Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg így kellene csinálnom?...

Tényleg így kellene csinálnom? Apám azt mondja, ne adjak a ma érkezett cicusoknak kaját, csak 3 nap múlva.

Figyelt kérdés
Ma hazahoztam két kiscicát. Előre le volt beszélve a szüleimmel. Vettem is nekik macskakaját. Megcsináltuk nekik a helyet. Erre apám azt mondja, hogy ne adjak nekik kaját, csak friss vizet. Az indoka az, hogy így jobban ide fognak szokni. Szóval jól ki akarja éheztetni őket, aztán kaját kapnak és így tudni fogják, hogy itt van kaja. Én nem értem ezt, így kaptak kaját is. MÉg azt is mondta, hogy ne simogassam őket annyit, mert tutyi mutyinak "nevelem" őket és így könnyebben elcsábítják őket az utcán.

2015. aug. 8. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség. Kicsi cicákat 3 napig éheztetni?! Mekkora baromság ez?

A cicák nem csak a kaja miatt szoknak hozzátok. Nyugodtan lehet simogatni is. Pontosan tudnak különbséget tenni idegenek és köztetek.

Szóval etesd őket rendesen, és szeretgesd. :) Aztán ne felejtsétek majd elvinni őket ivartalanítani, ha nagyobbak lesznek. Így nem fognak elcsavarogni, összeszedni mindenféle betegséget, összeverekedni más macskákkal, és nem lesz kiscicájuk sem (ha nőstények).

2015. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson éheztetni őket! Apád nem normális, már bocs.
2015. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Apadnak uzenem, ha 3 napig nem kapnak enni, akkor baromira oda fognak szokni... marmint ha a keriteseteken belul assatok el.

Ez egy. Masreszt, nem, aazt fogjak megtanulni, hogy van, amikor ott nincs 3 napig kaja... Logikus, nem?


A macskat elegge nehez tutyi-mutyinak nevelni, raadasul, most akkor baratsagos legyen a macska, vagy onzo allat? El kellene donteni, mit is varunk tole. De addig is,

az elozo "mit tanul meg belole" logika alapjan: Oda fog menni, ahol simogatast es kajat is kap - nem csak harom naponkent.


Amugy, lehet, hogy apad csak jot akar, de ez nem igy megy. Nezzen utanna annak, hogy mukodik a macska...

2015. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy hülyeség, amit mondott, de már annyira bizonygatta az igazát, hogy elbizonytalanított kicsit. Mindenesetre kaptak friss vizet és kaját is. Szerintem is, akkor szoknak ide, ha van kaja, víz, simogatás, játszás. Két kandúr cicáról van szó :) Nagyon barátságosak, jó helyük volt az előző gazdiknál :)
2015. aug. 8. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha éheztetné őket, akkor nem oda fognak szokni, hanem elindulnak kaját keresni a szomszédokhoz... De hülye apád van, már bocs. 3 napig éheztetni bármit sok, de egy kismacskát olyan gyors anyag cserével... te jó ég
2015. aug. 9. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Platypus ***** válasza:
Az én macskáim fényesre vannak simogatva, a vendégeink viszont meg sem érinthetik őket. Azoknak hagyják valamennyire, akiket kölyökkoruk óta ismernek, de velük sem éppen közvetlenek. A kijárós házimacskákat egyébként sem az elcsábítástól kell félteni.
2015. aug. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!