Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert utalod a macskat?

Macska101 kérdése:

Miert utalod a macskat?

2015. júl. 11. 18:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
én nem utálom
2015. júl. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert nincsenek érzelmeik. Csak mindent a tulajdonuknak tekintenek és megjelölik. Érdek állat.
2015. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Gyémántlány ***** válasza:
Én hihetetlenül imádom ezt a macskát :D
2015. júl. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2015. júl. 11. 18:21
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is egy erdek,onzo allat. A kutya szeretete vegtelen. En macskakban ezt nem tapasztaltam
2015. júl. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Időpont ma 18:09

Én is ezt hittem mert ezt hallottam, bár sosem volt macskám mert kutyás vagyok. Most viszont 2 éve van egy brit rövid szőrű kancicám, akire még véletlenül sem lehet mondani, hogy nincs érzelmei, érek macska. Nem az.

Minden nap amikor hazamegyek a munkából, és nyitom a bejárati ajtót, hallom, hogy szalad le a lépcsőn, és szinte az ölembe ugrik. Állandóan labdázni kell vele, odahozza hozzám a labdát és dobálnom kell. Érte szalad, visszahozza, csak dobáljam neki.

Este amikor aludni megyek jön velem a szobába, és mellém fekszik. Ugyanezt csinálja a család másik két tagjával is.

Nemrég elmentünk nyaralni 2 hetet. Addig a 21 éves fiam vigyázott rá. Mesélte, hogy minden nap keresett minket,nyávogott, nem találta a helyét a lakásban. Amikor hazaértünk 3 napig ahogy mondani szokták a "a szoknyámat sem engedte el" állandóan a sarkamban volt.

Voltaképpen ugyanúgy viselkedik mint egy kutya. Nem mondható el egy macskáról sem, hogy nincs érzelmei vagy érdekmacska. Ezt csak az hangoztatja akinek sosem volt macskája.

2015. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A kutya szeretete : "foldhoz ragadt" .

A macsek szeretete : " Foldon-kivuli"

2015. júl. 11. 18:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Emberi értelemben vett szeretetre sem a macska, sem a kutya nem képes. Nagyon sokan emberként bánnak az állatokkal ezért is van jó pár neveletlen kutya aki húzza a pórázt, szétrágja a dolgokat stb. Máshogy kell egy állatra tekinteni/nevelni mint egy gyereket.
2015. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Az állatok antropomorfizálása tévútra vezet. Sem a kutya sem a macska nem önző, nem szeret nem utál ,csak ösztönei szerint cselekszik. A macska őse nem falkaállat nem függ másoktól,a kutya őse a falkájától függött,ezért látszólag jobban ragaszkodik "szereti" a gazdáját. Pedig csak valahová akar tartozni mert ösztönei azt diktálják, hogy különben nem marad életben. A kóbor kutyák is egymáshoz csapódnak ha tehetik.

A kérdésre: semmi okom utálni egy állatfajt,nem is értem miért van olyan ember aki egy emberiség által megszelídített kitenyésztett állatot utál. Nem kell tartani és kész. Maximum az ilyen szúnyog bögöly féregféléket nem szeretem amik konkrét kárt okoznak.

2015. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ember es kutya "szeliditet" allat ...(Kormanyunk , Government)

1-2 nap utan az Oserdoben doglott allat , de nem a Macsek...:-)

2015. júl. 11. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!