Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskát helyes csak tápon...

Macskát helyes csak tápon tartani?

Figyelt kérdés

Több helyen olvastam, hogy csak tápot adnak a macskának és megjegyzést is kaptam amiért én nem.Nem moslékot kapnak hanem zöldséget néha, leveseket, minden nap valamilyen húst/belsőséget/csontot persze főve.

Kapnak tejes kenyeret is, tejbe néha ütök egy tojás sárgáját.

Meg sok mindent szeretnek, persze kerülöm a fűszeres ételeket és a sok zsírt.

Olajos szálkamentes halat is kapnak.

Néha kb hetente egyszer kapnak száraztápot, meg szoktam nekik hozni konzervet is de azt ritkábban.

8 évesek szerintem jól megvannak, nem csatangoltak el mert máshol jobb lenne a kaja, mindent elfogadnak.

Míg régebben volt egy macskám a nagyszüleimnél, ő csak tápot evett mást nem volt hajlandó elfogadni, ráadásul tápból is kiválogatta a jó fajtát.

Ő nagyon kényes volt szerintem, nem bánom, hogy a cicám minden evőek.

Ha figyelek arra, hogy minden nap kapjanak húst akkor baj, hogy nem táppal etetem őket?


Persze lelkesek a konzervtől de ugyanúgy örülnek a halnak vagy a sonkának is.És olyan bizonytalannak tartom a konzervet, ki tudja mi van benne.Lehet olyan mint az embernek a löncshús, hogy valami hulladék amit nem lehet más formában eladni.

Mit gondoltok??Ti miket adtok a macskának?


egyébként nem megy a hasuk a tehéntejtől, ha bajuk lenne akkor laktózmentest kapnának, ez alap.



2015. jún. 27. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem tökmindegy mit adsz a macskáknak enni? Szerintem tojd le a sok "hozzáértőt".....

Mi egyébként táposak vagyunk :) De csak azért, mert mást nem eszik meg.

2015. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én se akarok lenézni senkit aki csak tápot vagy konzervet ad neki, csak szerentém tudni, hogy mi lenne a helyes arány
2015. jún. 27. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Én prémium táppal etetem a macskámat, mert az állatorvos 80 % feletti hústartalommal rendelkező tápot javasolt. Csak szárazat kap, mert szerinte csak a fogatlan, öreg macskáknak kell nedves táp. Alutasakosat 3 havonta egyszer kap, mert abba rakom neki bele a féreghajtót.

A kenyeret állítólag nem tudja a macskák szervezete megemészteni, ahogy a krumplit sem. A nyers tojás pedig veszélyes, főleg nyáron. Én nem mondom azt, hogy baj az etetési módszered, de én biztos nem tartanám az enyémet ilyen étrenden.

2015. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Van ami jó abban amit írsz pl. hús és zöldségek, van ami haszontalan, esetleg káros a cica számára pl. tejes kenyér. (Sem a tejet, sem a kenyeret nem tudja megemészteni, semmi haszna nem származik belőle.) A tojást főzd vagy süsd meg és akkor az is jó lesz.
2015. jún. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az enyém semmilyen emberi kaját nem fogad el, se sajtot, se krumplit, se kukoricát, semmit, pedig a régi cicáink imádták ezeket.
2015. jún. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

tojásfehérjét nem kaphat nyersen, de sárgáját igen.

és házi tojások hamar hűtőbe kerülnek, frissek is, megszoktam mosni őket stb.

csak a sárgáját adom kb hetente egyszer és nem hagyom kint a napon hanem annyit adok h egyszerre megegyék.

így nem hiszem h baja lenne a tojásnak, hiszen az ember is megeszi nyersen a tiramisuban meg néhány édességben.

tudom h a prémium minőségű macskatápok a jók, de azért valljuk be, hogy nagyon kevés ember ad nekik olyat. elég megnézni hogy a legtöbb boltban a kitekatnál és a whiskasnál nincsen jobb a polcokon, még sok nagyobb üzletláncban is.


egyébként ezeket nem én találtam ki, hanem könyvekben olvastam. pl David Taylor Én és a cicám című könyvében van étrend, azt is követem, ott írja, hogy

"a macska kalóriaszükségletének egy másik forrása a keményítőt tartalmazó ételekben, például kenyérben vagy burgonyában található szénhidrátok...ha cicánk szereti az ilyesmit, napi adagjának felét is kitehetik.....az efféle táplálék rostanyaga egyébkén a bélműködést is javítja."


