetni, vagy vetélkedni értetek.


A fő, hogy nagyon lassan szoktassátok össze őket, külön szoba, vagy helység az újnak, hogy először csak egymás szagát érezzék, aztám messziről látni, mindig egy kicsit közelebbről.

Hagyni kell nekik jó sok időt, anélkül baj lehet.

Külön alom, sőt először messze, hogy ne érezze az első betolakodásnak.

Később úgyis biztos eldöntik, hogy az egyik a kisdologé lesz, a másik a nagyé.

2015. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!