Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 2 éves ivartalanított...

Van egy 2 éves ivartalanított nőstény cicám. Hisztis egy nőci. Most befogadtunk egy kiscicát kb 9 hetes. Hogyan tudnám őket összebarátkoztatni? Nagyon fúj a nagy a kicsire, és kurrog. Félek bántani fogja.

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy bántani fogja, ha a kicsi nem túlzottan pofátlan, akkor meg fogják tanulni, hogyan kerülhetik el egymást és ezzel a stresszt. Ha ez megvan, akkor meg majd idővel összeszokhatnak, összebarátkozhatnak, bár erre nincs garancia, de ha normális idegrendszerűek és van elég helyük, akkor legalábbis normálisan el tudnak lenni egymás mellett. Ha egyik vagy másik vagy mindkettő agresszívebb vagy labilisabb idegrendszerű vagy nincs hely, akkor baj van, ha kicsit jobb a helyzet akkor örülés.
2015. júl. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A helyzet annyiban változott,hogy a kicsi teljes terrorban tartja a nagyot....
2015. júl. 10. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fegyelmezzétek. Szerintem hiba csak rájuk bízni a történéseket, hogy majd ők megoldják. Ti vagytok a főnökei, a "szülei" mindkét cicának. A legjobb, ha kutyánál, macskánál úgy kezeli az ember az állatokat, mintha a gyermekeik lennének, mert kb. ők is így tekintenek az emberre, egyfajta örök gyermekkorban élnek a megszelidített állatok.

Így a kicsi is meg lesz nevelve és a nagy is értékelni fogja a segítséget és fel fog nézni rátok. Hiba nem nevelni. Szóljatok rá, tudnia kell hol a helye és mit szabad, mit nem.

2015. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A fegyelmezést próbálom, de a kicsi barátkozni szeretne, játszani, a nagy kurrog, fúj, és ha a kicsi közel merészkedik hozzá, akkor elszalad. Csak hajnalban jön be (kinti-benti cica mindkettő) akkor is csak enni. És igeges
2015. júl. 20. 08:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat: ideges, kapkodva eszik, és már fut is kifelé. A zeraszon sem alszik már, pedig az volt a kedvenc helye. Mit tegyek a kicsivel? Leszidom, de nem igazán érdekli. Eldobja magát, és kidomborítja a pociját, mert tudja, h annak nem tudok ellenállni.
2015. júl. 20. 08:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz erre mit tanácsolni. Mondjuk én azt hittem benti cicák, mert inkább ott szokott gond lenni. De mégis, hol töltik az idejüket a cicák? HOgyan néz ki egy napjuk? Mennyit vannak bent és mennyit kint? Ha kint vannak, hol vannak, mit csinálnak? Mindkettő akkor jön-megy, amikor akar?

Mondanám, hogy ha ott van a nagy vagy tudod, hogy jönni fog, akkor a kicsi legyen a közeledben és ne engedd a nagyhoz, tartsd a kezedben vagy foglald le vagy tiltsd le róla, csak messziről nézze a nagyot. De ha a kicsi is jön-megy, akkor ezt nem tudod annyira ütemezni. Egyébként a kicsinek lehet, hogy jobb lenne, ha amúgy is csak benti lenne, amíg még kölyök, de nem tudom milyenek a körülmények. Sajnos úgy néz ki, hogy a nagy nem igazán barátkozós, a kicsi meg nagyon szeleburdi, szóval nem egy könnyű helyzet. Akkor a naggyal nem is igazán tudsz már foglalkozni, nincs ott veled? Kellene olyan időszak, amikor a kicsi nincs ott és csak az idősebbel foglalkozol. Esetleg az etetését is lehet máshol kellene megoldani, ahol nem olyan stresszes neki, ahová biztonságban mehet a kicsitől. Én megpróbálnám azt, hogy egyelőre ne is nagyon találkozzanak, majd ráér az ismerkedés akkor, ha a kicsi már nem ilyen hebrencs.

2015. júl. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az ilyesmi tobb hetes moka.
2015. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!