ezt most gépeltem be gyorsan


van még amit idevalónak tartok


" akárcsak az embernek,a macskának is jobbat tesz, ha friss ételmből jut megfelelő mennyiségű vitaminhoz és ásványi anyaghoz.ráadásul a macska ha csak efélét kap, akkor szörnyen unamassá válik az étrendje, ámbár egyik-másik állat egészen jól tűri az egyhangúságot"


ezeket csak gyorsan találtam, de rengeteg macskás könyvem van és mindenhol a változatosságot hangsúylozzák. ezért esik rosszul amikor más kérdéseknél le vagyok hordva mindennek meg hogy én csak konyhamalacnak tartom a macskát... pedig nem így van

2015. jún. 27. 20:53
 7/10 A kérdező kommentje:
5. a kukoricát az enyém se eszi meg, de azt még az ember se tudja megemészteni a vastag cellulózfal miatt.
2015. jún. 27. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól teszed, hogy változatosan eteted a macskád, még ha nem is mindent adnék a magaménak, amit te adsz, de meggyőződésem, hogy állatfüggő is ez a dolog, szóval, ha eszik és jól vannak, akkor úgy jó, ahogy csinálod. Szerintem igazad van a konzervekkel kapcsolatban, drágák és azt hiszem, jobb, hogy nem tudjuk, mi van bennük:( - ennek ellenére mi többnyire konzervet adunk a mostaniaknak (választottunk egy elfogadható összetételű és árú márkát), mert azt eszik meg + alig isznak + nincs időnk folyton főzni nekik. Amúgy ha van időnk főzni, akkor húst kapnak. De pl. a régebbi macskánk imádta a párizsit ("desszertnek" kapott néha, de a mostaniak olyan "elkorcsosultak":), hogy az sem kell nekik) és semmi mást nem volt hajlandó inni, csak tejet és semmi baja nem volt tőle (a mostaniak viszont megisszák a vizet is, szerencsére)
2015. jún. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kim Bo Mao ***** válasza:

Szia, én "tápos" típus vagyok, de egyetértek veled abban, hogy Magyarországon nagyon szar a választék a macskákra nézve. Én mindig nézem az összetevőket, hogy miből áll mondjuk egy alutasak vagy egy konzerv, és a leggyakrabban alig tartalmaz 25%-nyi húst. De nem is az a legnagyobb probléma, hogy kevés húst tartalmaz, hanem hogy emellett hozzáadott cukrot és más adalékanyagot tartalmaz, ami roncsolja a fogaikat és az emésztésük is idő előtt "elromlik", romlik a tápanyag felszívó képességük. Megjegyzem osztrák szomszédainknál egészen más a felépítés a boltokban. Az emberi táplálék egyébként pont azért nem olyan jó a cicáknak, mert az ember ügye megfűszerezi az ételt, illetve kifőzi a vitamint stb. Plussz a macskák nem igen tudják lebontani a növényeket, füvet akkor szoktak rágni, ha pl.: emészthetetlen szőrcsomót nyeltek és fel akarják öklendezni.

Én csak nagyon ritkán adok egy falatnyi "emberi" táplálékot (húst vagy tojást), illetve kb. évente ha 2x adok neki szaftosabbat.

Sokszor odanyújtok neki ételeket, hogy szagolja meg, és érdekes mód érzi mi az ami "műkaja" és mi az ami igazibb, természetesebb táplálék.

És egyébként szerintem csak azért nem fosnak a tejtől mert kenyérrel kombinálod, de nincs tejre szükségük laktózmentesre sem. Szerintem több tápot kéne adnod nekik, vagy ha nem is többet, de rendszeresebben, az sokkal egészségesebb lenne, mert a táp úgy van felépítve, hogy "tartalmazza a macskák számára ajánlott vitamin, tápanyag bevitelt".

2015. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

mostanában inkább húst kapnak csak. ma szárnyat ettek pl. a tejet inkább vízpótlóként adtam, mert vizet nem nagyon isznak, de a tej mindig elfogy, ezért nyáron szeretem, nehogy kiszáradjon.

hát igen, magyarországra mindenből a butított verzió van. kutyakajából szerintem nagyobb a választék már egy átlag kisboltban is. macskakajából meg a whishas és a kitekat meg még esetleg 1-2 fajta, de ritkán látni igazán jót.

2015. júl. 19. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!