Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mennyire törékeny...

Szerintetek mennyire törékeny egy kismacska?

Figyelt kérdés
Nemrégiben találtam egy 2 hónapos kismacskát. Befogadtuk, úgy látom szeret itt lenni, de van egy két éves lányom is, aki sajnos előszeretettel emeli fel szegénykémet, és nem mindig a klasszikus módon sikerül neki ez a művelet. Folyamatosan rajtuk tartom a szemem, de persze én sem tudok minden másodpercben odafigyelni, és olyankor előfordul a baj. Természetesen ilyenkor rögtön ugrok, és leszidom a lányom, de hiába minden hiszti, büntetés, és egyszer seggre csapás nem hatja meg. Szerintetek mennyire törékeny egy ilyen korú cica? Nem szeretném őt elajándékozni...

2015. aug. 4. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Nem ismerem a kislányod, de el tudom képzelni, hogy ahogy vergődik a kiscica, ő egy kicsit túl erősen szorítja meg...

Amúgy a gyerekek sokkal értelmesebbek mint azt a legtöbb felnőtt hiszi, nem tudod türelmesen elmagyarázni neki?

2015. aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Duenna ***** válasza:
47%
Ne büntesd a gyereket, hanem mutasd meg neki, hogyan kell megsimogatni a cicát, és mondd meg neki, hogy ne emelje fel. Türelemmel, és nem leszidással, mert akkor még jobban a cicán vezeti le a leszidást.
2015. aug. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

A macskák azért bírják a gyűrődést, de vigyázni kell rájuk.


Szerintem a lányodat ne büntesd, mert csak az állatra fog haragudni, hiszen miatta kap ki mindig. Magyarázd el neki kedvesen, türelmesen, hogy a macskának fáj az, ahogy fogja, de a macska nem tud szólni. Mutasd meg neki hogyan szabad fogni.

2015. aug. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ó próbáltam már nem is egyszer, ha szépen simogatja a földön halálra dicsérem a lányom, megtapsolom. Mindig elmondom neki, hogy nem bántjuk a kiscicát, csak szépen simogatjuk. Amikor büntibe küldöm, akkor is elmondom neki, hogy a macskát nem vesszük fel a földről stb. De egyik fülén be, a másikon ki :( Általában a bőrénél fogva emeli fel a macskát, kb mint az anyja tenné, csak nem mindig a tarkóján ahogy azt "hivatalosan" kellene. Nem sokára vinnem kell a cicát állatorvoshoz, akkor megnézetem jól van e mindene... De annyira megszerettem ezt a kicsikét, nem szívesen adnám oda senkinek.
2015. aug. 4. 19:17
 5/9 A kérdező kommentje:
Természetesen mindig szép halk hangon mondom el neki a mantrát, hogy óvatosan kicsi még a cica stb. De nekem is elszáll az agyam ha már sokadszorra mondom el neki. Már előre rettegek mit fog csinálni ha megszületik a húga, őt is emelgetni akarja e majd mindig. Mert ugye látja hogy mi időnként felvesszük a macskát, mivel a füle kezelésre szorul, és ezért akarja ő is. Mi lesz ha a kistesóját látja a kezünkben? Kész rémálom.
2015. aug. 4. 19:21
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
talán nevelni kéne...
2015. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó képzeld, nevelem a lányom...
2015. aug. 4. 20:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Törékeny! Lehet baj ebből, de fordítva is, fájdalmában megharaphatja, szemébe kaphat a cica. Talán azt jobban meg tudod tanítani a kislánynak, hogy ha nincs mellette felnőtt, akkor egyáltalán nem szabad hozzányúlni a macskához. Ha már látod, hogy közelít felé, akkor rászólsz, így kiesik az a probléma, hogy nem tudja a "jó" és "rossz" megfogást megkülönböztetni.
2015. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, egy macska meg tudja védeni magát. Inkább a lányodat féltsd!

(Az én lányom születésétől macskával nőtt fel, és bizony, onnantól, hogy mászni kezdett, már sok mindent kellett tűrnie a cicának... de megtanulták egymástól, hogy hogyan viselkedjenek egymással. Azóta már minden macskával tud bánni. Jelenleg 3 saját van és 3 ideiglenesen befogadott. Ő a leglelkesebb gondozójuk! Pedig még csak 8 éves.)

2015. aug. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!