Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított 7 éves nőstény...

Mittyke83 kérdése:

Ivartalanított 7 éves nőstény cicám van 3-4 napja lomhán, nehezen jár mintha fájna a hasa. Egyoldalúan táplálkozik (nyers csirke+pulyka hús a fő tápláléka). Étvágya nem csökkent, széklete ugyanolyan mint máskor. Füle nem forró, orra nedves. Ötletek?

Figyelt kérdés
A hasát hagyja masszírozni, érintésre nem jelez fájdalmat, mégis ha önállóan sétál, úgy viselkedik, mintha fájna a pocakja, körülményes neki a leülés, a fel és le ugrás. Füvet, búzát alkalmanként fogyaszt az emésztés elősegítéséhez, néha epés váladékot szokott hányni. Lehet most is "csak" erről lenne szó? Elég sokat mosdik, rengeteg szőrt nyel le. Telítődött a szervezete? Ilyen lomha járást még nem tapasztaltam nála. Aggódjak? De főleg mit tegyek?

2015. júl. 12. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Idősebb cicák már nehezebben emésztik meg a nyers húst, állatorvossal megbeszéltem. Tanácsára leálltam a nyershús etetéssel a viszonylag fiataloknál, mert később már egyre kevésbé lehet őket átállítani. És ha éhezik, 3-4 nap után a testzsírt kezdi lebontani a májon keresztül, ettől zsírmáj és végül májelégtelenség alakul ki. Mutasd meg állatorvosnak, ha szükséges, ő csináltat laboarvizsgálatot. A szőrtől nem "telítődik", mert kihányják a szőrcsomót.
2015. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Miért a pocakjára gondolsz, hogy az fáj? Amit leírsz pl ízületi gyulladás is lehetne. Szerintem mutasd meg minél hamarabb orvosnak, aki megtapogatja, mi is fáj neki, és ennek megfelelően lép tovább (uh vagy röntgen stb). Ha annyira fáj a hasa egy állatnak, hogy a mozgásán látszik, az már nagy bajt jelezne.

Szőr összeállhat annyira, hogy bélelzáródást okozzon, de ha eszik-kakil, akkor ez nem valószínű.

2015. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Bepánikoltam és mentünk a dokihoz, szerencsére semmi komoly, kicsit többet evett a kelleténél + a meleg is megviselte. Kaptunk vitamint, azt most beszedjük és remélem minden rendben lesz.
2015. júl. 15. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!